Минулого року по завершенні сезону я спробував випрати свій пуховик Marmot Guides Down Hoody за допомогою спецзасобу для прання пухових виробів з гідрофобним пухом, Nikwax Down Wash Direct.
Цілком ймовірно, що самому пуху результат пішов на користь, але з забрудненнями тканини Nikwax, за моєю оцінкою, справився лише на 6 пунктів з можливих 10.
Цього разу ситуація для прального засобу ще складніша. Я маю два чудові пухові светри зі світлою тканиною, Marmot Tullus і Marmot Aruna, які після зимового сезону виглядають так, наче ми весь час борсались в брудних калюжах.
Забруднення спорядження і одягу несе за собою не лише естетичні втрати (мало хто дбає про це в горах), а й обумовлює прискорений знос тканини, адже дрібний пил і пісок працюють як абразив, який постійно перетирає волокна. І чим тонша тканина, тим інтенсивніше бруд впливає на знос.
На мою думку, причина минулорічного результату Nikwax Down Wash Direct криється в інформації про дозування. Справа в тому, що будь-який пральний засіб втрачає ефективність в жорсткій воді. Тому його кількість має залежати від жорсткості води. А на етикетці про це ані слова.
Я ж маю вдома доволі жорстку воду. Тому, провівши аналогію з дозуванням рідкого прального порошку, яким користуюсь для щоденного одягу, вирішив збільшити дозу Nikwax вдвічі. 200 мл засобу на одну закладку прання з двох пухових светрів.
Чому для Marmot Tullus і Marmot Aruna обрано саме Nikwax Down Wash Direct? Бо згадані пухові светри містять гідрофобний пух (той, що довше протистоїть абсорбуванню вологи завдяки обробці). А цей засіб спеціально для пуху, що має гідрофобну обробку.
Важливо. Пух, що не має гідрофобної обробки, так само можна прати Nikwax Down Wash Direct. В такому випадку він, на додачу до безпечного очищення, отримає певний рівень водостійкості, наче ви використали одразу два засоби: Nikwax Down Wash і, певною мірою, Nikwax Down Proof.
І, що важливо для мене особисто, Nikwax добряче піклується про наслідки використання пральних засобів. Тому свої продукти вони намагаються робити якомога безпечнішими для природи.
Підготовка.
Спершу звільняємо всі кишені пухових светрів і застібаємо наявні блискавки.
Далі необхідно намочити водостійкий пух, бо інакше пуховка плаватиме на поверхні води і не обертатиметься разом з барабаном пральної машини.
Для цього беремо ємність, в яку вільно поміщається виріб, ставимо в ванну чи душ, наливаємо по вінця холодної води, кладемо пуховик і під водою витискаємо з нього повітря. Тими ж рухами, якими ви відтискаєте мокрий одяг. Тільки тут замість води виганяємо повітря.
Коли основна частина пуховки без допомоги лишатиметься під водою, її можна перекладати в пралку.
Прання.
Пральний засіб я заливаю одразу в барабан, цього разу чотири повних ковпачки, 200 мл.
Жодних тенісних м’ячиків для розпушування пуху в барабан не додаю. Вони корисні саме для пуху тільки на етапі сушки в сушарці, щоб розганяти його і не давати збиватись в грудки. Тоді, порізані навпіл, вони відіграють важливу роль. Під час прання вони жодним чином на розпушування пуху не впливають!
Так само не варто використовувати для прання пуховок кондиціонери. Краще весь лоток для пральних засобів промити, щоб ніякі залишки попередніх порошків не попали до барабану. Хто зна, як вони можуть вплинути на пух чи водостійке просочення тканини.
В своїй машинці я маю окрему програму для пухових светрів, яку корегую відповідно до рекомендацій виробника. Якщо б її не було, я б вибирав програму для шерсті чи ніжних тканин тривалістю 1:15-1:30, холодну воду, відтискання 400 об/хв.
Маленька хитрість. Якщо обрана програма занадто коротка, її можна подовжити, увімкнувши режим виведення плям. Зазвичай він подовжує тривалість прання на 30 хвилин.
Сушка.
Перший етап сушки починається з повторення відтискання. Варто повторити його двічі, кожного разу збільшуючи оберти на 200. Якщо перший раз я ставив 400, то наступні два ставлю 600 та 800.
Далі, якщо ваша машинка має режим сушки, скористайтесь ним на низькій температурі. На цьому етапі спеціальні м’ячики для сушки або розрізані навпіл тенісні м’ячики є обов’язковими. Додаткова перевага сушарки – вона позитивно впливає на оновлення DWR (водовідштовхуючого) покриття тканини і пуху.
Якщо сушарки немає, діставайте пуховик з барабану, злегка розтрусіть його і покладіть сушитись в максимально горизонтальному положенні. В такому положенні вологий пух буде менше збиватись під власною вагою і краще розправиться. Не сушіть речі на прямому сонці. Ультрафіолет негативно впливає на тканину.
Після висихання, за відсутості сушарки, вам доведеться добряче побавитись з розтрушуванням пуху. Будьте готові витратити хвилин 20-30. Чим якісніше ви розподілите пух, тим ефективніше буде гріти пуховий светр.
Активно струшуйте пуховик в різних напрямах, час від часу розбираючи найбільші грудки пуху вручну. Якщо вам ліньки цим займатись, виперіть пуховик в гостях у друга, який має в пральній машинці режим сушки. Тільки не забудьте взяти з собою тенісні м’ячики:)
Мій результат після виконання всіх вищеописаних рекомендацій можна оцінити по наступних світлинах.
Чисті, гарні і пухнасті пуховки. Бідолахи не знають, що на них чекає вже в найближчі вихідні.
Висновки. Збільшення дози Nikwax Down Wash Direct в моєму випадку критично вплинуло на результат. Світлі пуховки Marmot Tullus і Marmot Aruna очищені на відмінно! А ці пухові светри вже немало бачили в своєму житті.
Тому моя порада до виробника – додати на етикетку інформацію про дозування з урахуванням жорсткості води. Бо саме збільшення дози поміняло ситуацію кардинально. Причому, із ще світлішою тканиною пуховок, ніж в минулорічному експерименті.
Дбайте про свої речі, і вони довше слугуватимуть вам!
Цей матеріал ми також маємо на нашому YouTube каналі у відео форматі:
*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.
- Інтернет-магазин Вершина
- Інтернет-магазин Gorgany
- Також ви можете сказати кодове слово “ПроПоходи” касирові в будь-якому магазині мережі Gorgany і ми теж отримаємо комісію з вашої покупки.
Товари з даного огляду в магазинах-партнерах: