Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Я давно мріяв брати гамак в походи. Бо в гамаку зручно їсти, оскільки не перетискається живіт. Можна добре розслабитись, почитати книжку чи подивитись фільм ввечері. Погойдатись, насолоджуючись краєвидом, чи доспати зранку, поки супутник збирає табір. І завжди, коли гарні картинки з уяви скеровували мене в магазин, здоровий глузд вираховував додаткову вагу, яка ляже на плечі і об’єм, що буде вкрадений в рюкзаку… Аж тут своє бачення гамака презентував Sea To Summit.

Sea To Summit Ultralight Hammock на Кіпрі

Австралійська компанія Sea To Summit має настільки широкий асортимент товарів, що він мав би відлякувати розумного користувача, оскільки, не можна бути вдалим у всьому від аксесуарів для каяка до надувних килимків.

Або, зайду з іншої сторони. Я люблю компанії, що зосереджені на чомусь одному. Наприклад, Osprey не робить нічого крім рюкзаків і вони в цьому профі. Чи Jetboil з їх сучасними системами для приготування їжі. Або Komperdell – палиці і нічого іншого.

Тому моя перша покупка товару під брендом Sea To Summit (або STS, як його називають користувачі), була зроблена з великою обережністю. Мені був потрібен пуховий спальник і я ретельно вивчив всі можливі варіанти, доки не прийшов до висновку, що кращий для моїх вимог саме STS Micro MCII. Ось він спакований на фото.

Чи вдалим було перше знайомство, можна судити зі списків спорядження в наші останні подорожі. STS за кількістю згадок впевнено домінує над іншими.

На виставці OutdoorShow влітку 2016го року компанія представила ще два абсолютно нові для себе напрями: самонадувні килимки і гамаки. І, хоча технологія виготовлення самонадувних килимків надзвичайно мене зацікавила, гамаки вибороли першу чергу огляду на ПроПоходи завдяки неймовірному вау-ефекту.

Sea To Summit Ultralight Hammock в бухті Domus Cukuru, Туреччина

Звідки в гамаків візьметься wow-ефект? Погляньте самі. Цей малюк витримує 135 кг навантаження, а важить сам лише 150 грамів!

Хоча, давайте послідовно. На 2017 рік STS представила одразу комплекс для гамачного бівака. Ультралегкий гамак, про який йтиме мова в цьому огляді, одномісний і двомісний гамаки з товстіших тканин серії Pro (навантаження до 180 кг), тент від дощу, захисну сітку від комах, підвісну поличку для спорядження і комплекти строп різної ширини для підвіски гамаків.

Оскільки в запланованих подорожах ночувати в гамаку ми не збирались, а брали його лише в якості лаунж-зони, більшість аксесуарів нам були непотрібні. Навантаження в 135 кг, яке витримує ультралегкий гамак, нам з запасом вистачало на двох, тому серію Pro ми оминули. Тим паче, що вага і пакувальний розмір Pro-серії вже не пасували до мого уявлення про гамачний ідеал.

Sea To Summit Ultralight Hammock в горах Троодос, Кіпр

Єдиним аксесуаром, яким я б доповнив комплект, були підвісні стропи швидкого монтажу. Вони мають ширину 15 мм, довжину три метри і оснащені металевими пряжками, що швидко з’єднуються з пряжками гамака. Тому його навіска займає, буквально, менше хвилини.

Та не все так сталося, як хотілося. Зразок підвіски до моїх рук не дійшов, тому я мусив фантазувати.

Репшнур – найпростіший спосіб кріплення гамака. Хоча за характеристиками мало б вистачити трьохміліметрового шнура (193 кг на розрив), я побоявся, що він швидко перетреться. Тому спинився на 4 мм Tendon Accessory Rope, який може витримувати 346 кг. Довжину вирішив зробити на півметра більше, ніж оригінальні стропи, з огляду на вузли. Таким чином гамак був доукомплектований двома відрізками репшнура по 3,5 м. 

Sea To Summit Ultralight Hammock виготовлений з армованого нейлону товщиною нитки 20 Ден’є. Особливість цього матеріалу в тому, що паралельні нитки, які формують тканину, не торкаються одна одну (monofilament fabric). Вона настільки тонка і прозора, що перше думка у всіх одна: не витримає. Та, як показала практика, жодних проблем.

