Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

На прискорене написання цього огляду нас наштовхнула реакція мандрівників на резервуар Hydrapak Seeker в поході HikeYourOwnHike. Виявилось, що такі штуки цікаві багатьом, а інформація про них відсутня.

Важливо! Резервуар Hydrapak Seeker та комплект Hydrapak Trek Kit наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також, ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі резервуар Hydrapak Seeker та комплект Hydrapak Trek Kit переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.

Словом “резервуар”, в даному випадку, я називаю ємність, що призначена радше для транспортування води, аніж для регулярного її вживання в поході. Невеликі пляшки і питні системи для останнього будуть кращими. Хоча, один з тих резервуарів, про які піде мова, може змагатися за звання універсальної системи для всіх потреб.

Отже, коли потрібно перенести велику кількість рідини в безводному районі або в таборі з віддаленого джерела до намету, то з дрібними пляшками гратись незручно. Один об’ємний резервуар із акуратними габаритами і широким горлом для таких задач буде зручнішим. І, звісно ж, він має бути легким і надійним.

На Карійську стежку, окрім питних систем (вже розповідали про них), ми взяли з собою непримітні, на перший погляд, резервуари Hydrapak Seeker. Пізніше виявилось, що це найкраще рішення для транспортування води, з тих, що нам доводилось бачити і пробувати.

Знову зауважу, що для коротких походів, або походів по маршрутам з купою джерел літрова пляшка чи питна система мені видається кращим рішенням: швидше, легше, зручніше. Якщо ж передбачається перенесення 4+ літрів води на людину, або постачання води в табір з віддаленого джерела, чи у випадку походів з дітьми, коли батько чи мати несуть воду для всіх – м’який резервуар Seeker значно полегшить задачу. І не лише за рахунок об’єму, а й інших деталей, про які розповім в цій статті.

Вага трилітрової моделі Hydrapak Seeker – 94 грами (менше, ніж набирати той самий об’єм нашими Платіпусами). Дволітрова важить 78 грамів. У складеному стані резервуари Seeker суперкомпактні.

Непогано, правда?

На додачу, обидві версії мають горло діаметром 42 мм. Це добре не тільки тому, що набирати і зливати воду можна швидше, ніж пляшкою. Точно такий діаметр має різьба фільтра Katadyn BeFree (тут його огляд) і, звісно, він ідеально сідає на Seeker.

Тобто з Seeker’ом не потрібно 7-8 разів відкривати-заливати-закривати-виливати ємність BeFree, щоб відфільтрувати 3 літри води в питну систему. Один підхід – і все готово.

Пам’ятайте! Варто одразу визначити, чи резервуар буде для питної води, чи для нефільтрованої. І не вживати воду безпосередньо з резервуару для нефільтрованої води. Лише через фільтр або після ретельного промивання резервуару чистою водою.

Лайфхак: для економії коштів можна придбати лише картридж до фільтра Katadyn BeFree і, за потреби, накручувати його на Seeker. Без півлітрової фляги фільтра можна цілком обійтись, адже фільтрувати з великої – простіше, водночас зекономите 300 грн.

Ще одна перевага широкого горла в порівнянні з пляшками – можливість добре промити резервуар, майже повністю вивернувши його.

Наступна деталь, що вигідно вирізняє Hydrapak Seeker – петлі, за допомогою яких резервуар можна кріпити до рюкзака, або вішати на дереві.

З прив’язуванням до дерева є одна хитрість, для якої знадобиться фільтр BeFree. Справа в тому, що фільтру для пропускання води достатньо гравітації. Тобто, прикріпивши резервуар до дерева, або підвісивши його, ви отримуєте станцію роздачі чистої води або умивальник, який закривається і відкривається зовнішньою кришкою фільтра.

Якщо ваш фільтр чистий, струмінь води можна використовувати для душу. Він дає більш-менш достатньо води для змивання мила. Якщо напору замало – можна попросити супутника стиснути резервуар.

В сонячний день лишіть резервуар під промінням на 20 хвилин. Тоді ваш душ буде ще й теплим, бо темна поверхня ємності швидко нагріється на сонці.

Hydrapak Seeker виготовлений з того ж матеріалу (високотемпературного поліуретану), що й інші продукти цього виробника.

Як наслідок, він може похвалитись відповідними перевагами: приємна на дотик шорсткість, стійкість до зношення, пластичність за широкого діапазону температур і добра міцність. На нього буквально можна ставати і він це витримує. Не варто зайвий раз цього робити, але, якщо станеться так, що в темряві біля намету ви не помітите його і наступите ногою, за наслідки можна не переживати.

Шви проварені радіочастотним зварюванням (RF welding), яке лиш покращує міцність матеріалу.

Радіочастотне зварювання несе певне обмеження. В ємність не варто заливати рідини тепліші за 60°С. Є ризик розходження швів. Про гарячий чай і не мрійте.

