Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Схоже, ваші вимоги до швидкості появи інформації невпинно ростуть і роблять наше життя все активнішим. Менше місяця тому ми отримали на руки Turbat Kuk 350, а ви вже хочете про нього все знати:)

В цій статті я опишу перші враження від спальника і надам якомога більше детальної інформації, щоб ви могли порівняти його з іншими моделями на ринку і прийняти чи відхилити рішення про покупку. 

Висновки по тривалішому користуванню зробимо вже після кількох десятків ночей в ньому. Аби загадані ночі скоріше набрались, я закликаю вас долучатись до тестування новинки через наш проект #БанкСпорядження. Якщо не знаєте, що воно таке – читайте тут.

Основна зацікавленість спальником Turbat Kuk 350 пов’язана з тим, що це перший в історії України полегшений пуховий спальник, який випускається серійно. Раніше спальники зі схожими характеристиками вироблялись лиш на замовлення окремими майстрами. А в магазинах можна було взяти або шалено важку і незрозумілу пухову Терру, або моделі іноземних виробників.

Схоже, Turbat вчасно розгледів потенціал цієї ніші і презентував спальник вагою 600 грамів (з них 350 – пух), що, за їх заявою, розрахований на 0°С для чоловіків і 5°С для жінок. І коштує новинка $175, що суттєво дешевше, ніж решта пропозицій з аналогічними температурно-ваговими характеристиками.

Форма спальника – кокон з рівномірним зменшенням ширини від плечей до футбоксу. Ширина в плечах – 73 см, в ногах – 43 см (обидві по зовнішнім замірам). Для порівняння, в Sea To Summit Spark цей показник – 67/34см.

Turbat Kuk 350 випускається лише в ростовці 185 см. Мені видається, що його розмір підійде і для мандрівників зі зростом до 188 см, якщо їх статура худорлява. Принаймні, я сплю в ньому пречудово.

Я знаю, що на етикетці 650 грамів. То Turbat вкзазує вагу спальника разом з компресійником

Розташування блискавки – це той момент, який викликав найбільше дискусій ще під час розробок синтетичних спальників Turbat. Тоді я виступав консультантом і відчайдушно відстоював право центральної блискавки на життя. За моїм досвідом і спостереженнями, спальники зістібають один до одного так мало мандрівників і роблять це так рідко, що примушувати решту користуватись бічною блискавкою неправильно. Передню блискавку простіше знайти навпомацки. Її зручніше розстібати. В спальник з такою блискавкою зручніше залазити, і в спекотну ніч ви можете вибрати, яку ногу висунути назовні.

Врешті, синтетичні спальники таки вийшли в світ з центральною блискавкою. А попит на них і наступні схвальні відгуки користувачів підтвердили правильність рішення команди Turbat.

З огляду на успішність ідеї, пуховий Turbat Kuk 350 теж пішов у виробництво з центральною блискавкою. І я цьому дуже радий.

Виробник блискавки – YKK, розмір – #3. Я б поставив її навиворіт, аби спальник виглядав гармонійніше.

Бігунок на блискавці – двосторонній. Але пулер – лише один, зверху. Користуватись блискавкою без нижнього пулера абсолютно незручно. Бігунок неможливо нормально вхопити і він щосекунди намагається вивернутись з-під пальців. Проблему повністю вирішує петелька зі шнура. Я взяв відрізок довжиною 20 см.

Якщо шнура під рукою немає, то переставте рідний пулер на нижній бігунок. Адже верхнім ви користуватиметесь лиш поза спальником, а в такому випадку пулер не критичний.

Аби блискавка не розкривалась, коли ви будете крутитись уві сні, в верхній її частині – клапан на липучці velcro.

Для зменшення втрат тепла під блискавкою прокладено широку утеплену планку. А, щоб бігунок не закусував тканину, вздовж блискавки вшита жорстка зелена стропа.

Ще одна особливість блискавки – її довжина. 80 см – це занадто мало для комфортного користування. Такий розмір не дає ані висунути ногу в теплі ночі, ані залізти-вилізти без рухів гусеня. Тобто, щоб вилізти зі спальника, треба розкрити блискавку, сісти, посунутись по спальнику вище і лише тоді з’явиться змога зігнути і витягти коліна. Подовжити блискавку – це задача №1 для наступної версії Turbat Kuk.