Ми вдвох без особливої обережності всідалися на гамак та гойдалися на ньому за сніданком чи вечерею. Після місяця в мандрівках натяки на пошкодження поки що відсутні.

Sea To Summit Ultralight Hammock на узбережжі Середземного моря, Кіпр

Найвідчутніша перевага у користуванні Sea To Summit Ultralight Hammock – повна повітропроникність тканини. Тобто, навіть в найспекотніші дні, піт не збирається під тілом, а швидко випаровується. Це надзвичайно сильний аргумент на користь цього гамака. І, одночасно, відповідь на питання “чому не взяти дешевший гамак з силіконки”. Бо в останньому весь ваш піт буде збиратись між гамаком і шкірою, що не можна назвати приємним відчуттям.

У всіх нейлонових тканин є особливість – вони тягнуться. У випадку Sea To Summit Ultralight Hammock слід зважати на це при встановленні гамака і давати відчутний (в межах розумного) натяг. І підвішувати гамак значно вище запланованого рівня використання.

Sea To Summit Ultralight Hammock на узбережжі Егейського моря, Туреччина

Металеві пряжки в ультралегкій серії гамаків виготовлені з алюмінієвого сплаву 6061. В серії Про виробник використовує сталь.

Гамак комплектується добре продуманим і, водночас, легким чохлом з нейлонової нитки 30D і плетінням Cordura. Тканина має водовідштовхуюче покриття, тому захистить гамак від вбирання вологи і бруду.

Зверху чохол закривається стяжкою зі стопером і накривається клапаном, що однією стороною прищитий до чохла.

Останнє рішення STS застосовує у всіх своїх компресійниках, і мені воно дуже подобається, оскільки в такому випадку не потрібно щоразу ловити клапан і шукати правильне його розташування.

Три компресійні стропи шириною 15 см лагідно і вправно стягують гамак з підвіскою до розміру апельсина.

Розмір герміка розрахований і на перевезення фірмової підвісної системи. З моєю системою репшнурів розмір гамака в спакованому стані майже не змінюється.

Наступна продумана деталь чохла – отвір на нижньому торці, завдяки якому він постійно лишається на гамаку. Шансів загубити його – нуль. Та й складати гамак завдяки цьому рішенню простіше і чистіше: відв’язуєте підвіску зі сторони чохла і поступово збираєте гамак в чохол. В цей час він залишається прив’язаним і не торкається землі.

Таким чином елементарний отвір продовжує термін служби основного виробу, адже серйозний ворог ультралегких тканин – це пісок і бруд, які, як абразив, поступово перетирають тонкі нитки. Саме через це за чистотою полегшеного спорядження слід доглядати ретельніше, ніж за класичним.

Sea To Summit Ultralight Hammock в горах Троодос на Кіпрі

Висновки. Я не міг уявити, що колись з’явиться гамак, який можна не помітити в рюкзаку. Чи варто казати, що тепер в нашому списку спорядження Sea To Summit відірвався від решти брендів ще на одну позицію? STS неначе докопався до моєї свідомості і вирішив здійснити давнішню мрію. Мегалегкий, суперкомпактний, детально продуманий гамак з повітропроникної тканини. А колір! Ми в повному захваті.

Переваги: перелічені.

Недоліки: в прототипі, який маємо ми, місцями розійшовся шов на обідку. Цей шов не несе жодних навантажень і не відіграє ролі в комфорті. Тому момент записаний в недоліки суто з естетичної точки зору. Я виправив ситуацію декількома краплями поліуретанового клею McNett SeamGrip.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

 • Sea To Summut Ultralight Hammock у Вершині або у Gorgany

Також спорядження з огляду можна безкоштовно спробувати в поході, завдяки нашому проекту Банк СпорядженняОсь що про гамак Sea To Summut Ultralight Hammock пишуть ті, хто ним вже скористався:

 • клас
  а де такий можна купити?
  не побачив лінку в статті

 • Volodymyr Pavlyuk

  Якщо в мене в поході є час і ваговий бюджет, щоб читати книжку чи дивитись фільм, то значить я не так обмежений у вазі і можна спокійно брати важчий гамак з грубшої такини, яка міцніша і менше тягнеться.
  Гамак від STS я б носив з собою в місті, щоб в будь-який момент піти в парк релакснути. В походи я б ніколи не брав і гамак, і намет, бо тоді підвищуються вимоги до місця кемпінгу: воно має мати місце під намет і можливість підвішування гамака. Якщо ж йти тільки з гамаком, то цей гамак не годиться для того, щоб в ньому спати, бо банально закороткий.

