Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Ви багато разів просили нас звернути увагу на дещо доступніше спорядження, ніж зазвичай оглядається в блозі. Ми з радістю дослухались до вашого прохання і в мандрівку Карійською стежкою взяли декілька новинок з середнього цінового діапазону, які позитивно виділяються серед подібних собі.

Сьогодні мова піде про новинку 2017 року від Turbat, двотамбурний хабовий намет Shanta. З вагою у 2350 грамів він розташувався перед самим злетом вагово-цінової експоненти, отримавши цінник у 4500 грн.

Водночас вигоди, які отримує власник цього намету, жодним чином не поступаються значно дорожчим моделям на українському ринку. Власне, це і стало причиною вибору для огляду саме цього новачка.

Turbat Shanta в мандрівці Карійською стежкою

Turbat Shanta – класична двійка. Ширина спальні 125 см (пам’ятаєте, як ви сварились на 110 см Латундра? Турбат виправився). В середину як раз лягають дві іжевки. З надувними килимками розміру Regular лишається запас вільного місця.

Довжина – 210 см. Разом з майже вертикальним підйомом торцевих стінок її було більш ніж достатньо, щоб розмістити ста вісімдесяти восьми сантиметрового мене без жодних нависань спальні на голову.

Висота намету з середини – 105 см. Додаємо хабову конструкцію – і отримуємо неймовірно просторий палац. Настільки просторий, що ми вдвох з абсолютним комфортом могли б грати в монополію, запросивши до себе туристів з сусіднього намету. Без жартів.

В бухті Domus Cukuru. Туреччина

Якщо ви губитесь, почувши термін “хабова конструкція”, – коротке пояснення. Хаби – це вузли з’єднання декількох дуг намету між собою. Завдяки ним весь каркас є зв’язаним, а конструкція намету не обмежується лише класичним перехрещенням секцій. Так виглядають хаби в наметі Turbat Shanta.

Каркас Шанти – з алюмінієвого сплаву. Анодація відсутня, так дешевше.

Для транспортування каркасу в комплекті є добре продуманий чохол, конструкцію якого ми вже зустрічали в наметі Turbat Latundr. Чохол виготовлений з тієї ж тканини, що й тент намету. Для закривання маємо на ньому шнур зі світловідбиваючими вставками і фіксатор. Аби чохол було простіше відкрити, виробник оснастив його зручною петелькою з сірої стропи.

Крізь цю ж петельку можна пропускати компресійну стропу рюкзака, щоб зафіксувати чохол на час транспортування в бічній кишені наплічника.

В нижній частині чохла присутня кишеня на липучці, в якій зберігаються кілки для намету. Аби її було легше відкривати, виробник повторив фокус зі стропою.

Вкотре засвідчу, що мені дуже подобається, коли чохол для кілків і для каркасу єдиний. Він суттєво зменшує шанси загубити кілки чи забути їх вдома.

Самі кілки – ідентичні кілкам в комплектації Turbat Latundr. І, як я вже казав в огляді згаданого намету, вважаю таку V-подібну форму найвдалішою з усіх для трисезонного використання.

А невелика петелька зі світловідбиваючого шнура береже ваші нерви, час і пальці. Адже з її допомогою і витягти кілок суттєво легше, і зростають шанси вчасно помітити кілки в темну пору доби та не вдарити об них пальці.

Знову ж таки, анодація на кілках відсутня, бо це позитивно для покупця впливає на кінцеву ціну намету.

Кілочків в комплекті – вісім. Чотири встановлюються по кутах намету, два – для тамбурів і ще два тримають нижні торцеві відтяжки разом з повздовжніми вітровими.

Вітрові вітдяжки зроблені з 2 мм шнура зі світловідбиваючими вставками. Саме з того, який використаний для петель в кілочках і в стяжці чохла. Для фіксації відтяжок – ультралегка пластикова фурнітура.

На тенті наявні ще 4 петлі для вітрових відтяжок на ребрах торців. Якщо за прогнозом погоди у вашому поході переважатимуть вітри і ви плануєте ставати на відкритих стоянках, для власної впевненості можете додатково купити чотири відтяжки та кілочки, що продаються набором з назвою Viter. Та моя порада – краще витратіть час на пошуки захищеного від вітру місця для ночівлі. Буде і затишніше, і спокійніше.

Нажаль, в Turbat Shanta відсутні поперечні вітрові відтяжки, які для хабової конструкції вельми корисні. Ми пробували зробити їх самостійно, та я не знаю, чи таке рішення здатне виконати свою місію.

Оскільки ми ще не роздивились всі особливості спальні, я пропоную повернутись всередину.

Безперечна перевага намету Turbat Shanta – цілих вісім(!) кишень для дрібниць. До того ж, розміщених надзвичайно розумно на двох ярусах по бокам від входів. Жодна з кишень не тисне на голову, навіть переповненою.

Той рівень організації спорядження, якого Христині вдавалося досягти в нашому наметі за допомогою кишень, може позмагатись зі складуванням товарів на складі Amazon. Величезний плюс Турбату за це рішення.

В центрі стелі – кріплення для ліхтарика: тканинна петля та пластикова планка.

Двері намету – арочної форми. Її перевага – величезний вхід, в якому можуть одночасно сидіти двоє туристів і не заважати один одному. Недолік – у відкритому положенні дверцята падають на підлогу і їх чистота повністю залежить під чистоти підлоги намету.

Для кріплень відкритих дверей передбачені петлі з планками, але ми ними майже не користувалися по банальній причині: довго.

Замки на дверцятах – круті YKK #5. Ті ж, що й в моделі Latundr. На замках петлі зі вже знайомого шнура, щоб зручніше оперувати бігунками.

