Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

На прискорене написання цього огляду нас наштовхнула реакція мандрівників на резервуар Hydrapak Seeker в поході HikeYourOwnHike. Виявилось, що такі штуки цікаві багатьом, а інформація про них відсутня.

Словом “резервуар”, в даному випадку, я називаю ємність, що призначена радше для транспортування води, аніж для регулярного її вживання в поході. Невеликі пляшки і питні системи для останнього будуть кращими. Хоча, один з тих резервуарів, про які піде мова, може змагатися за звання універсальної системи для всіх потреб.

Отже, коли потрібно перенести велику кількість рідини в безводному районі або в таборі з віддаленого джерела до намету, то з дрібними пляшками гратись незручно. Один об’ємний резервуар із акуратними габаритами і широким горлом для таких задач буде зручнішим. І, звісно ж, він має бути легким і надійним.

На Карійську стежку, окрім питних систем (вже розповідали про них), ми взяли з собою непримітні, на перший погляд, резервуари Hydrapak Seeker. Пізніше виявилось, що це найкраще рішення для транспортування води, з тих, що нам доводилось бачити і пробувати.

Знову зауважу, що для коротких походів, або походів по маршрутам з купою джерел літрова пляшка чи питна система мені видається кращим рішенням: швидше, легше, зручніше. Якщо ж передбачається перенесення 4+ літрів води на людину, або постачання води в табір з віддаленого джерела, чи у випадку походів з дітьми, коли батько чи мати несуть воду для всіх – м’який резервуар Seeker значно полегшить задачу. І не лише за рахунок об’єму, а й інших деталей, про які розповім в цій статті.

Вага трилітрової моделі Hydrapak Seeker – 94 грами (менше, ніж набирати той самий об’єм нашими Платіпусами). Дволітрова важить 78 грамів. У складеному стані резервуари Seeker суперкомпактні.

Непогано, правда?

На додачу, обидві версії мають горло діаметром 42 мм. Це добре не тільки тому, що набирати і зливати воду можна швидше, ніж пляшкою. Точно такий діаметр має різьба фільтра Katadyn BeFree (тут його огляд) і, звісно, він ідеально сідає на Seeker.

Тобто з Seeker’ом не потрібно 7-8 разів відкривати-заливати-закривати-виливати ємність BeFree, щоб відфільтрувати 3 літри води в питну систему. Один підхід – і все готово.

Пам’ятайте! Варто одразу визначити, чи резервуар буде для питної води, чи для нефільтрованої. І не вживати воду безпосередньо з резервуару для нефільтрованої води. Лише через фільтр або після ретельного промивання резервуару чистою водою.

Лайфкак: для економії коштів можна придбати лише картридж до фільтра Katadyn BeFree і, за потреби, накручувати його на Seeker. Без півлітрової фляги фільтра можна цілком обійтись, адже фільтрувати з великої – простіше, водночас зекономите 300 грн.

Ще одна перевага широкого горла в порівнянні з пляшками – можливість добре промити резервуар, майже повністю вивернувши його.

Наступна деталь, що вигідно вирізняє Hydrapak Seeker – петлі, за допомогою яких резервуар можна кріпити до рюкзака, або вішати на дереві.

З прив’язуванням до дерева є одна хитрість, для якої знадобиться фільтр BeFree. Справа в тому, що фільтру для пропускання води достатньо гравітації. Тобто, прикріпивши резервуар до дерева, або підвісивши його, ви отримуєте станцію роздачі чистої води або умивальник, який закривається і відкривається зовнішньою кришкою фільтра.

Якщо ваш фільтр чистий, струмінь води можна використовувати для душу. Він дає більш-менш достатньо води для змивання мила. Якщо напору замало – можна попросити супутника стиснути резервуар.

В сонячний день лишіть резервуар під промінням на 20 хвилин. Тоді ваш душ буде ще й теплим, бо темна поверхня ємності швидко нагріється на сонці.

Hydrapak Seeker виготовлений з того ж матеріалу (високотемпературного поліуретану), що й інші продукти цього виробника.

Як наслідок, він може похвалитись відповідними перевагами: приємна на дотик шорсткість, стійкість до зношення, пластичність за широкого діапазону температур і добра міцність. На нього буквально можна ставати і він це витримує. Не варто зайвий раз цього робити, але, якщо станеться так, що в темряві біля намету ви не помітите його і наступите ногою, за наслідки можна не переживати.

Шви проварені радіочастотним зварюванням (RF welding), яке лиш покращує міцність матеріалу.

Радіочастотне зварювання несе певне обмеження. В ємність не варто заливати рідини тепліші за 60°С. Є ризик розходження швів. Про гарячий чай і не мрійте.