Якщо ви читали нашу статтю про пухові светри Turbat або бачили їх в магазинах, то в новому спальнику одразу впізнаєте ті ж тканини. Ззовні – японський армований нейлон з товщиною нитки 20D і водовідштовхуючим покриттям. Зсередини – 20D неармований і без покриття.

Я нагадаю, що якість цих тканин дуже висока. Вони щільні, добре тримають пух, міцні і надзвичайно гарно компресуються. Десь як тканини втричі дорожчого Sea To Summit Spark.

Просочення – теж на висоті. Перевірено нами в, м’яко кажучи, жорстких умовах. Порівняно краще, ніж в спальнику Marmot Never Winter, але слабше, ніж в STS Micro чи Trek.

Бленд пуху також ідентичний тому, що в светрах: український 750 FP (тестований в інституті IDFL в Швейцарії), 30% качка, 70% гуска, співвідношення пуху до пера 90/10. До всього цього – німецьке гідрофобне просочення. Якщо ви проглядали нашу енциклопедію пуху, то, мабуть, пам’ятаєте, як ми намагались намочити його: 

Капюшон – анатомічний, з м’яким утепленим обідком під стяжкою.

Користування стяжкою відверто незручне. Вночі без ліхтарика треба витратити купу часу, щоб спромогтись затягнути її. Все через те, що вільний кінець шнура, за який було б зручно і цілком інтуїтивно тягнути, чомусь зафіксований в шві спальника. Виходить, що ви маєте перед собою дві петлі з тонкого шнура. І визначити навпомацки, за що хапатись і що тягти – вкрай складно. Рішення – ножиці. Відрізаєте стяжку біля шва і зав’язуєте на ній пару вузлів, аби не втекла крізь фіксатор.

Стяжка виходить лише з правого боку. Встановлений на неї фіксатор – той, що і на флісках, і на пуховках Turbat. До роботи з ним навпомацки треба звикнути.

В спальнику, за традицією, є кишенька для телефону і документів. Розмір – як раз під телефон 6”. Тут на блискавці також не вистачає пулера. Мою пораду ви вже знаєте 😉

В нижній частині сформовано умовний футбокс: анатомічне відділення для стоп, що запобігає зайвому перетисканню утеплювача.

На футбоксі знайдете пару петель для підвішування. Пам’ятайте, що ці петлі призначені лише для провітрювання спальника, а не для сушки після прання! Пухові спальники можна сушити лише в горизонтальному положенні.

На даний момент температурний діапазон Turbat Kuk 350 не був тестований за стандартом EN. Схоже, цю інформацію ми отримаємо від IDFL ближче до літа. За власним досвідом, я б визначив його температуру ліміту як +2…3°С. Він дуже схожий на мій STS Micro MCII.

Найнижча температура, за якої я його використовував (голосно сказано, бо я спав в ньому лише 3 ночі) – це -2°С. В теплій термусі Turbat Menchul/Ivor, вовняних шкарпетках Lasting WSM і на килимку з R-value 2,7 все було чудово. Лиш капюшон з його недолугою стяжкою випускав забагато тепла (я так і не розібрався в темряві, як його стягнути), тому серед ночі я одяг ще й теплий баф.

Шви спальника – теплі. Це означає, що зовнішня і внутрішня тканини з’єднані через вертикальні перегородки. Немає наскрізних отворів – немає зайвих втрат тепла.

Класично для пухового спальника в комплекті ви отримуєте мішок для зберігання і компресійник для транспортування. Перший з них зроблений з сітки, яку ми вже зустрічали в мішках для зберігання Турбатівських пухових светрів. Він має форму циліндра з торцевим входом, що закривається з допомогою стяжки з затискачем. 

Я знайшов для цього мішка ще одне корисне призначення: він відмінно виконує роль мішка для одягу у відрядженнях. Або ж, його можна брати в похід як тару для брудного одягу. Адже в гермомішках такий одяг, часом, запріває.

Компресійник, що турбатівці передбачили для перенесення спальника, має над входом тканинну кришку, що дозволяє рівномірно стягувати вміст.

З протилежного боку компресійні стропи просто обведені навколо торця. Кришка тут мені б сподобалась більше.

Розмір компресійника добрий як для процесу пакування, бо спальник залазить всередину без зусиль, але в стягнутому стані відчутно, що це далеко не межа, до якої може зменшитись вміст.

Хоча, якщо поглянути з практичної точки зору, компресійник для пухового спальника не потрібен. Бо спальник – це чудове рішення для заповнення в рюкзаку паразитних просторів між речима з жорсткою формою. Таким чином можна ефективно зекономити об’єм в наплічнику. Якщо ж погода очікується дощова, то компресійник все одно не допоможе вберегти спальник від вологи, адже він не водостійкий. У випадку рясних опадів вас врятує лише гермомішок.

З огляду на це, сильним кроком вперед для Турбату була б заміна компресійника в комплектації спальника на гермік. 

Про всяк випадок, я зважив кожну одиницю комплекту. Результат: спальник – 601 грам, компресійник – 57 грамів, сітчастий мішок для зберігання – 35 грамів.

В продажу ви можете знайти цей спальник в двох кольорових рішеннях: з зеленою блискавкою та жовтою підкладкою; і з рожевою блискавкою та рожевою підкладкою. Зовнішня тканина в обох цих варіантах буде однаковою.

Останній момент, на який варто звернути увагу – це виконання окремих швів і моментів. Над цим Турбату варто добре попрацювати. Погляньте:

Добра новина – що всі ці непривабливі нюанси розташовані зсередини, тому не часто трапляються на очі. А от блискавка з її швами вже турбує око і ззовні. І дивлячись на неї складається враження, що решту спальнику пошив такий-сякий майстер, а тут працював стажер. Але, думаю, що то елементарний брак досвіду роботи з таким спорядженням і матеріалами в українських майстрів.

Висновки. З одного боку В Turbat Kuk 350 ми маємо класні матеріали і добрий рідний утеплювач, які в сукупності дають пречудові показники по вазі і ізоляції, а з іншого – добрий перелік моментів, що потребують виправлень і вдосконалень. Відчувається, що цей спальник занадто рано випустили на ринок. Мабуть, ще одна ітерація прототипу дозволила б поправити більшість зазначених недоліків.

Однак його ціна в 4500 грн – це сильний аргумент “за”. І, здається мені, для багатьох він стане вирішальним. Бо спальник вагою 600 грамів на +2°С і з добрими компресійними властивостями за такою ціною в українських магазинах більше не знайти. І, до всього, покупка цього спальника – це інвестиція в українське виробництво, бо made in ukraine.

Я не раджу цей спальник тим, хто любить роздивлятись кожну деталь виробу. Не псуйте собі нерви і настрій:) Потерпіть до наступного оновлення, з яким, є шанс, всі недоліки будуть виправлені. Але знайте, що тоді може змінитись і його ціна.

Переваги: якісні матеріали, утеплювач з гідрофобною обробкою, співвідношення ваги до ізоляції, центральна блискавка, ціна.

Недоліки: коротка блискавка, стяжка на капюшоні потребує втручання ножиць, варто доставити пулери на бігунки кишені і центральної блискавки, виконання швів і окремих елементів неначе стажерське.

І маємо ще один сюрприз для тих, хто вирішить придбати спальник Turbat Kuk 350 і одночасно підтримати ПроПоходи. Перші 10 мандрівників, що зроблять це в магазинах-партнерах за посиланнями нижче, отримують в подарунок від нас круту жовту футболку Turbat Gory! Без жартів:) Як це працює:
1. Купуєте спальник через посилання нижче.
2. Скидаєте нам фото чека.
3. Ми перевіряємо в магазині, чи дійсно ви купили і чи дійсно через наші посилання.
4. Якщо все так – кажете розмір і стать – і футболка ваша. Нас не буде пару тижнів від 06.04, та не переживайте, ми все одно вам її доправимо по поверненні.
*Важливо. Покупка – суто через посилання. Просто дописати “ПроПоходи” в коментарях до замовлення не підходить.

Читати ПроПоходи тепер ще вигідніше, правда?:) Дякуємо Turbat за таку підтримку нашого проекту і бонуси для наших читачів. Нам буквально важлива кожна гривня, щоб впевнено розвиватись і залишатись незалежними.

Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки. Всі дисконтні системи при замовленні через ці посилання працюють, як завжди.

Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:

Цінуємо вашу підтримку!

 • Спасибо за обзор.
  С одной стороны очень радует, что появляется серийное производство пуховых спальников в стране и не надо больше месяцами ждать заказа у мелкосерийных производителей, а с другой стороны после нареканий на швы на пуховках странно снова видеть те же косяки… Если не работать над качеством, то покупатель дважды подумает, что ему купить – прямого “брендового” конкурента Marmot Micron 40 (да он из более простого пуха, но и цена ниже 4500 по текущему курсу) или Турбат с явными косяками пошива.

  • Привіт, як я Павлу відповів, думаю, що досвід все це вирішить. Піонерами завжди не просто бути.

 • павло артемишин

  Якість пошиву і фурнітура це як зустріч по одьожкє))). Саме це часто відштовхує від нових брендів, які використовують якісні матеріали, але ще не вміють шити. Плюсую за блискавку логічно було б її зробити перекидною. Ще треба захист для підборіддя.

  • Я думаю, досвід все вирішить. В нас в таких об’ємах з такими тканинами в Україні ще не працювали. Майстрів з досвідом немає, він саме здобувається. Обладнання, як я знаю, там теж спеціальне треба було. І на ньому теж навчитись. Процес пішов, нам лишається спостерігати за успіхами і допомагати порадами. Взагалі в Турбаті я вбачаю сильний потенціал.

   • Павло Мокрицький

    Це силнейлон 20D, я з такого шию але виключно для себе (ультралегкі намети по 350грам і т.д.).Це вкрай складна для роботи тканина, від розкрою до пошиву, і ще вона дуууже слизька.Тому не дивно що без достатнього досвіду вона так їздить при пошиві -як на фотах спальника вище.Вже 45D безпроблемно шиється

   • павло артемишин

    Вони молодці, що взагалі ризикнули працювати з пухом. Але часом і дивують дрібниці, які бренди вже закрили і з них це можна “злизати”. Розмірна сітка наприклад. 185 це звичний розмір регуляр для бренду, а їхній лонг це стандартна довжина для більшості спальників, які шиються в одному розмірі (але в брендовий регуляр нормально поміщалися хлопці із зростоа 193 см). Так само із блискавкою, можна було відразу робити її поворотною з одним пулером.
    З одягом взагалі біда, що з розмірною сіткою, що з пошиттям (пошиття поки опускаємо).

 • Alex Fenomen

  Дякую, за чудовий огляд!) Ще підкажіть будь ласка розміри спальника в скомпресованому стані, дякую 🙂

  • Привіт! Діаметр 17 см, висота 15 см. Так рідний компресійник стягує. Але там ще потенціал є принаймні на чверть об’єму.

   • Alex Fenomen

    ♥‿♥ Дякую!!)

 • Olexy Kuzenko

  Як на мене у спальниках Турбат не вистачає комірців, які затягуються в області шиї, через отвір каптура виходить багато тепла, постійно помічаю це, бо руки так і тягнуться стискати тканину адже голове мерзне не так, як тіло.
  Також в огляду вказано, що використані однаковісінькі матеріали з пуховиків, але судячи з фото, матеріал спальника оброблений, оскільки не пропускає воду, коли пуховик моментально впитує краплинки.

  • В спальниках вище 0 ті комірці все рідші і рідше ставлять. Тканини ті самі, точно-точно:)

   • Olexy Kuzenko

    Тоді в мене якись не правильний пуховик, як губка.

 • Peter Boychenko

  Так чекав цього спальника, що готовий був купити його не зважаючи на характеристики. Але при умові, що можна зістібнути 2 разом. Нажаль виробник відповів, що таких не планують випускати. І ось тепер я взнаю, хто ж їм це нарадив 🙂

 • Elena Malkova

  Не можна зі стібнути – це великий мінус. Можна було б командою відносно дешево зменшити вагу. 1200 гр на 3-х.

   • Elena Malkova

    Тут можно долго доказывать, но зачем. Я пробовала и так и так, и однозначно с 2009 г хочу в сшивках. Лучше бы сделали несколько моделей, на любой вкус и цвет. Это вес который не разгружается, еда со временем весит меньше, железо, спец снаряжение и веревки на тех. этапах тебя разгружают, а тут предлагают утежелять самое, что надо облегчать в первую очередь. Очень сомнительно. Мне комфортнее ходить с меньшим весом рюкзака, чем не спать в сшивках.

