Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚫ ⚫ ⚪ ⚪
Тривалість:
3 дні; 39,8 км.
Маршрут: с. Подобовець — водоспад Шипіт — гора Гимба (1491 м) — гора Стій (1681 м) — гора Великий Верх (1598 м) — гора Плай (1330 м) — метеостанція — закинута сироварня — гора Темнатик (1343 м) — м. Воловець.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Опис маршруту

Як вам ідея вирватись на декілька днів із розпечених залізобетонних лап міста і пройтись свіжими оксамитовими схилами хребта Боржава в Карпатах? Окрім заряду енергії від гір і водоспаду Шипіт, можна також підзарядитись вітамінами на привалах серед безкраїх чорничних полів, які покривають зеленим килимом всю Боржаву.

Це все – чорниця:

А ось вона зблизька:

У підніжжі гір стиглі ягоди чорниці можна знайти вже наприкінці червня. На вершинах вона достигає до другої половини липня. Крім чорниці на маршруті в менших кількостях зустрічаються також суниця та ожина.

Довжина маршруту становить 39,8 км. Якщо ви не налаштовані багато ходити в перший день, шлях можна відчутно скоротити. На таксі від вокзалу у Воловці добираємося до самого водоспаду Шипіт – це мінус 3 км ходу. Після відвідин водоспаду можна скоротити ще 5 км затяжного підйому на Гимбу, скориставшись крісельним підйомником (25 грн.). Таким чином, в перший день походу замість 17 км можна отримати всього 9 км, а на додаток – мінімальну кількість підйомів.

А тепер почнемо наш віртуальний похід:)

З першого ж пагорба між Подобовцем і Пилипцем нам відкриється вид на хребет Боржава, яким ми будемо сьогодні йти. Але перед тим, як почати штурм першої вершини – гори Гимба, можна заскочити на водоспад Шипіт. Він знаходиться в лісі трохи вище с. Пилипець.

Щоб не тягнути рюкзаків із собою, їх можна залишити в одному з кафе. При нагоді скуштуйте на терасі чай з ароматних карпатських трав – він одразу задасть хороший мандрівний настрій.

Після відвідин водоспаду саме час підніматись в гори. Тут ви маєте два варіанти: перший – пройти всі 7,5 км підйому пішки; другий – скоротити 5 км шляху, скориставшись підйомником. Якщо ви не ходите в походи регулярно, рекомендую вибрати другий варіант.

По дорозі на Гимбу на кожному повороті відкриваються захоплюючі краєвиди гірських хребтів та вершин.

Незабаром ліс залишиться внизу, а перед вами розстелиться оксамитовий килим Боржави.

Стежка виведе вас на гору Великий Верх, на західному схилі якої можна розбити табір для ночівлі. Зручно вмостившись, звідси можна спостерігати за заходом сонця.

Другий день походу почніть з прогулянки до гори Стій – найвищої точки маршруту. До неї веде вузька і звивиста стежка.

Потім повертайтесь назад і через Великий Верх прямуйте в сторону метеостанції. Від навколишніх пейзажів буде важко відірватись, але, тим не менше, уважно дивіться під ноги і слідкуйте за стежкою.

Для другої ночівлі непоганим варіантом буде місце поблизу закинутої сироварні на північному схилі гори Плай.

Сироварня дуже давня, тому на неї краще дивитись тільки ззовні. Поруч знаходиться і джерело.

Зранку третього дня вам доведеться зробити черговий вибір – чи підкоряти гору Темнатик. Якщо ви втомились ходити і бажаєте швидше потрапити до цивілізації, можете починати спуск у Воловець дорогою, яка веде від сироварні донизу. Якщо ж відчуваєте в собі достатньо сил і ентузіазму, то прогуляйтесь мальовничою стежиною, яка траверсує (пролягає перпендикулярно до схилу) гору Плай і виводить на Темнатик.

З Темнатика ароматним хвойним лісом спускайтесь у Воловець. Дорогою можна робити привали на галявинах із ожинами і суницею.

Район походу та приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Боржава”, що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше.

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

На завершення ще декілька фотографій цього маршруту:

Переклад маршруту українською – Богдан Гула.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.