Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

В висновках до огляду намету MSR Hubba Hubba NX я вказав лише один його недолік: ціна. І багато читачів зі мною погодились.

В тому ж огляді я сказав, що вважаю цей намет вершиною еволюції наметобудування. І… багато читачів зі мною погодились.

Більше того! Власники намету так активно захоплювались ним у 2014-му році, що в 2015-му український склад MSR спорожнів вже в червні.

В тому ж 2015 році український бренд Turbat взяв на себе круту місію: зробити сучасні легкі намети доступними для українських туристів. Вгадайте, який намет був обраний в якості прикладу для наслідування?

Сумнівів немає, що ідея прибрати в MSR Hubba Hubba NX його єдиний недолік – правильна. Водночас, всім відомо, що дива не трапляються. В цьому огляді я пропоную детально роздивитись, чим саме довелось поступитися, щоб створити аналогічний американському намет з вдвічі нижчою ціною.

Отже, Turbat Latundr (на честь важкодоступної вершини західних Горган) – це полегшений двомісний двотамбурний намет хабової конструкції. Тобто в наметі всі дуги з’єднані в одну за допомогою кріплень – хабів.

Колір намету лишився без змін. Це місячне сяйво. Величезна перевага цього кольору – натуральне світло всередині намету і його достатня кількість в сутінках.

Яскравий колір дна, аби на ньому краще бачити речі, теж лишився. Замість малинового був обраний цегляний.

Ідентичною лишилася міцна металева фурнітура і пластикова фурнітура YKK. Кріплення каркасу до кутів спальні і зовнішнього тенту не відрізнити від MSR-івского.

Проте кольорове кодування 12-тимілліметрових строп відносно сторін відсутнє. Аргументація – що намет симетричний. Але навіть за цієї умови з кодуванням зручніше і швидше.

Кріплення спальні до поперечної дуги – так само унаслідуване. Водночас, петелька, за яку зручно було підтягувати фурнітуру до дуги, зникла. Насправді, вона була першою, що постраждало в наметі MSR під час експлуатації. Перетерлися шви. Тому її відсутність в Turbat Latundr не критична.

А от петелька поруч з кріпленням верхнього тенту до поперечної дуги не завадила б, оскільки тягнути тент, щоб вставити металеву пряжку на каркас, треба доволі сильно. Або ж можна подовжити стропу, що кріпить металеву пряжку, щоб вона легше дотягувалась до каркасу.

Загалом, щодо металевої фурнітури, то за час подорожей ще з MSR Hubba Hubba NX були оцінені як її важливі переваги (простота, абсолютна невбиваємість), так і помічений недолік. Якщо встановлювати намет на брудні поверхні, то розібрати його так, щоб не замастити руки, не вийде, оскільки кріплення верхнього тенту на кутах завжди притискається до ґрунту.

Завдяки обраній фурнітури збереглися всі можливості встановлення намету і комбінування тенту-спальні-футпрінту, які так сильно вразили мене в MSR.

Классика: футпрінт, спальня, тент.

Лайт: футпрінт з тентом.

Turbat Latundr

За потреби, тент можна встановити лише на одну половину.

Turbat Latundr

Пляжна парасолька: лише тент (в такому випадку кілочками кріпляться лише тамбури намету).

Turbat Latundr

Зоряне небо: половина тенту.

Turbat Latundr

Блискавка на вході зовнішнього тенту – YKK #5 бомбезного цегляного кольору. Та лише з одним бігунком. Мати другий зручно, адже можна легко визирнути на зовні, подивитись на погоду чи перевірити дивний шурхіт. Від дощу блискавку захищає клапан на двох Velcro.

Turbat Latundr

Відкривши блискавку потрапляємо в тамбури намету. Їх ширина – 60 см. Для візуалізації об’єму – фото з взуттям, джетбойлом і 33-літровим рюкзаком.

Turbat Latundr

Фіксація дверей тенту у відкритому положенні відбувається за допомогою петлі і пластикової фурнітури. За необхідності можна закріпити обидві половинки входу і збільшити провітрюваність намету.

Turbat Latundr

Turbat Latundr

Після знайомства з Exped мені видається, що пластикове кріплення краще замінити на гачок. Він зручніший і ним можна безпомилково оперувати в темряві без світла.

Для вентиляції в дощову погоду задумані два вікна з сіткою на торцях. Жорстка планка, що фіксується Velcro липучками, тримає їх відкритими. Тими ж Velcro вікно можна закрити.