Натомість, резервуар можна заморожувати разом з водою. Матеріал пластичний і розширення води при замерзанні для нього не проблема. В поході з цієї особливості жодної користі, та, якщо зберетесь на пікнік, Hydrapak Seeker можна використати в якості додаткового акумулятора холоду в переносному холодильнику. Або ж в спекотний день довше насолоджуватись холодною водою.

Для транспортування резервуару у складеному стані виробник додає невеликий мішечок з затяжкою. Нам він видався зайвим вантажем, тому лишився вдома. Та його цілком можна використати у якості дрібного несесера чи мішечка для пакетів з приправами.

Остання дрібничка в Hydrapak Seeker, яку хочу згадати – мітки об’єму ззовні резервуару. За ними можна більш-менш точно визначити кількість рідини, що лишилася, або дозувати воду, якщо мова йде про приготування напоїв з декількох складників (хто зна, які коктейлі ви вирішите замішати в поході:)).

Trek Kit – це інший продукт Hydrapak, в основі якого той самий Seeker. Але декілька додаткових деталей в комплекті виводять його на абсолютно інший рівень функціональності.

Починається все з кришки з системою Plug-N-Play. Plug-N-Play – це універсальний формат конекторів, який використовують популярні виробники фільтрів і питних систем. Ліворуч – кришка Hydrapak Seeker, праворуч – Hydrapak Trek Kit.

До кришки можна під’єднати один з двох аксесуарів, що йдуть в комплекті з Hydrapak Trek Kit. Перший – адаптер для безпосереднього вживання води з питної системи.

Вставте його до “кліка” і пийте з м’якої силіконової насадки. Будьте обережні з повним резервуаром! Коли вставляєте адаптер, тримайте ємність за кришку, не стискайте її саму, інакше будете мокрі від потужного фонтану.

Ця насадка також підходить для використання системи в якості душу, але через те, що її не можна закрити, на миття лишається дві з половиною хвилини. 

Щоб від’єднати адаптер – поверніть кільце на верхній частині кришки в одну зі сторін і пружина виштовхне його назовні, закривши отвір в кришці клапаном.

Наступний аксесуар – 90 см прозорої трубки з конектором з одного боку і ручною помпою з іншого. Під’єднуєте конектор до кришки і в результаті маєте повноцінну питну систему.

Ідентична помпа стоїть на питній системі Hydrapak FullForce, про яку ми нещодавно говорили. Стискаєте її рукою і п’єте, миєтесь, миєте, наливаєте воду в казанок чи даєте напитись вашій собаці.

Або ж стискаєте резервуар і з помпи тече неперервний потік.

Щоб попити на ходу, потягніть воду з помпи, як у випадку зі звичайною системою. Стискати помпу не обов’язково.

На помпі є гачок, яким її можна чіпляти на лямку чи грудну стяжку рюкзака.

І кришка, що захищає силіконову насадку від бруду.

Ту ж насадку можна почистити від пилу, від’єднавши і сполоснувши її водою з помпи.

Важливо добре продувати помпу після використання, оскільки вона не розбирається для просушування.

А після висихання – не забувати змащувати кільця на адаптерах, щоб уникнути їх розтріскування.

Пакується система Hydrapak Trek Kit в мішечок, аналогічно Seeker’у. Проте її сховище вдвічі більше за розміром.

Висновки. Seeker – надзвичайно простий продукт, що став для нас приємним відкриттям на Карійській стежці. Легкий, об’ємний, надійний, ще й добре гріє воду на душ і міцно чіпляється до рюкзака. Плюс, на нього ідеально сідає БіФрішка.

Ідея універсального комплекту типу Hydrapak Trek Kit теж видається мені успішною. Водночас, хочеться бачити й лайтовий її варіант, з трубкою від питної системи Shape-Shift, без важкої помпи.

Переваги: вага, міцність, зручніть, легкість чистки, сумісність з фільтром Katadyn BeFree, багатофункціональність (теплий душ, акумулятор холоду). І ще більша функціональність у Hydrapak Trek Kit.

Недоліки: скоріше побажання зробити ще один комплект а-ля Trek Kit Lite без масивної помпи. Бо зараз, якщо хочеться використовувати Trek Kit у якості питної системи без помпи, патрубок з клапаном доведеться купувати окремо, а його вартість сягає $12.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

Також спорядження з огляду можна безкоштовно спробувати в поході, завдяки нашому проекту Банк СпорядженняОсь що про ємність для води Hydrapak Seeker 3L пишуть ті, хто нею вже скористався: