Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ●◌◌◌◌
Тривалість: 2 дні; 21,7 км.
Маршрут: село Синевір – Озерце – хребет Пішконя – гора Барвінок – село Колочава.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]

Важливо! У путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Однак, через постійну дію природних та антропогенних факторів, ми не гарантуємо її абсолютну достовірність. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту та за будь-яку шкоду вашому життю і здоров’ю, що викликана використанням цього путівника. Зважайте на свої сили, досвід, знання та прогноз погоди. Користуйтесь здоровим глуздом. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води. Пам’ятайте, що джерела часом пересихають. Після опадів на маршруті можуть траплятись ділянки із слизьким ґрунтом, будьте уважними і користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Увага! Частина маршруту #15 проходить відкритим хребтом. Уникайте перебування на відкритій місцевості в грози. Перевіряйте прогноз погоди і знайте, як реагувати на наближення грози.

Опис маршруту

Як не дивно, складати опис улюблених маршрутів важче, ніж розказувати про ті, що запам’ятались менше. Потрібно весь час стримувати своє бажання пірнути в море приторно-казкових епітетів, які можуть відлякати вас своєю несправжністю.

Добре, що сьогодні кожен мандрівник має в кишені техніку, яка вміє збирати беззаперечні докази його слів, а, часом, робить ті слова непотрібними.

Хребет Пішконя – в топ-трійці моїх улюбленик карпатських маршрутів. Це ідеальне місце для прогулянки на вихідні, для першого виходу в гори, для походу з дітьми і для тих, хто бажає втекти від переповнених Чорногори, Боржави і Свидовця.

Що казати, про фотографів, для яких Пішконя приготувала одні з найфотогенічніших краєвидів Карпат, відкритих довкола на 360.

Підйом на Пішконю – найлегший з тих, що траплялись мені в Карпатах. Він прокладений грунтовою дорогою, що плавно набирає висоту, звиваючись в прохолодному лісі.

Дорогою можна зробити кілометровий гак і пробігтись на невелике Озірце, що сховалось на схилах неподалік.

Перед виходом на сам хребет – величезна галявина для відпочинку. Тут можна заночувати, якщо ви йдете з дітьми і плануєте розтягнути прогулянку на три дні.

Краєвиди з галявини мотивують прокинутись на світанок.

Сам хребет вразить мінімальними перепадами висот і максимальною концентрацією красот. Звісно, якщо цьому посприяє мінлива карпатська погода.

Найбільше зусиль доведеться докласти, щоб забратись на найвищу вершину хребта, гору Негровець висотою 1709 метрів. Але й ті зусилля – сота частина в порівнянні з підйомом на Петрос на Чорногорі чи Близницю на Свидовці. Навіть зовсім маленькі діти впораються з цим завданням, не обтяжуючи плечі батьків.

Місце для ночівлі на перемичці до гори Барвінок неначе створено для споглядання заходу сонця. Село Колочава вже вмикає вогні в долині між хребтами Пішконя і Красна, а перед вами – ігри червоно-помаранчевих фарб, якими сонце прощається з сьогоднішнім днем.

На ранок нетривалий спуск в Колочаву, де можна знайти море закладів зі смачною кухнею, запашним чаєм і холодними напоями.

Єдине «але» маршруту Пішконею – це кількасот гривень витрат на таксі з Воловця і назад, без яких добирання буде тривалим і незручним.

Втім гора емоцій і гарного настрою від побаченого і відчутого на Неперевершеній Пішконі сто разів вартує тих грошей. Впевнений, в цьому твердженні мене підтримають ті мандрівники, хто вже там побував.

Район походу і приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта «Західні Горгани», що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований PDF путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник в PDF фортматі. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок маршруту;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.