Turbat Latundr

На зовнішньому тенті наявні 6 точок для кріплення вітрових відтяжок. Водночас, самих відтяжок в комплекті тільки 2. Ще чотири відтяжки і кілочки для них можна придбати додатковим аксесуаром, що зветься Turbat Viter.

Може здатися, що не докладати кілочки з відтяжками – це смішно. Та, насправді, це зроблено з турботою про туристів. І я аргументую вам цей підхід, бо сам є його прибічником.

Які б вітряні умови нам не траплялися в походах, я не пам’ятаю останнього разу, коли розправляв в наметі вітрові відтяжки. Бо завжди легше витратити додаткову годину на пошук безпечнішого місця для ночівлі, ніж боротися з вітром за допомогою відтяжок.

В більшості випадків, майже завжди, відтяжки встановлюють бо вони є, а не тому, що в них є потреба. А потім в темряві ще й чіпляються за них і їхні кілочки. І власники намету, і їх сусіди. Згадайте картину на великих стоянках в Карпатах. Плюс, 4 відтяжки і 4 кілочка – це 80 грамів до ваги намету, які завжди на спині. Бо в кого ж підніметься рука викласти те, що було в комплекті.

Турист, що знає, коли і як варто встановити відтяжки, аби не пошкодити полегшений намет, може легко спрогнозувати потребу і добрати необхідну кількість. Але, знову ж таки, одночасне поєднання досвіду, згаданих особливостей маршруту і погодних умов – це вкрай малий відсоток випадків. Тому немає потреби кожен намет готувати для подорожі досвідченого мандрівника по відкритим і вітряним просторам Ісландії, за рахунок додавання ваги і вартості кожному користувачу.

Мені цікаво почути вашу думку з приводу такого підходу комплектації спорядження.

На сьогоднішній день я маю зауваження до розташування відтяжок. Всі 6 з них знаходяться та торцях намету і найбільше впливають на повздовжню стійкість намету.

Turbat Latundr

Дві з них, як раз ті, що йдуть в комплекті, я б поставив над входами, де кріпиться верхня дуга. Вони б втримували намет в поперечному напрямку, в якому хабові конструкції потребують найбільшої допомоги.

Для відтягування тенту на знизу торцях намету передбачений метровий шнур з пластиковим фіксатором. По суті, ще одна вкорочена вітрова вітдяжка. Довший шнур, на відміну від звичної резинки, дає можливість зекономити на кілочках, адже його разом з верхньою відтяжкою можна кріпити до однієї точки.

Turbat Latundr

Відтяжки виготовлені з репшнура зі світловідбиваючими вставками. Діаметр шнура 2 мм, колір – цегляний, аби пасувати до решти деталей намету. Належність пластикових фіксаторів до певного бренду мені визначити не вдалося.

Turbat Latundr

Йдемо далі і ліземо всередину. Двері спальні виконані у вигляді арки. Мені більше до душі краплеподібний варіант, який можна повністю забрати в сторону, аби не забруднити чи зіпсувати тканину взуттям або розкиданим спорядженням.

Перевага арочного входу – він величезний. Двоє мандрівників можуть сидіти поруч, висунувши ноги в тамбур і, навіть, не торкатись один одного плечами.

Turbat Latundr

Блискавка на дверях – YKK #5. Ручки на бігунках з того ж шнура, що й відтяжки намету. Кінці запаяні в термотрубку, але вона легко знімається і губиться. Тому це перше, від чого я радив би позбавитись виробнику. Адже виникає відчуття, що ти заплатив за матеріали і роботу, а вони злітають від першого доторку.

Turbat Latundr

Turbat Latundr

Знизу вхідні двері можна закріпити тим самим способом, що й двері тенту: петелька + пластикова фурнітура.

Turbat Latundr

Всередині спальні є аж вісім кишень. Рекордна кількість. По 2 в кожному куті на різній висоті. Проблема організації дрібного спорядження вирішена на 100%.

Turbat Latundr

Спальня має довжину 210 см. На відміну від MSR, торцеві стінки спроектовані з невеликим ухилом всередину. Тому максимальний зріст, з яким я би радив приглядати цей намет – 180 см. З більшим ноги і голова вже торкатимуться тканини стінок.

