Ідейний натхненник блогу ПроПоходи. В спорті відколи себе пам’ятає. В горах – трішки менше. Родом з Тернополя, живе і працює в Києві. Обожнює гори, каяки і білу воду, незабутні заходи сонця, і майже завжди просипає світанки.

Зовсім нещодавно на нашому Youtube каналі з’явилось відео, де Антон та Олексій розповідають про ультралегкі тенти, їх види, форми та призначення. Вага у них просто неймовірна – одномісний важить всього 230 грамів, двомісна “пірамідка” – 530 грамів, а тримісна “зірочка” – 580 грамів. Вражає, правда? У цій же статті я хочу розповісти вам про тро-о-ошки важчий тент (3,2 кг) і, думаю, навіть з такою вагою, він вам сподобається.

Важливо! Тент Travel Extreme Aura наданий нам дистриб’ютором безкоштовно. Також ми отримуємо гонорар за публікацію цієї статті. Це жодним чином не впливає на зміст огляду, оскільки за автором лишається повний контроль над його наповненням. Детальніше в нашому кодексі публікацій. Надалі тент Travel Extreme Aura переходить в Банк Спорядження і вже зараз доступний для безкоштовного тестування всім читачам ПроПоходи.

Перш ніж ви засумніваєтесь, чи я в своєму розумі, розставимо всі крапки над “і”. Тент Travel Extreme Aura – це, в першу чергу, спорядження для кемпінгу, риболовлі, мандрівок машиною та інших ситуацій, коли вага для вас не має ніякого значення, бо все доставляється до місця відпочинку на чотирьох і більше колесах.

Саме так склалося в нас, коли ми прямували на Балкани: ми шукали просторий захист від сонця/дощу із швидким та простим встановленням і, бажано за доброю ціною, водночас нашій автівці було байдуже стосовно додаткових трьох кілограмів у багажнику.

Аби ще більше підігріти ваш інтерес до героя огляду, я озвучу ціну. Він коштує лише 1680 грн разом з усіма відтяжками, кілочками і каркасом.

Навіщо тенту каркас? Він якраз і потрібен для простоти та швидкості встановлення. Одна справа, коли ви задумали стояти на точці декілька днів чи тиждень. Тоді можна заморочитись зі звичайним тентом (прямокутним чи квадратним шматком тканини з відтяжками) і натягнути його, причепивши до дерев, намету, машини чи пошукати навколо кілька патиків, щоб використати їх в якості стійок (хоча, не факт, що вони таки знайдуться).

Інша ситуація – коли ви в мандрівці постійно змінюєте локації і, до того ж, не знаєте, що в кожній з них на вас очікує (чи будуть дерева, чи знайдуться палиці). Тоді щовечора гаяти півгодини, а то й більше, на гру з тентом вже не виникає бажання, бо цей час можна присвятити і кориснішим та цікавішим справам. А якщо з вами ще й діти, які на новій точці починають все активно досліджувати і вимагають уваги, тоді потреба у швидкому розкладанні табору стає актуальнішою.

Тут і стає в нагоді магічний каркас, який дозволяє отримати просторе укриття від дощу чи сонця вже за 5-7 хвилин без еквілібрістичних фокусів з деревами.

Властивість простого і швидкого розкладання сприймається ще цінніше, коли ви прибуваєте на місце ночівлі в дощ, і вам потрібно організовувати табір. Тоді правило “спочатку тент – далі решта” виручає на 100%, адже вже за кілька хвилин ви матимете суху зону, захищену з двох боків від вітру, куди можна посадити всіх, хто не бажає мокнути під дощем, викласти речі з машини і навіть почати приготування вечері. А вже далі неспішно розкладати намети (хоч прямо під тентом, щоб не замочити спальню, і виносити складеними під дощ), надувати килимки, розправляти спальники і займатись рештою вечірнього мандрівного побуту.

Або, якщо ви вирішили зробити обідню зупинку на морському узбережжі, а навколо ані деревця? Ті ж 5-7 хвилин і ви маєте власну зону комфортного затінку, ще й обмеженого від сторонніх поглядів, водночас без жодних компромісів з вентиляцією.

Таких ситуацій кожен може змалювати для себе ще і ще, однак, думаю, щоб зрозуміти цінність каркасного тенту цих вже достатньо.

У досвідчених читачів ПроПоходи може виникнути логічне запитання – як такий тент може коштувати лише $60? Відповідь криється бюджетних матеріалах.

Згадуємо, що вага для нас не має значення, отже можна брати важчі і дешевші тканини та фібергласовий каркас. Плюс, в гори з таким тентом мало хто наважиться йти, то ж шаленої вітростійкості та стійкості до розривів також не вимагається. Отже, жодного ріпстопу чи алюмінієвих дуг. Додаємо прості стропи, найпростіші кілочки, доступну фурнітуру і вуаля! Затишок за $60 наш.

