HikeYourOwnHike – це коли ми йдемо в гори і запрошуємо приєднатись до нас всіх бажаючих. Однак перевага мандрівок HikeYourOwnHike в тому, що ми не йдемо піонерським загоном, а кожен рухається у власному комфортному темпі, сам обирає час і тривалість зупинок та деталі маршруту. Основна ідея – зустрітись ввечері в гарній точці і поспілкуватись про мандри і спорядження з однодумцями.

Часом для полегшення логістики ми наймаємо автобус, який відвозить нас до початку маршруту і забирає з фінішної точки.

Насправді, мандрівки в стилі HikeYourOwnHike або скорочено HYOH – дуже популярний формат долання великих маршрутів в Штатах (Appalachian Trail,  Pacific Crest Trail). В такий спосіб ви постійно спілкуєтесь з різними людьми і, водночас, не залежите ні від чиїх забаганок чи настрою.

Важливо:

  • Ми не беремо гроші за участь в HikeYourOwnHike, це абсолютно безкоштовні заходи.
  • Ми не ділимо продукти і не вигадуємо меню, бо кожен сам дбає про своє харчування.
  • Ми не змушуємо тримати певну швидкість, вставати, лягати спати і обідати в конкретний час, бо кожен вільний спланувати все по своєму.
  • Ми не вказуємо, через які долини чи вершини ви маєте дістатись точки ночівлі, бо кожен сам обирає нитку маршруту, а ми лиш ділимось власними планами.
  • Ми не няньчимо учасників HikeYourOwnHike, бо кожен сам дбає про свою безпеку і орієнтування.
  • Ми не несемо жодної відповідальності за учасників HikeYourOwnHike, бо ми не гіди і це не група. Всі незалежні, всі самодостатні, кожен відповідає сам за себе.

Чому нам так подобається формат HikeYourOwnHike? Бо тоді ви йдете саме у тому стилі, від якого отримуєте найбільше задоволення. А хіба не заради задоволення ви йдете в гори?

Хочете долати 20 км за 4-5 годин? Будь ласка!
Хочете йти в розміреному темпі і зупинятись у малинниках та чорничниках? На здоров’я!
Любите свій 20-кілограмовий рюкзак, в якому є все? Беріть його!
Надає перевагу п’ятикілограмовому наплічнику з мінімумом усього необхідного? Супер!
Харчуєтесь в поході субліматами чи сушеною їжею, яку потрібно всього лиш залити окропом? Клас!
Обожнюєте готувати в поході та не відмовляєте собі в салаті зі свіжих овочів? Відмінно!

Нам не важливо, як ви ходите, що носите і чим харчуєтесь. Робіть як вам заманеться. Для нас важлива цікава і затишна компанія ввечері під зорями десь на галявині посеред гір.

Ще раз особливості мандрівок HikeYourOwnHike:

  • кожен мандрівник сам дбає про своє спорядження, їжу, аптечку, орієнтування і безпеку в горах;
  • ми маємо визначене місце ночівлі, старт і фініш. Темп прогулянки і маршрут кожен обирає довільно, щоб не перетворюватись на піонерський загін і дати можливість поспілкуватись один з одним в різних колах;
  • кожен покладається лише на власні зусилля і досвід походів. В #HikeYourOwnHike немає гідів, немає відповідальних за табір, немає служби контролю за окремими туристами і тих, хто перераховує всіх на стоянці. Ми не є туристичною групою, ми – самостійні мандрівники, що йдуть в гори, кожен як хоче.

Також в походах ми намагаємось робити корисні речі – наприклад, збираємо по дорозі сміття, щоб гори після нас лишились чистішими, ніж до нашого візиту. Тому завжди просимо мандрівників подбати про додатковий мішок чи гермік для цих цілей.