Ширина спальні Turbat Latundr – 110 см. Рівно для двох килимків розміру Regular. Двом широкоплечим туристам всередині буде затісно. Але для пар, що полюбляють обійматись, цей намет підійде пречудово.

Turbat Latundr

Висота спальні предостатня, 105 см. Я сиджу не торкаючись головою стелі навіть в стороні від центру. Значить, двом людям буде комфортно сидіти один навпроти одного.

Turbat Latundr

В центрі стелі – петля з пластиковою фурніторою – кріплення ліхтарика. Зафіксувати ліхтар в пластикове кільце, яке зазвичай вішають в наметах, мені не вистачає фантазії, тому такий варіант мені подобається більше. Та ще кращим рішенням був би гачок замість планки. Той самий, як в Exped для кріплення дверей.

Turbat Latundr

Ще одним варіантом розміщення ліхтарика може бути кишеня верхнього ярусу. Світло варто спрямовувати вздовж нахилу стелі, тоді воно буде відбиватись від зовнішнього тенту і м’яко розтікатиметься по намету.

Turbat Latundr

Дно намету виконано з нейлону з товщиною нитки 40 Ден’є і подвійним армуванням. Водозахисне просочення з поліуретану має витримувати 10000 мм водяного стовпа. Для сучасних наметів це величезний запас. З боків дно на 15 см завертається на стіни спальні, аби вберегти внутрішній простір від бризок під час опадів.

Turbat Latundr

Далі, до висоти 45 см, по спальні проходить пояс з поліестеру товщиною нитки 20 Ден’є і одинарним армуванням. Його мета – частково захистити туристів в лежачому положенні від прямого вітру і надати їм трохи приватності. Верхня частина спальні зроблена з прозорої і провітрюваної сітки.

Turbat Latundr

Пластикова фурнітура, що кріпить спальню до каркасу – це защіпки типу J-Hook. Вони чіпляються і знімаються простіше і швидше, ніж широкі гачки. Особливо в холодну погоду.

Turbat Latundr

Проте розмір защіпок я б трохи збільшив. Наприклад, в моєму наметі GoLite вони вільніше ковзають по каркасу і, відповідно, легше чіпляються і знімаються. Водночас самовільного роз’єднання я ніколи не помічав.

Тканина тенту – нейлон 40 Ден’є з подвійним армуванням і подвійним просоченням. З зовнішньої сторони – силікон, зсередини – поліуретан. Такий підхід дає можливість застосувати автоматичну проклейку швів і захистити тканину від вбирання вологи з обох сторін. Рівень водостійкості – 3000 мм.

Turbat Latundr

Всі місця посиленого навантаження на тент (нижні кути, місця кріплення нижніх відтяжок і точки, де впирається поперечна дуга) посилені додатковим шаром тканини.

Turbat Latundr

Turbat Latundr

Алюмінієвий каркас кольором підтримує стиль намету. Діаметр секцій 8мм. До нього зауважень немає, оскільки знаю, що під час випробувань конструкції були перевірені і відбраковані різні варіанти з’єднань, доки не знайдено найкраще.

Turbat Latundr

Кілочки до намету Turbat Latundr алюмінієві V-подібної форми. На мою думку – це найкращий варіант форми. Вага одного кілочка 11,5 грамів. Вперше мені до рук потрапили кілочки, де виробник подбав про користувачів і зробив петельку зі шнура, за яку дуже і дуже зручно витягати кілки з землі. Бо, зазвичай, для цього треба було використовувати відтяжку (а вона від того швидше перетирається), або інший кілочок, або шукати рішення серед патиків і каміння навколо.

Turbat Latundr

До того ж, це той самий шнур зі світловідбиваючими вставками. Тому в темряві кілочки добре помітні. А це значно знижує ризик травмування пальців чи нігтів від необачного контакту з металом.

Для зберігання кілочків на мішечку для дуг передбачена окрема кишеня на липучці Velcro. Я обожнюю, коли ємність для кілків прикріплена до іншої, адже тоді загубити їх набагато складніше.

Turbat Latundr

Turbat Latundr

Чохол намету – простий циліндр з тканини тенту. Оснащений ручкою для витягання з однієї сторони і стяжкою з іншої. Просторий, що не потрібно сильно скручувати намет, аби вкласти його в середину. І дуже легкий.

Turbat Latundr

Додатковий комплект Вітер з чотирма відтяжками і кілками поставляється в мішечку з тої ж тканини, що і тент намету. Кілки можна перекласти до основного місця зберігання, відтяжки закріпити на тенті, і отримати вільну полегшену ємність для дрібниць чи рушника.

Turbat Latundr

Футпринт Turbat Latundr виготовлений з міцного поліестеру з ниткою 68 Ден’є і поліуретановим просоченням водостійкістю 5000 мм. Товщина тканини має заспокоїти туристів, що лиш починають користуватися полегшеним спорядженням і хвилюються за килимки чи переживають за тонке дно спальні. Бо 68 Ден’є за сучасними мірками – це дуже багато.

Turbat Latundr

В комплекті до футпринта – мішечок зі стяжкою і фіксатором. Матеріал – тканина футпринта.

Turbat Latundr

Вага окремих частин намету: зовнішній тент – 667 грамів, спальня – 711 грамів, каркас – 539 грамів, кілочки 8х11,5 грам = 92 грами, чохол для каркасу і кілочків – 23 грами, чохол для намету – 28 грамів. Загальна вага – 2060 грамів.

Додаткові аксесуари: футпринт – 250 грамів, комплект Вітер (4 кілочки, 4 відтяжки, мішечок) – 80 грамів.

До беззаперечних переваг Turbat Latundr – якість виготовлення намету. Вона фантастична. Тканини, шви, проклейка, фурнітура – все на дуже і дуже високому рівні, якого, зазвичай, очікуєш від того ж MSR.

Turbat Latundr

Ціна намету на 01.02.2017 – 6221 грн. Футпринт Latundr Footprint – 449 грн. Комплект Turbat Viter – 340 грн.

Висновки. Turbat Latundr вартий уваги. Звісно, врізавши вполовину ціну неможливо зберегти всі переваги аналога, але робота по пошуку рішень виконана пречудова. Жодним чином не радив би кожному легкоходу-початківцю бездумно купувати цей намет. Адже, як не крути, з наявними розмірами спальні двом здоровим хлопцям в ньому буде не затишно. Але якщо ви компактна пара, яка полюбляє подорожі і намагається полегшити спорядження, або друзі, з якими ви подорожуєте, не розкидають на всі сторони руки-ноги, то придивіться до нього. Якби я робив перші кроки по полегшенню спорядження сьогодні, то, безперечно, замість застарілої Terra Incognita Skyline 2 Lite обрав би сучасний хабовий Turbat Latundr.

Переваги: ціна, світлий тент, велика кількість варіантів встановлення завдяки комбінуванню з футпрінтом, внутрішній об’єм, увага до деталей і комплектації, якісні фурнітура, тканини і робота, петлі на кілочках, світловідбивні відтяжки, правильно підібрані матеріали для легкоходів-початківців, вдалий підбір кольорів.

Недоліки: розміщення вітрових відтяжок, відсутність кольорового кодування строп, малий розмір спальні, відсутність патрубка для ремонту дуг.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

 • Намет Turbat Latundr – головний герой огляду – у Вершині або у Gorgany
 • Футпрінт для намету Turbat Latundr у Вершині або у Gorgany
 • Додатковий набір Turbat Viter у Вершині або у Gorgany

Також схоже спорядження можна безкоштовно спробувати в поході, завдяки нашому проекту Банк Спорядження.

 • Спасибо за статью!

 • Volodymyr Pavlyuk

  Класний огляд і прикольний намет але з одним але: ширина спальні 110 см — це, як на мене промах, бо треба бути в дуже хороших стоуснках зі своїм сусідом. Для соло походів намет буде просторим, але важким.

  Щодо вітростійкості, в своїй хаббі хаббі ставлю під поперечну дугу трекінгові палиці і виходить замкнена поперечна дуга

  • Дякую за коментар! Ширина, дійсно, для близьких людей:) З палицями-підпорками для МСР практика є, але будь обережним, є випадки розходження швів від тиску.

   • Volodymyr Pavlyuk

    А яких саме швів? Просто я кріплю палиці прямо до дуги і навантаження на шви яке було, таким і залишилось

    • MSR FreeLite. Така от проблема в вітряну погоду в мене вилізла. https://uploads.disquscdn.com/images/b4ab8b6479e49c639eca42637fcf4e163b6b38f4eaf679c36efb87922b2e864f.jpg

     • Volodymyr Pavlyuk

      Це конструктивний недолік і проблема не в шві, а в матеріалі укріплювача. Так пришивати можна тільки тоді, коли міцності нитки шва і волокон тканити є співмірними, в іншому випадку навантаження треба розподілити на більшу площу. Отут описана проблема шиття ультратонких тканин https://ripstopbytheroll.com/blogs/the-grid-online-blog/120640321-reinforcing-membrane-silpoly-for-ultralight-tarps-and-shelters

      Прийду додому і перевірю, чи в маоїй хаббі така ж лажа.