    • Khrystyna Prysiazhna

     Зробити кілька варіантів для молодого виробника – доволі затратно. А для тих, хто любить зшивки – є величезний вибір на ринку спальників

     • Elena Malkova

      Спальник, що зшивається, також можна використовувати не з зшивками. Який сенс робити незшиваємий? Якусь долю покупців тільки втрачати, для яких цей показник критичний. Ринок легких пухових спальників у нас зовсім не заповнений Укр виробниками. Звісно можно купити польський Cumulus чи інші, але це інша цінова категорія. Більша частина туристів, що ходять категорійні походи від 3-ки і більше – зшиваються. І купують синтетику, бо дешевше. Тут ціна пухового Укр. виробника наближається до синтетичного. Це круто, що в нас є такий виробник, але цей параметр зводить все нанівець.

     • Khrystyna Prysiazhna

      Тут маю для вас кілька аргументів.
      Кількість людей, що зшиваються, як показує статистика, невелика. Таке опитування і ми проводили в Україні, і багато відомих виробників за її межами. А для тих, хто не зшивається, центральна блискавка – це зменшення ваги та додаткова зручність. Тому, як я вже казала, той, кому не підійшов цей товар, може сміливо обрати інший. Благо, вибір величезний. А для тих, хто бажає зекономити на вазі і мати блискавку спереду якраз підійде цей спальник. Таких пропозицій на українському ринку вкрай мало. Більше того, тим, хто пробує – подобається, і вони відзначають, що це зручно. Це ще раз доводить, що саме цей продукт, саме у такому вигляді, знаходить своїх поціновувачів.
      Ця конструкція спальника дозволяє його зробити саме такої ваги при таких температурних характеристиках. Якщо робити просто бокову блискавку (навіть мова не йде про зшивку чи про довгу блискавку), спальник потрібно робити трохи ширшим, зовсім змінювати конструкцію капюшона (теж розширяти) і так далі. Це все не просто плюс до ваги. Це великий плюс до ціни, адже треба використати більше тканин та пуху. Довга блискавка також коштує не так само, як коротка. Тобто, неможливо отримати конструктивно інший спальник за ту ж ціну, яку зараз вартує Turbat Kuk.

      І, загалом, я вірю, що якщо попит на класичні спальники від Турбату буде справді високим, і виробник побачить сенс у їх виробництві, ми побачимо такий виріб на ринку. Поки що постійно порожній склад підтверджує, що ідея з центральною блискавкою була вдалою.

      П.С. Якщо ви постійно зшиваєтесь, то можна трьох придбати подвійний спальник. Характеристики і ціна в такому випадку будуть чудовими. Наприклад, у Nemo є такі: https://www.nemoequipment.com/product-category/sleeping-bags/?_sft_pa_size=double Тоді вже й варто взяти подвійний килимок – теж тепліше і комфортніше.

     • Elena Malkova

      Ок. Я за універсальність, і я не постійно зшиваюсь. Пробігти Карпати за тиждень – два можна і не зшиваючись. Ходити по 30 днів без зшивки – особливо не бачу варіантів. Ця модель Nemo також не універсальна. Мені до вподоби з тією ж вагою наприклад це http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categories/sleeping-bags/lite-line-300?gid=61&vid=1
      Дякую за увагу.

    • если вы думаете что мне хочется увеличивать вес снаряжения, то глубоко заблуждаетесь ) просто, по факту, доля тех кто любит спать в обмнимку с напарниками в походе крайне мал, если исключить супружеские пары, которых и так мало на фоне всех остальных туристов, то продать двум/трем вспотевшим за ходовой день мужикам (уж простите за оборот речи) идею спать в общем состегнутом спальнике идея как мне кажется очень сомнительная.
     конечно, кому-то так комфортнее и нравится, тут дело сугубо личное. но, вцелом, как мне кажется ситуация аналогична одежде для людей нестандартной комплекции которую не делают в массовых масштабах все подряд не потому, что хотят кого-то угнетать, а просто потому что рынок сбыта мал и специфичен на фоне общих продаж.

