Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Складність: ⚫ ⚫ ⚫ ⚪ ⚪
Тривалість: 3-4 дні; 40,9 км
Маршрут: с. Осмолода — г. Грофа (1748 м) — г. Паренки (1735 м) — г. Мала Попадя (1598 м) — г. Попадя (1740 м) — г. Коретвина (1671 м) — траверс г. Петрос — р. Петрос — р. Лімниця — с. Осмолода.

Зміст

[Опис і фото]
[Район походу та приблизний трек]
[Яку карту обрати]
[Базовий графік висот і відстаней]
[Деталізований путівник з GPS-треком]
[Фотографії з маршруту]

Важливо! У своїх путівниках українськими Карпатами ми намагаємось надати максимально деталізовану інформацію про маршрут. Ми не несемо відповідальності за успішне або неуспішне проходження вами маршруту, травми та летальні випадки. Зважайте на свої сили, досвід та знання, прогноз погоди. Повідомте своїх друзів чи рідних про маршрут, яким збираєтесь йти. Використовуйте взуття, відповідне до покриття на маршруті та погодних умов. Подбайте про захист від дощу, теплий одяг, головний убір, сонцезахисний крем, їжу та достатній запас води на денний перехід, адже джерела іноді пересихають. Після опадів на маршруті можуть бути ділянки із слизьким ґрунтом, користуйтесь трекінговими палицями. Подбайте про достатній заряд засобів зв’язку та навігації і способи його відновлення.

Опис маршруту

Найважче завдання на цьому маршруті – дістатися до його початку, села Осмолоди Рожнятівського району Івано-Франківської області. Але щойно ви потрапите сюди і почнете пішу частину походу, всі проблеми зникнуть, лишивши пособі ледь помітний відбиток в глибинах вашої свідомості.

Навіть орієнтування на місцевості, яке, зазвичай, потребує зосередженості та прийняття відповідальних рішень, не вимагатиме великих зусиль, адже шлях на маршруті маркований більш ніж просто добре.

Наприклад, в перший день походу ви зустрічатимете на частині шляху такі мітки:

До речі, якщо розмова вже зайшла про дні, то варто зауважити, що їх кількість для проходження дистанції сильно залежить від вашої підготовки та цілей походу. Якщо ви – новачок серед туристів-рюкзачників, або ж просто вирішили розслабитись і нікуди не поспішати, то 4 дні – це ваш час. Якщо ж терміни походу обмежені, а у вас наявний відповідний досвід, то шлях можна без зусиль пройти за 3 дні. За умов вибору легкохідного способу подорожування та наявності за плечима з десятка походів є шанс перетворити цей маршрут в похід вихідного дня. Але не переоцінюйте свої сили, плануйте розумно!

Тепер повернімося до нашого шляху.

Вже з перших кілометрів природа почне вас затягувати. Річки, струмки, крутий підйом, найрізноманітніші варіації стежок поглинуть всю вашу увагу і стануть основною темою розмов за вечерею в затишній туристичній хатині між вершинами Грофи та Коня Грофецького.

Такі стежки чекають вас в перший день:

І, звичайно ж, уже з перших сотень метрів підйому вам відкриються красиві краєвиди із сусідніми вершинами.

Підкорити першу гору ви зможете зранку на другий день походу. Це буде Грофа, крутий підйом на яку не дасть змоги сильно розігнатись. З кожним наступним кроком перед вами поставатимуть все нові й нові гірські пейзажі.

Із набором висоти горизонт втікатиме все далі, відкриваючи щораз все більш захопливі пейзажі, а вид із самої вершини перевершить всі ваші очікування. Правда, тільки за гарної погоди:)

Після Грофи дорога спускається на полонину Плісце, а далі знову прямує вгору на Паренки. Вузька вирубка на відрозі хребта і є та дорога, якою вам потрібно підніматись.

З другого дня маршрут пролягатиме Східно-Карпатським туристичним шляхом. Йому відповідає біло-червоне маркування.

Після спуску з Грофи можна влаштувати привал поруч із туристичним притулком на Плісці, розташованим за 400 метрів від стежки. Вказівники не дадуть пройти повз нього. Поруч із притулком ви знайдете джерело.

Для ночівлі є непогана місцина між вершинами Паренки і Мала Попадя. За водою до найближчого джерела доведеться прогулятись 900 метрів, дотримуючись такого маркування:

Третій день походу буде найважчим. По-перше, через найдовшу відстань переходу – 12,4 км. По-друге, в цей день доведеться подолати три вершини та одну траверсувати. І, по-третє, води на маршруті не буде аж до місця ночівлі. В принципі, за 750 метрів від стежки трапиться одне джерело, але зайві півтора кілометри нам сьогодні ні до чого. Тому візьміть з собою достатню кількість води вже зранку.

Отож, перша за планом – гора Мала Попадя. Вершина повністю покрита заростями альпійської сосни (жерепу). Проте добре прокладена стежка зекономить ваші зусилля у подоланні цієї перешкоди.

Наступна вершина – Попадя. На ній вперше зустрічається прикордонний стовпчик колишнього Польсько-Чехословацького кордону.

Далі – вершини Коретвини і Петроса, які добре проглядаються із Попаді.

Після траверсу останньої вершини починається тривалий спуск вниз до чорничних галявин і місця ночівлі на березі річки Петрос.

На четвертий день припадає 9,5 км шляху по ґрунтовій дорозі спочатку вздовж річки Петрос, а потім – річки Лімниці. Цією дорогою ви вийдете до Осмолоди, завершивши тим самим маршрут.

Район походу та приблизний трек

Яку карту обрати

Для проходження цього маршруту ідеально підходить карта “Західні Горгани”, що існує в паперовій і ламінованій версіях. Ламінована живе набагато довше. Всі кольорові маршрути, згадані в описі, позначені відповідними кольорами на карті.

*Зауважте, що в магазині Gorgany доставка є безкоштовною. Якщо ви купите карту за згаданими посиланнями, ми отримаємо невелику комісію без додаткових витрат з вашого боку. 

Базовий графік висот і відстаней

Деталізований путівник з GPS-треком

Для цього маршруту ми склали надзвичайно деталізований путівник. В його повній версії на вас чекають:

  • поради по транспорту;
  • повна онлайн-гугл-карта з візуалізацією маршруту і всіма важливими точками;
  • покроковий текстовий путівник з порадами по проходженню кожної ділянки;
  • детальний графік висот і відстаней з врахуванням важливих точок шляху;
  • скажено деталізований GPS-трек з всіма важливими точками у форматах як для смартфонів, так і для навігаторів;
  • наша любов до гір і старання зробити вашу мандрівку якомога комфортнішою.

Вартість путівника – 99 грн. 5 грн з вашої оплати ми переведемо в Фонд Добрих Справ для Карпат. Решту коштів використаємо для розвитку проекту ПроПоходи.

Ще трохи фотографій з маршруту

Переклад маршруту українською – Богдан Гула.

ПроПоходи на Патреоні

Долучайтесь до Команди Патреону, підтримуйте розвиток проекту, отримуйте бонуси і ранній доступ до матеріалів!

#ЗапишітьНаПроПоходи

Купуєте в наших партнерів – допомагаєте ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.