     • Volodymyr Pavlyuk

      Хоча я можу і помилятися, бо на фотографії не видно, чи та відтяжка прошита наскрізь, в тому числі через подвійний шов в “білому” матеріалі

     • @volodymyrpavlyuk:disqus Власе, справа в тому, що там відтяжка прошита чомусь тільки через червону тканину. Думаю, з 2017 мають поміняти цей недолік, про нього звітували виробнику.

     • Volodymyr Pavlyuk

      В хаббі також прошита тільки до червоної тканини, але там тканина товстіша і на ній є складка, прошита подвійним швом (фактично там 3 шари тканини), до якого вже пришита відтяжка. Я не надто захоплений таким рішенням, але воно набагато краще, ніж на фрілайті

     • Так, виходить, що краще. Фрілайт здався в першому поході за першого доброго вітру.

     • Юрій

      Дуже зацікавився цим наметом MSR FreeLite на 2 особи вагою лише 1 кг.
      Але дуже непокоїть її міцність, можете щось краще порекомендувати у вазі до 1 кг?

 • Олександр Пушик

  Я теж такої думки про відтяжки: з них більше шкоди ніж користі. В шторм вони не допоможуть, а скоріше зашкодять, адже існує велика імовірність розриву тенту в місцях коіплення. А в слабкий вітер, намет прекрасно і без них.
  Не потрібно робити мультинамет: краще ідеально його пристосувати його для одного застосування. Туристичний намет повинен бути легким, кемпінговий – просторим, а екстримальний – надійним.

  • Олександре, дякую за коментар! Про конструкції наметів з огляду на застосування абсолютно згоден.

 • Aleksey Shikhov

  В качестве альтернативы еще можно рассмотреть палатку Naturehike (сам не пробовал): http://www.naturehike.com/mongar-ultralight-two-men-tent/

  • Так, виглядає добрим варіантом1 Тканини тонші в два рази, відповідно, вага менша. Цікаво було б з ним пробігтись.

   • Андрей Несмит

    Зверніть увагу на вагу футпрінту, Ви вірите що він важить 120гр.? Крім того на Ali тент важить вже 1810гр.
    Китайці звичайно гарні хлопці, але часто додають блиску тому що насправді не блищить… а іноді і не тоне.

 • Andriy Slobodyan

  Якщо порівнювати Turbat Latundr з Terra Incognita SkyLine 2 Lite? Що порадите? Якість матеріалів, фурнітури? Приємні дрібнички?

  • Привіт! Якщо ширина 110 тебе влаштовує, то Турбат буде однозначно кращим за простором і дрібничками. Тканини в них однакові, нейлон 40Д з подвійним армуванням.

   • Andriy Slobodyan

    Зрозумів, дякую!

 • Юрій
  • Андрей Несмит

   Ха, дійшов до тієї ж думки, що й Ви, правда своїм шляхом))) зараз порівнюю ці намети і здається Latundr виграє по товщині і якості матеріалів.
   Крім того китайці хитрять зважуючи намет без вітрових відтяжок, це мін. 60-80гр. Тобто по вазі паритет.