  Гамак прикольний щоб матрасити, і я свій переважно так використовую. В мене є спальна система на базі гамака: два квілти, тент, підвіска і сам гамак, але я її ще не викоритовував в походах, бо з тентом і ковриком в карпатських реаліях простіше 🙂

  • В тебе кожен грам на обліку:) В нашому випадку книжка, кінотеатр і писалка – це все одна річ. Без писалки нам ніяк, а решта – бонусом:)
   З саме цим гамаком в тому і фішка, що він непомітний на плечах. Вага як склянка води. І так, він суто для релаксу. Але якого крутого релаксу! Важчий гамак я б теж в похід разом з наметом не тягнув. А цей – запросто. Розкажеш, як тобі сон в гамаку, коли спробуєш.
   З містом ідея кльова. Варто для цього розжитись підкладками, щоб кору не дряпати. Бо сосни без слідів все витримували, а от листяні дерева в містах можуть зі слідами від шнура лишитись.

   • Volodymyr Pavlyuk

    Якщо говорити про грами: https://www.geargrams.com/list?id=38052 🙂

    В гамаку мені спиться шикарно, але робив я це тільки в хорошу погоду в лісі недалеко від дому та на терасі котеджу в карпатах. Але ж в реальності може падати дощ, дути вітер, що зовсім не додає комфорту. Для сну має бути гамак довжиною 3 метри для росту 170-180, в якому можна лягти трохи по діагоналі, що дасть пряме положення тіла без прогину в області дупи і спини. Це в свою чершу виключає використання килимка у гамаку, бо килимок просто вистрибує вбік. Але мудрі люди придумали нижній квілт, який має тільки один недолік — вага

    • Є килимкове рішення для Cold Butt Syndrome: https://www.klymit.com/insulated-hammock-v.html
     900 грам. Що про таке скажеш?

     • Volodymyr Pavlyuk

      На картинці виглядає гарно, але реально не працює. Якщо ж взяти до уваги вагу в 900 грам, то взагалі фейл.

      Сон в гамаку кардинально відрізняється від сну на землі, якщо дивитись зі сторони теплоізоляції, бо земля завжди тепліша, ніж навколишнє повітря. Надворі вночі може бути -20, але якщо вдень перед тим було -5, то температура снігу під килимком всього трохи нижче нуля. А в гамаку зі всіх сторін буде -20, тому утеплення знизу має бути таким же, як і спальник зверху.
      По-друге, біля землі повітря менше рухається і менше видуває тепло.
      По-третє, тиск на килимок не є рівномірним і багатьох місцях будуть cold spots, бо надувайка продавлюється дуже легко.

      Якщо вже дуже хочеться використовувати килимок, то краще брати пінку і двошаровий гамак, тоді воно буде більш-менш працювати, але не при низьких температурах

     • Володимире, дякую за мінілекцію по утепленню гамаків! Думаю, багатьом потенційним гамачникам буде корисно почитати. З такими даними на холодну погоду тент або намет виглядає кращим по вазі і комфорту рішенням.

     • Volodymyr Pavlyuk

      Я свого часу провів багато часу тут https://www.hammockforums.net/forum/forum.php і тема underquilt vs. pad підмалась постійно. І майже завжди відповідь від досвідчених гамакових кемперів була такою:
      Якщо не хочеш інвестувати в нижній квілт, температури відносно високі і походи не є тривалими, то можна обійтись килимком. Якщо ж хочеться прогнозованого тепла і комфортного сну в довгих походах, то тільки квілт.

   • Сергей Македонский

    Підкажіть будь ласка точні розміри цього “малюка”

    • Сергію, в спакованому вигляді? Чи розміри жовтого полотна?

     • Сергей Македонский

      Жовтого полотна , дякую

     • Дістанусь до гамака, виміряю 😉

     • Сергію, розміри полотна 256х121 см

     • Сергей Македонский

      Дякую, розмір дійсно не великий.