Тканина дна – поліестер з товщиною нитки 68D та водостійкістю 5000 мм водяного стовпа. Це добрий показник для сучасних наметів. Дно на 15 см загортається по бокам, щоб вберегти спальню від бризок та потічків, що можуть потрапити під час дощу під намет. Далі на 30 см висоти стінки спальні продовжуються тим самим поліестером 68 D, але вже без просочень. А після і до самого верху спальня виконана з дрібної сітки. Перевага такого розподілення тканин – пречудова вентиляція разом з базовим вітрозахистом туристів в лежачому положенні.

Кріплення спальні до каркасу повністю унаслідоване від моделі Latundr. Міцна металева фурнітура з червоною анодацією в кутах. За натяг відповідають семиміліметрові стропи.

Місця кріплення строп, за доброю традицією, посилені додатковим шаром тканини.

Кріплення спальні до поперечної перекладини – за тією ж схемою: металева фурнітура і дублювання тканини в місці прикладання навантажень.

Решта кріплень – пластикові гачки J-hook. Я бажав би мати їх на міліметр більшими, щоб швидше і простіше чіпляти спальню до каркасу. Бо зараз для фіксації гачка потрібно зробити два “кліки”. В моєму GoLite Imogene UL2 достатньо одного руху.

В теплу і бездощову погоду на безлюдних пляжах можна обійтись встановленням самої спальні. В решті випадків варто скористатись тентом. Він, як і спальня, виготовлений з поліестеру товщиною нитки 68D. Водостійкість – 3000 мм водяного стовпа.

Кріплення тенту я раджу починати з перекладини, оскільки її фурнітуру виокремити серед іншої можна без помилково. І, через відсутність кольорового кодування решти кріплень, це єдиний 100% варіант не пролетіти з відповідністю кутів. Кольорове кодування не додасть помітного зростання в ціні, але завжди значно спрощує вечірнє встановлення намету на втомлену голову.

Після фіксації тенту до перекладини, встановлюємо металеву фурнітуру по кутам і підтягуємо тканину за допомогою стропи, пропущеної через пластикову пряжку YKK.

А далі – розтягуємо кілками тамбури. Кріплення тамбура – петля з 15 міліметрової стропи з тією ж трищілинною пряжкою YKK для регулювання натягу.

Блискавка тамбурів і бігунки на ній ідентичні тим, що на спальні. Зверху блискавка прикрита 5-ти сантиметровим клапаном на липучках Velcro.

Бігунків на блискавці два. Відкривши верхній можна визирнути назовні, і роздивитись погоду чи непроханих гостей.

У відкритому положенні двері тенту фіксуються тим самим способом, що й спальні – тканинна петля з пластиковою перекладиною.

Щоб без завад милуватись гарним краєвидом, тамбур можна повністю забрати.

Узбережжя Егейського моря. Туреччина

З відкритим тамбуром слідкуйте за погодою, оскільки тенту не вистачає декілька сантиметрів, щоб прикрити вхід в спальню від вертикального дощу.

Розмір тамбурів величезний. Мої кросівки 45-го розміру виглядають дитячими.

На торцях тенту розташовані два вентиляційних вікна з упором, який, за бажанням, можна забрати, щоб зменшити потік повітря.

Завдяки металевій фурнітурі власники Turbat Shanta можуть відкрити половину тенту, перевівши намет в режим “зоряне небо”. Я, щоправда, не знаю, чи хтось бавиться цим часто, але добре мати можливість.

Інша перевага згаданої фурнітури – тент можна встановити без спальні. Для цього довететься дещо повозитись, і в результаті матимете чудову заміну пляжної парасольки. Лише не забудьте закріпити її торцевими відтяжками.

Пакується намет в легенький чохол з торцевим входом і тканинною ручкою з протилежної сторони для зручності витягання складових з середини.

На моє питання стосовно футпринту виробник відповів, що з такою міцністю дна він не потрібен. Я з цим не згоден, оскільки, футпринт – це захист не лише від вологи, а й від бруду, який спершу впливає лише на естетичний вигляд намету, а згодом, забиваючись поміж нитками, потурбується про пришвидшений знос тканини. Тому принаймні опціональний футприт я би був радий бачити в магазинах.

Щодо кольору намету, на мою думку, цей легкий зелений користуватиметься серед туристів гарним попитом. Та, як би там не було зручно з точки зору практичності, місячне сяйво мені більше до душі.

Світанок на березі моря. Карійська стежка

Висновки. Turbat Shanta – відмінний вибір для туристів, які роблять перші кроки у полегшенні спорядження, водночас, не бажають вкладати в нього великі гроші. Разом з адекватними вагою і ціною власник матиме море приємних і продуманих дрібничок і можливостей використання намету.

Переваги: ціна, велика кількість варіантів встановлення завдяки фурнітурі, внутрішній простір, великі тамбури, якісні матеріали і пошив, наявні петлі на кілочках, світловідбивні відтяжки, вісім кишень, адекватна вага для цього набору опцій і ціни, приємний колір.

Недоліки: відсутність поперечних вітрових відтяжок, відсутність кольорового кодування строп, відсутність патрубка для ремонту дуг і опціонального футпринта.

Ранок в наметі

Відгуки читачів про це спорядження:

Ось що про намет Turbat Shanta пишуть ті, хто ним вже скористався:

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2
Доктор Marmot, або Як я перестав боятися і полюбив сучасні намети. Огляд Marmot Tungsten 2P
Намет Mousson Azimut 2. Огляд і перші враження
Вітростійка новинка. Намет Wild Country Helm 2

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.