Ще одна ініціатива – походи #trek_n_cut, яку ми реалізовуємо спільно з професійними арбористами з компанії ЇDLO (так-так, вони не лише смачні страви вміють робити). В таких походах ми не лише йдемо, милуємось красою гір та спілкуємось між собою, а й чистимо стежки від завалів, які заважають пересуватись туристам і створюють певну небезпеку травм та пошкодження спорядження. Після себе лишаємо гарні стежки, рухатись якими одне задоволення. Звісно, #trek_n_cut – це не обов’язкова дія для кожного, а лиш власне бажання.

Найпопулярніші запитання про HYOH:

Похід безкоштовний, бо це не організований похід, а просто похід в гори самостійних мандрівників за певним маршрутом. Ми не беремо з вас грошей, водночас і знімаємо з себе будь-яку відповідальність.

У походах ми завжди раді бачити новачків. У нас немає нянь, але завжди знаходяться люди, які з радістю допомагають та складають компанію на різних ділянках маршруту. Важливо, аби ви попереджали нас, що ви вперше в горах, щоб досвідченіші мандрівники приглядали за вами. І, звісно, обмінятись номерами телефонів теж корисно.

Просто йдіть далі 🙂
Насправді, такого поняття, як “група” у походах HYOH немає, це похід самостійних мандрівників. Просто ми домовляємось про спільне місце ночівлі, але не чекаємо, що всі саме до цього місця прийдуть – можливо, по дорозі помітять щось краще для себе. Оскільки кожен йде в своєму темпі, тому може залишитись сам на стежці. Для полегшення орієнтування перед кожним походом ми скидаємо у загальний доступ трек у різних форматах (kml, gpx).

Наші намети – не протікають, але в них спимо ми. Температурний режим наших спальників відповідає погодним умовам, але в них теж спимо ми. Кожен сам дбає про своє спорядження, організовує його, бере з собою і несе нагору та вниз. Якщо у вас чогось немає – скористайтесь проектом БанкСпорядження.

В нас переважно ЇDLO, печиво, шоколадки і бутерброди. Іноді готуємо щось смачне. А  от що ви організуєте собі – відомо тільки вам. Бо – сюрприз! – про їжу теж кожен дбає самостійно.

Якщо це складна для добирання точка, для нас організовує доїзд Gorgany Bus. Тоді деякі речі можна буде залишити в автобусі. Але тоді вони там і залишатимуться на період мандрівки. Тому дуже радимо брати свої важкі речі з собою, якщо ви плануєте ними користуватись впродовж прогулянки.

Наша аптечка містить саме ті препарати, якими ми вміємо користуватись, знаємо їх дію на наш організм і які дозволять дійти нам до цивілізації. Ми не знаємо ні особливостей вашого організму, ні ваших хронічних захворювань, ні ваших вимог до набору ліків. Аптечка – дуже індивідуальна річ, тому про свою подбайте самостійно

Такий варіант цілком реальний, адже часто можна зустріти мандрівників, що йдуть самостійно, маючи при цьому двомісний намет. Так само ви можете запропонувати комусь підселитись до себе, якщо маєте зайве місце в наметі. До кожної мандрівки ми створюємо подію на нашій сторінці у фейсбуці, тож усі питання та пропозиції можна задавати там.

Ми не проти багать загалом. Ми проти неадекватного спалювання дерев і випалювання трави. Наша ідея – щоб після нас залишалось краще, ніж до нас. У походах HYOH ми проти, щоб кожен для готування їжі робив собі окреме багаття, особливо, на живій траві. Краще користуватись одним багаттям для досягнення всіх цілей: готування, романтика, тепло, затишок. І все ж, газові пальники швидші, простіші і зручніші. Якщо хтось не має пальника – погляньте у Банк спорядження, можливо, цей проект саме для вас.

В нас такої людини немає, бо всі самостійні. До кожної мандрівки ми створюємо подію у фейсбуці, тож усі питання та пропозиції можна задавати там або у повідомлення на ПроПоходи.

Слідкуйте за нашою сторінкою у facebook – усі новини та події ми анонсуємо саме там 😉