 • karmeljuk

  Ціна в 2025грн кусається
  Можу підказати де купити гамак масою ~200гр українського виробництва, витримує 200кг, ціна десь 250грн. Я користуюся таким вже 5 років

  • Привіт! В гамака СТС вага і пакувальний об’єм хоч і мега круті, але не є найважливішими показниками, через які я б його купив. Вся фішка – в тканині, що не відчувається на шкірі навіть в спекотну погоду. Тобто виникає відчуття левітації. Ніби і лежиш на чомусь, але все одно тебе обдуває з усіх сторін легенький вітерець. В Амазонас є добрий гамак Silk Traveller, але мені в ньому за сильної спеки некомфортно саме через піт.
   Виходить, якщо додати всі показники, то і за вагою СТС попереду, і за об’ємом, і чохол продуманий, і тканина поза конкуренцією. Одним словом – Best of the best.
   Де купити гамак – звісно кажи. Якщо виробник якісний і є добра гарантійна підтримка, то тим, кому не сильно важливі згадані показники, звернуть увагу.

   • karmeljuk

    Ось цей гамак https://www.olx.ua/uk/obyavlenie/legkiy-0-37kg-turisticheskiy-gamak-otlichnyy-podarok-dlya-turista-ID4yaDT.html (не сприйміть як рекламу)

    Маса як виявляється трохи більше ніж ~200гр ))
    Гамак може легко витримати 3-х людей
    Я спав у ньому лише декілька раз, частіше використовую як розвагу на природі

    • Слухай, ну тут зовсім печаль:) Вага вже більше, ніж 2 гамаки СТС. Це вже інша категорія. Таких в Україні виробляють немало. Знову ж таки, навіщо витримування трьох людей, якщо достатньо двох?:) Запаси міцності мають бути розумними.
     Я бачу, що зазначений гамак зовсім для інших вимог. Ну, і в спеку тканина СТС все ж краще провітрюватиметься.
     Якщо для походу бюджетний брати, то вже в сторону Liteway дивитись. Там, принаймні, вага ближча до бажаної.

     • karmeljuk

      ми зараз порівнюємо два гамаки, де вартість одного відрізняється в 10 раз від іншого

      Щодо маси – то тут різниця в одне яблуко, я б навіть не заморочувався над таким, це хіба фанатам кожен грам важливо рахувати

      Цей гамак за 250грн значно міцніший та надійніший за STS. Крім того він значно більший та має широкі стрічки по 3м, довжиною, тому не буде проблемою його прив’язати будь-де. STS як я розумію, не має стрічок взагалі
      Взагалі за бажанням можна замовити менший та вкоротити стрічки, і тоді маса буде майже рівнятися масі SТS

      А щодо спеки та тканину – це якийсь вкрай дивний аргумент. Я лежав в ньому в Бразилії та Шрі Ланці при спеці +40, і разом з тим моя спина не спотіла і вітерець дуже файно мене обвітрював

      Навіщо витримувати 3-х людей: в мене часто виникала така потреба, адже кожен, хто баче гамак на природі бажає в нього залізти

     • Рюкзак колобок в порівнянні з сучасним Оспрей теж буде міцнішим, дешевшим і лише трохи важчим. Та всі чомусь тягнуться до сучасних.

      Немає прагнення купити більший гамак чи гамак зі стрічками. Є вимоги мінімальної ваги і максимальної компактності. Ніхто не сяде третім в наш гамак, якщо його про це попросити.

      Тепер про “10 разів” і “значно”. Ціна відрізняється не в 10 разів, будь уважний. Міцність і надійність – звідки взяті? Я сумніваюсь, що нейлон в дешевому гамаку буде міцніший і надійніший, тим більше значно.

      Якщо з таким підходом збирати рюкзак, то треба брати тримісний намет на двох, бо він більше вміщає, ніякого титанового посуду, бо він в 10 разів дорожчий за сталь, килимок тільки пінка, бо надувачка в 30 разів дорожче, надійність менша, ще й пробити можна.

      Цей гамак за 250 грн і вагою 340 грам (значно більше, ніж 200, які заявлялись спочатку) не поганий. Він з іншої категорії, до якої жодних претензій, хай існує і матиме своїх користувачів. Але ми бажаємо випускати на трек формули-1 саме боліди, а не трактори, лише тому, що вони в 10 разів дешевці, міцніші, витримують більше людей, ще й мають плуг позаду. Бо з трактором ми не досягнемо поставленої мети.

