Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚫ ⚫ ⚪ ⚪
Тривалість: 5 (3) днів; 39,9 км.
Маршрут: село Осмолода — хребет Матагів — г. Висока (1803 м) — г. Ігровець (1804 м) — перевал Боревка — г. Лопушна (1772 м) — г. Велика Сивуля (1836 м) — г. Мала Сивуля (1818 м) — полонина Рущина — полонина Боярин — р. Салатручіль — р. Салатрук — село Бистриця.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]
[Фотографії з маршруту]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Опис маршруту

Вершини Ґорґан не такі неприступні, як це може видатись недосвідченому мандрівникові на перший погляд. Тутешні стежки промарковані на «відмінно», і знайти на вершині чергову позначку зовсім не складно, навіть при обмеженій видимості. Єдине, що вимагатимуть від вас ці гори – увага і обережність, оскільки рухатись доведеться по гострому камінню, вкритому лишайником. Таке покриття не завжди залишається стабільним.

Так виглядає типова ґорґанська стежка над рівнем лісу:

Із набором висоти розмір каменів зростає і на Великій Сивулі вони стають більшими за людський зріст.

На таких каменюках знадобиться вміння правильно вибирати місце для кожного кроку. Нагородою за подолання цих перешкод стануть чудові гірські пейзажі, свіже повітря і хороший настрій.

Тренування витривалості почнеться вже на другому кілометрі маршруту, коли після проходження підвісного мосту почнеться недовгий, але крутий підйом на хребет Матагів. Частина шляху вгору також пролягає по камінню.

Після виходу на хребет на вас чекатиме легка прогулянка звивистою стежкою.

Згодом ліс відступить і стежка попрямує через зарості гірської сосни (жерепу).

Перша вершина на маршруті – гора Висока (1803 м). Далі – гора Ігровець (1804 м). Вершини обох гір не мають рослинності. Замість неї – гостре каміння, покрите яскраво-зеленим лишайником.

Зі схилу Ігровця відкривається розкішний вид на хребет Сивуля із домінуючою вершиною Велика Сивуля (1836 м). Здалеку її гострий пік видається недосяжним.

Насправді ж, підйом на Велику Сивулю з перевалу Боревка займає всього кілька годин. І скоро вершина Сивулі опиниться відчутно ближче.

Стежка на Велику Сивулю пролягає через дві вершини хребта: гору Боревка і гору Лопушна. На останній збереглись військові укріплення і, навіть, вимощені кам’яні сходи.

Після Великої Сивулі стежка поведе до Малої Сивулі, далі – вниз, на полонину Рущина, де бере свій початок річка Бистриця Солотвинська.

Від полонини Рущина шлях прямує повз урвище Пекло. В ранкову пору на нього відкривається особливо гарний краєвид.

Далі дорога починає спуск до села Бистриця повз полонину Боярин. Це чудове місце, щоб намилуватись нескінченним каскадом вершин.

За полониною спуск стає відчутно крутішим, і, незабаром, стежка вийде до гірського озера і невеликого водоспаду. Вода в озері на диво прозора.

Це місце є непоганим варіантом для ночівлі.

На наступний день залишається пройти приблизно 6 км до села Бистриця, звідки є хороше автобусне сполучення із Надвірною. А з Надвірної легко добратись до Івано-Франківська.

Район походу та приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Центральні Горгани”, що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.

*Зауважте, що в магазині Gorgany доставка є безкоштовною. Якщо ви купите карту за згаданими посиланнями, ми отримаємо невелику комісію без додаткових витрат з вашого боку. 

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

Ще трохи фотографій з маршруту

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.