Натомість, резервуар можна заморожувати разом з водою. Матеріал пластичний і розширення води при замерзанні для нього не проблема. В поході з цієї особливості жодної користі, та, якщо зберетесь на пікнік, Hydrapak Seeker можна використати в якості додаткового акумулятора холоду в переносному холодильнику. Або ж в спекотний день довше насолоджуватись холодною водою.

Для транспортування резервуару у складеному стані виробник додає невеликий мішечок з затяжкою. Нам він видався зайвим вантажем, тому лишився вдома. Та його цілком можна використати у якості дрібного несесера чи мішечка для пакетів з приправами.

Остання дрібничка в Hydrapak Seeker, яку хочу згадати – мітки об’єму ззовні резервуару. За ними можна більш-менш точно визначити кількість рідини, що лишилася, або дозувати воду, якщо мова йде про приготування напоїв з декількох складників (хто зна, які коктейлі ви вирішите замішати в поході:)).

Trek Kit – це інший продукт Hydrapak, в основі якого той самий Seeker. Але декілька додаткових деталей в комплекті виводять його на абсолютно інший рівень функціональності.

Починається все з кришки з системою Plug-N-Play. Plug-N-Play – це універсальний формат конекторів, який використовують популярні виробники фільтрів і питних систем. Ліворуч – кришка Hydrapak Seeker, праворуч – Hydrapak Trek Kit.

До кришки можна під’єднати один з двох аксесуарів, що йдуть в комплекті з Hydrapak Trek Kit. Перший – адаптер для безпосереднього вживання води з питної системи.

Вставте його до “кліка” і пийте з м’якої силіконової насадки. Будьте обережні з повним резервуаром! Коли вставляєте адаптер, тримайте ємність за кришку, не стискайте її саму, інакше будете мокрі від потужного фонтану.

Ця насадка також підходить для використання системи в якості душу, але через те, що її не можна закрити, на миття лишається дві з половиною хвилини. 

Щоб від’єднати адаптер – поверніть кільце на верхній частині кришки в одну зі сторін і пружина виштовхне його назовні, закривши отвір в кришці клапаном.

Наступний аксесуар – 90 см прозорої трубки з конектором з одного боку і ручною помпою з іншого. Під’єднуєте конектор до кришки і в результаті маєте повноцінну питну систему.

Ідентична помпа стоїть на питній системі Hydrapak FullForce, про яку ми нещодавно говорили. Стискаєте її рукою і п’єте, миєтесь, миєте, наливаєте воду в казанок чи даєте напитись вашій собаці.

Або ж стискаєте резервуар і з помпи тече неперервний потік.

Щоб попити на ходу, потягніть воду з помпи, як у випадку зі звичайною системою. Стискати помпу не обов’язково.

На помпі є гачок, яким її можна чіпляти на лямку чи грудну стяжку рюкзака.

І кришка, що захищає силіконову насадку від бруду.

Ту ж насадку можна почистити від пилу, від’єднавши і сполоснувши її водою з помпи.

Важливо добре продувати помпу після використання, оскільки вона не розбирається для просушування.

А після висихання – не забувати змащувати кільця на адаптерах, щоб уникнути їх розтріскування.

Пакується система Hydrapak Trek Kit в мішечок, аналогічно Seeker’у. Проте її сховище вдвічі більше за розміром.

Висновки. Seeker – надзвичайно простий продукт, що став для нас приємним відкриттям на Карійській стежці. Легкий, об’ємний, надійний, ще й добре гріє воду на душ і міцно чіпляється до рюкзака. Плюс, на нього ідеально сідає БіФрішка.

Ідея універсального комплекту типу Hydrapak Trek Kit теж видається мені успішною. Водночас, хочеться бачити й лайтовий її варіант, з трубкою від питної системи Shape-Shift, без важкої помпи.

Переваги: вага, міцність, зручніть, легкість чистки, сумісність з фільтром Katadyn BeFree, багатофункціональність (теплий душ, акумулятор холоду). І ще більша функціональність у Hydrapak Trek Kit.

Недоліки: скоріше побажання зробити ще один комплект а-ля Trek Kit Lite без масивної помпи. Бо зараз, якщо хочеться використовувати Trek Kit у якості питної системи без помпи, патрубок з клапаном доведеться купувати окремо, а його вартість сягає $12.

Відгуки читачів про це спорядження:

Ось що про резервуар Hydrapak Seeker 3L пишуть ті, хто ним вже скористався:

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Плюс один спосіб дбати про гори. Компактні пляшки HydraPak Stash. Огляд
Питні системи Hydrapak Shape-Shift, Hydrapak Full-Force. Детальний огляд
Похідний фільтр для води Katadyn BeFree. Огляд

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.