 • Eugene

  на мiй погляд вiдсутнiсть отвору в ногах це серйозний недолiк, який буде заважати експлуатувати цей спальник у теплу пору року. Така здавалось дрiбниця, але для мене вона унеможливлює придбання начебто досить непоганого продукту ще й за конкурентну цiну.

  • Khrystyna Prysiazhna

   Власне, кожна забаганка, це серйозний плюс до ціни кінцевого продукту. Неможливо отримати все й одразу за низькою ціною, якщо виробник не продає цього товару десятками тисяч.
   Для тих, хто хоче суто щось своє, а не підлаштоване під потреби середньостатистичного покупця, є виробники, що шиють під замовлення.Колись сама над цим серйозно задумувалась, бо для мого зросту і комплектації всі спальники завеликі.

   • Eugene

    так отвiр для нiг це не “щось своє” а стандартна фiча майже всiх нормальных спальникiв. Начебто одна застiбка це не сильно дорого повинно бути 🙂

    • Khrystyna Prysiazhna

     Думаю, в майбутньому Турбат різні спальники випускатиме 🙂

 • павло артемишин

  Щодо свідків зістібання спальників)) Є один з виробників спальних мішків, який ще більше ускладнив зістібання спальників. Як вам найкращий спальник за версією Backpacker magazine ^))
  https://sierradesigns.com/cloud-800-20-degree/ https://uploads.disquscdn.com/images/96a6a0d648e1cae59f433832e34af54581423041746ea09d9d0d65f64ec896ad.jpg

  • Khrystyna Prysiazhna

   та шо там знає той Backpacker magazine)

  • Elena Malkova

   Непоганий варіант. Знайде свого покупця. У цього ж виробника купа моделей, що можна зшити. А щодо свідків реплика недоречна.

  • Оце крутий варіант! Ще з виставки на нього облизуюсь.

   • Kotorator Krotorator

    Так, інноваційний дизайн спальників та наметів від SD це супер круть…
    До речі, Антон, у вас там здається був інсайдер у SD, хлопець, що з Ураїни? Чи не можна дізнатися щодо їх планів з приводу оновлення супер крутих легких наметів без тамбурів серії Flash FL та Lightning FL, бо я надумав собі придбати один з таких,а вони вже зняті з виробництва і залишились в окремих магазинах декілька одиниць…((( І от думаю, купляти зараз в Америці, аж раптом через місяць вискочать оновлені намети цієї ж серії 🙂 Або взагалі їх не планують вже випускати і я пролечу,якщо буду чекати)) Чи то треба чекати виставки спорядження?

    • Як нам казали, вони зняті з виробництва і вся лінійка наметів оновлена. Чи будуть вони наступного року – дізнаємось вже за 3 тижні на виставці в Німеччині 😉
     Доречі, цей спальничок, що на фото вище, сьогодні вже приїхав до нас 🙂

     • Точніше, модель Backcountry Bed, трохи комфортніша, але важча.

     • Kotorator Krotorator

      Дякую за відповідь!
      То буду чекати – ви ж там будете присутні? Завітаєте до стенду SD я впевнений))) До речі, я чомусь не побачив SD серед участників в переліку брендів…
      По доброму вам заздрю – я на нього дивлюся з самого його виходу))) Дуже чекаю рев’ю вашего на цей продукт, бо не так вже й популярні ці спальники у туристів і мені вельме цікаво, чи вони такі комфортні,як кажуть!

     • Khrystyna Prysiazhna

      SD складно знайти, бо вони виставляються не як самостійний бренд, а як частина європейського ритейлера. У нас теж завжди квест по їх пошуку))

     • Kotorator Krotorator

      Я це вже зрозумів))
      Дуже розчарувало,що SD в цьому році не представили нічого нового та й взагалі, як я прочитав на сайті Andrew Skurka, здається вони змінюють свій курс інноваційності та незвичайності на більш традиційний… бо, як пише Skurka – продажі не дуже круті були саме у таких тентів. Як на мене, то дуже шкода.
      Хоча радує,що Kelty зробили майже клон SD-шного тента Lightning, тількі без зовнішніх дуг. Якщо його ще допрацюють перед продажом,то може вийти дуже цікава штука.