Однак, давайте зупинимось на всіх описаних моментах детальніше, щоб ви мали перед собою повну картину про тент Travel Extreme Aura і, разом з тим, почули наші враження від його використання.

Перше, зауважте, що завдяки тунельній конструкції бічні стінки тенту підіймаються вертикально. Це вигідно відрізняє його від двоскатних тентів, в яких нахилені стінки крадуть чимало корисного простору.

Процес встановлення – елементарний: з’єднуємо секції дуг, протягуємо їх у рукави сірого кольору та кріпимо з кожного боку сталевими стрижнями.

Далі фіксуємо кілками крайні дуги, потім відтяжки крайніх дуг. І останній крок – кріпимо кілками центральну дугу та відтяжки, що йдуть від неї.

Виконати цей алгоритм одній людині не складе особливих зусиль. Вдвох Travel Extreme Aura ставиться непомітно швидко.

Щоб яскравіше уявити розміри та внутрішній об’єм укриття, погляньте на фото нижче. Тут спальня намету GoLite Imogene 2 встановлена всередині Аури в грецькому кемпінгу.

Або ще одне, коли ми поставили тент просто над столиком та лавками на галявині у Румунії та мали чудовий захист від дощу та вітру.

Якщо ви маєте свої кемпінгові меблі, знайте, що під Travel Extreme Aura можна поставити столик з кріслами для шести людей.

Довжина тенту становить 230 см, ширина в передній частині 350 см, у задній – 260 см. Висота теж змінна: у передній частині – 160 см, у задній – 140 см. З цього випливає, що більшості дорослим людям не вдасться комфортно стояти під Аурою на весь зріст. Тому, купуючи цей тент, варто розуміти, що це буде “сидяча” hang out зона.

Тент Travel Extreme Aura виготовлений з поліестеру з товщиною нитки 68D. Проклеєні шви та поліуретанове покриття, за твердженням виробника тканини, забезпечують йому показник водостійкості у 3000 мм. Наші вологі пригоди містили лиш дощі середньої сили, тому про поведінку цього виробу під зливами не можемо сказати ані слова.

Про характеристики матеріалу, з якого виготовлені рукави тенту, виробник нічого не вказує, та на дотик це ще міцніший поліестер (може, 150D). На фоні зеленого тенту, сірі рукави добре помітні, тож під час встановлення укриття їх не доводиться довго шукати.

Каркас тенту виготовлений з Durawrap – армованого скловолокна. Матеріал далеко не легкий, але доволі бюджетний. 

Оскільки висота і ширина тенту в передній та задній частинах неоднакова, кожна з трьох дуг має різну довжину.

Аби спростити процес встановлення і не плутатись з розташуванням дуг, виробник додав на них кольорове кодування. При чому, до цього завдання хлопці й дівчата з Travel Extreme підійшли творчо і бюджетно. На кожному кінці дуги намотано ізоляційну стрічку такого ж кольору, що й невелика тканинна вставка на рукавах тенту – жовту, чорну або сіру. Звісно, такий метод недовговічний і після десятка встановлень стрічка починає задиратись, та поновити її дуже просто.

Зверніть увагу ще й на те, що вхід в рукави скошений. Це дозволяє уникнути витрачання часу на попадання дугою в рукав.

Ідея фіксувати дуги металевими стрижнями мені видається не надто вдалою. З одного боку вставити стрижень виходить вельми просто, а от щоб зробити це із протилежного, доведеться докласти зусиль, щоб відтягти стропу на потрібну відстань.

Варіант із кріпленням дуги у люверс в цій ситуації виглядає кращим, та я не знаю, чи він би добре тримав каркас на своєму місці.

Аби після встановлення дуг тент приймав задуману форму, виробник передбачив три стропи, що приєднані до тих же металевих кілець з металевими стрижнями. Ці стропи не обов’язково виставляти рівно і паралельно одна одній. В тій ситуації, де ми ставили тент над стаціонарним столом, стропи були розкидані на різну ширину, однак це не завадило тенту виконувати свої функції.

До землі тент кріпиться найпростішими сталевими кілочками, що вставляються у все те ж металеве кільце.

Всього в комплекті 12 кілочків, вага одного складає 30 грамів (хоча, яка різниця, ми ж возимо цей тент машиною, пам’ятаєте?).

І каркас, і кілочки пакуються у прості поліестерові чохли на зав’язках.

Деталлю, яка мені чи не найбільше сподобалась у Travel Extreme Aura, є відтяжки. Кожна з них складається з двох частин. Перша кріпиться до двох строп, що пришиті навколо рукавів тенту. Ця частина утворює дугу, по якій вільно “їздить” пластикове кільце.

Друга частина має звичний нам вигляд і кріпиться до згаданого пластикового кільця.

Завдяки такій конструкції кут і напрям кріплення відтяжок можна обирати довільно, адже кільце самостійно розташується в найвигіднішому для обраного напряму положенні.

Регулюється довжина відтяжок за допомогою пластикового елементу.

Трошки фантазії і ті самі відтяжки можуть стати чудовим місцем для сушки речей або ж підвіскою для гравітаційного фільтру.

З огляду на те, що вітрові відтяжки на цьому тенті мають бути встановленими повсякчас (тунельна конструкція без відтяжок не стоятиме), виробник виготовив їх зі шнура із світловідбиваючими вставками. То ж вночі є шанс помітити їх в світлі ліхтарика і уникнути неприємного контакту. Однак вдень вітрові відтяжки добре маскуються на фоні зеленої трави, тому перечіпляння за них – регулярна справа. Як висновок з нашого досвіду, я б порадила виробникові замінити їх на яскраво помаранчеві або червоні.

По центру тенту зсередини пришитий пластиковий гачок, на який можна підвісити ліхтарик або кемпінгову лампу.

Ми возили з собою BioLite BaseLantern вагою 597 грамів і гачок її без проблем витримував.

*Так, часом наші ліхтарі важать 600 грамів, кемпінг як-не-як 🙂

Пакується Travel Extreme Aura у чохол з торцевим входом, що виготовлений з того ж поліестеру 68D, що й сам тент.

Пакувальний розмір зовсім невеликий і лише через довгі дуги впакований тент виглядає витягнутим.

Стосовно мішка я також маю пораду до виробника: його варто зробити більшим в діаметрі. Бо в теперішньому виконанні він вимагає старанного-старанного скручування тенту, що далеко не завжди хочеться і можеться робити. Тому час від часу тент подорожував в нашому багажнику без упаковки.

Виробник радить розглядати Ауру, і як додатковий великий тамбур для намету, але це мало чим відрізняється від його сольного використання. Бо намет в меншому торці вплине лише на приватність конструкції, але не дасть якогось ефективного захисту від вітру. І як тамбурну зону для зберігання речей його можна використовувати лише в тих ситуаціях, коли є впевненість в безпеці цього рішення, адже жодним чином тент на ніч не закривається. Це можуть бути командні сплави чи риболовля у великій компанії, коли на ніч Аура стане чудовим гаражем для каяків-жилетів-човнів-весел.

На сон під цим тентом може розміститись до 4 людей. Але варто пильнувати за погодою, бо якщо не пощастить з нахилом і напрямом дощу і він залітатиме під навіс з торців, спальники у всіх будуть мокрими.

В якості бонусу – Travel Extreme Aura, поставлений на задньому дворі будинку, – це захищена від сонця гральна зона для дітей. Ставте під нього міні басейн, або розтягуйте тент над пісочницею і менше переживайте через спеку.

Висновки. Для нас Travel Extreme Aura став казковою знахідкою. Бюджетний, самодостатній і легкий у встановленні тент з купою корисного простору. Різноманітні варіанти його використання з запасом виправдовують витрачені на покупку кошти. Однак я б радила всім покупцям витратитись і на елементарний ремнабір з голкою і синтетичною ниткою. Адже, з нашого досвіду, деякі важливі шви можуть потребувати уваги вже після 10-15 розкладань. На щастя, ці нюанси можна швидко виправити навіть з мінімальними навичками шиття і далі насолоджуватись відпочинком.

Окрім кемпінгового відпочинку цей тент підійде для групових виїздів на природу, багатоденних сплавів, змагань, рибалки і простих дитячих ігор на подвір’ї.

Переваги: ціна, внутрішній простір, продумані відтяжки, кольорове кодування, швидкість встановлення, гачок для лампи, різноманітні варіанти використання.

Недоліки: неможливо стояти на весь зріст, варто готуватись доробляти окремі шви через деякий час експлуатації.

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Небесний «вогонь». Огляд намету Sierra Designs Meteor 2
Доктор Marmot, або Як я перестав боятися і полюбив сучасні намети. Огляд Marmot Tungsten 2P
Намет Turbat Shanta. Бомба в середньоціновій категорії
Огляд легкого бюджетного намету Travel Extreme Drifter 2 Alu

Де купити, вдячність і підтримка

Купуєте в наших партнерів – підтримуєте автора і ПроПоходи. Чарівні посилання, що прискорюють наш розвиток:

Спорядження з огляду в магазинах-партнерах ПроПоходи:

Щиро цінуємо вашу підтримку і вкладаємо її лише в добрі справи.