 • Юрій
 • Yanek

  Цей турбат копія кітайського натюрхайка який в свою чергу є невдалою копією бігагнес. На який чорт потрібна дуже тісна, незручна, не міцна палатка яка псується в рази швидше звичайної а коштує в 2-3 раза дорожче??? Відповідь ВАГА. Так ось ця палатка легкою не є. Чугунна гіря це в порівнянні з хабабабою та орігінальною бігагнес. До речі ул серія бігагнес зручніша за хабу бо мае нейлон знизу а сітку згори на внутрянці. Якась з хаб бачив що теж має але тяжче ніж з сіткою. Особисто користувався хабою з сіткою, залізав у істон кіло (має біля 110ширину відчувається як дуже тісна але шось біля 980гр 2х шарова каркасна 2шка.) Для легкого трекіну зупинився на бігагнес коперспур 3шка простора як стадіон зимою 3 мужика 80-100кг сплять з барахлом в комфорті, висока 2 велечезні арочні входи 2 тамбури, вага 2015гр в чохлі з додадковими кілками під вітрові відтяжки . Футпрінт з тайверку 210гр. Та бігагнес флайкрік 2шка для вело. Дуже тісна 2х шарова собача будка вільностояча , вага 1175гр в чохлі з кілками. футпрінт з тайверку 145гр.
  До речі лайт намет потрібен коли іньше спорядження також лайт, рюкзак, килимок, спальнік. Їжа лайт. Бо 2 тушонки швидко перекривають різницю намету лайт і не лайт . Дійсно вдалих варіантів лайт наметів в світі досить не багато, усі вони давно обсмоктані на тематичних форумах та дуже рідко вдаеться виробникам щось покращити.
  Так що якщо дійсно треба гарний лайт то шукайте на ебеї та беріть таке як треба знаючи за що плотиш. Якщо від лайта можно відмовитись то беріть трекінгову турстичну палатку будьякого відомого виробника.
  А ці ненадійни тісні та дуже важки зразки тери та турбата не варті витрачених на них досить немалих коштів.
  PS: в власника сайту не даремно саме хаба :)))

  • Привіт.
   Це далеко не копія. Виробники матеріалів і дуг є різними. Фурнітура інакша. Спільне є в конструкції. В деталях все різне. Ширина дійсно замала, але якщо ти не три широких мужики в плечах, то навіщо тобі широкий намет?) Хлопець з дівчиною чудово себе в такому почуватимуть;)
   Я вже давно на Хаббі не вишу.
   Ебей не дає сервісу і гарантії, тому я особисто з-за кордону не замовляю. Дякую за коментар!

   • Yanek

    Та і я про теж саме. Зовні схоже, навіть кольори подібні, але матеріали зовсім не ті. Тому головний параметр лайт палатки вага в півтора два рази більша.

    • Привіт!
     Я не те мав на увазі. Матеріали по тенту і спальні в Турбаті вдвічі товші, 40Д замість 20Д. Тобто маємо більшу зносостійкість при вазі на 250 грамів більшій. Як раз для тих, хто переживає за ультралайт тканини.
     В НейчеХайк ще один з торців занижений. Тут – повноцінний.
     Якість матеріалів в НХ – я не знаю. Вони не лише товщиною нитки можуть різнитись, а й виробником матеріалів. А від виробника багато що залежить. Не може бути ціна в півтора рази нижча без причини.

     • Yanek

      Натюрхайк так само не вартий уваги як і цей турбат. Не можуть кітайці поки що гарно скопіювати легкохідний намет. Можливо немає доступу до матеріалів чи ще шось.
      Легкохідний 2 шаровий намет це 500-700 гр. на спальне місце. Все шо більше то вже не є легкохідне. 2кг це простора легкохідна 3йка.

     • Ідея цього намету – баланс по вазі – міцності – ціні. Не було мети зробити ультралайт. Вага не єдиний важливий показник. Вважаю, що Латундр вартий уваги для тих, хто шукає компактну полегшену двійку за невеликі гроші і з підтримкою в Україні.

     • Yanek

      Що є підтримка в Україні? Я дуже давно не купляю спорядження в Україні і немав ще жодних пролем з якістью. Якщо спорядження зношується то його треба ремонтувати. Якщо ти його зіпсував з якоїсь причини то до чого тут виробник.
      Я за те щоб підтримувати укр виробника, але наш виробник так сам тзамовляе виготовлення в кітаї та ще вибирає не найкращі складові. Шо до відомих брендів то місцеві перекупи продають дорожче ніж штатівськи з доставкою. Нахаляву в мене нічого нема.

 • Володимир Костенко

  Міцність тканини залежить від виробника. Китайська тканина 40д як правило виявляється на розрив і роздир слабкіше фірмової 20д. А брендова двадцятка це йде як матеріал тенту для ніжних умов.
  Так що порівнювати просто по Д – дуже і дуже оманливо.

  • Володимире, дякую за відгук! Виробник тканини дійсно дуже важливий. По Турбату це як раз перевага, бо тканини в ньому не з дешевих.

 • Олександр

  для Карпат, Румунії та Туреччини доцільніше Латундр (ми худенькі – помістимось) чи Хелм 2. Що вам більше сподобалось?

  • Привіт! Якщо худенькі, то Латундр без сумніву.