     • karmeljuk

      Хм, цікаве порівняння: колобок та Оспрей. Ніколи не користувався одним чи іншим рюкзаком, але я впевнений, що Оспрей має багато технологічних цікавинок, через що його купують, навіть якщо він на порядок дорожчий за колобок. Що ж ми маємо у порівнянні двох заявлених гамаків:

      STS:
      + низька маса (різниця в одне яблуко)
      + гарненький жовтенький
      + еее, ну і все

      Зелений гамак:
      + більші розміри
      + міцність
      + більше навантаження
      + можливість спати по діагоналі
      + широкі зручні стрічки в комплекті (котрі не шкодять корі дерева і прекрасно тримаються навіть без зав’язування)
      + ціна на порядок нижча

      А тепер питання: для звичайного мандрівника чи є сенс купувати гамак, котрий буде коштувати на порядок більше, плюсом якого буде лише зекономлені 190гр. маси? (насправді зекономлена маса буде менша, так як нормальні стрічки будуть важити 50 – 100гр). Разом з тим, цей гамак матиме багато недоліків, з якими доведеться миритися

      Мій висновок: для легкоходів, котрі рахують кожен грам і можуть витратити більше 2000грн на гамак для економії 100 – 150гр. – заявлений гамак STS може бути чудовим вибором. Для всіх інших це доволі не раціональна покупка, так як витрачені гроші себе не виправдають

     • Я власну підвіску не радив, знов будь уважний.
      STS:
      + низька маса – потрібна
      + гарненький жовтенький – теж добре.
      + еее, ну і все – не все. Тканина, компактність, продуманий чохол.

      Зелений гамак:
      + більші розміри – не потрібно, бо вистачає СТС
      + міцність – не потрібно, бо вистачає СТС
      + більше навантаження – не потрібно, бо вистачає СТС
      + можливість спати по діагоналі – не потрібно, бо вистачає СТС
      + широкі зручні стрічки в комплекті (котрі не шкодять корі дерева і прекрасно тримаються навіть без зав’язування) – ок.
      + ціна на порядок нижча – ок.

      Перевага тільки стрічки і ціна. Натомість тягнемо більше на собі і за вагою і за об’ємом. Стрічки можна взяти до СТС замість репшнура по 5 грн метр. І готово.
      Поняття звичайний мандрівник занадто розтягнуто.

      >Міцність і надійність – звідки взяті?
      Перевірено на практиці: витримує трьох дорослих людей. – зробити СТС такої площі і витримає більше.

      >Якщо з таким підходом збирати рюкзак, то треба брати тримісний намет на двох, бо він більше вміщає…
      Це не аргументи, а лише спроба переливати з пустого в порожнє – це результат опис підходу “беремо цей, бо може більше, чого не треба, але про всяк випадок хай буде”, саме такі аргументи є на користь важчого гамака.

     • karmeljuk

      Тоді я напишу аналогічно, як це виглядає з мого боку:

      STS:
      – низька маса – не потрібно, ці грами вас не врятують
      – гарненький жовтенький – ніякої користі ))
      – тканина – не бачу плюсів
      – компактність – не потрібно
      – продуманий чохол – не потрібно
      – захмарна ціна

      А шнури, до речі, будуть погано тримати на багатьох деревах, це перевірено практично. Саме тому на гамаках роблять стрічки, які тримають навіть без вузлів, а лише за рахунок тертя

      >зробити СТС такої площі і витримає більше.
      Зробити зелений гамак площею як STS, і маса майже зрівняється ¯_(ツ)_/¯

      Чесно кажучи, я не бачу особливого сенсу в такій дискусії. Гамак STS прикольний, але серед свого оточення я не знайду людину, яка віддасть чималу суму за звичайний гамак, коли можна купити майже аналогічний в 10 раз дешевше

  • Сергей Македонский

   Будемо дуже вдячні _ )

 • Taras Kyslyy

  Подивився на альтернативний гамак за 250 грн.. По-перше, в характеристиках тримає він 110 кг, а не міфічні 3 людини. По-друге, і найголовніше, виглядає саме як щось на кшалт рюкзака колобок, неоковирна саморобка. Це нагадує “аналоги” брендових рюкзаків і палаток в пошиві вітчизняних виробників – типу, те саме і дешевше. На практиці, зовсім не те саме, і при більш детальному огляді і експлуатації виходить, що те не врахували, тут зекономили, і купив ти малопридатну і неприємну в користуванні річ.

  Братиму СТС.

 • Марічка Рошинець

  Шановні це все мені нагадує ну дав на халяву гамак STS чи щось інше я пишу і рєкламую,звісно людина не буде писати,що воно гавно і тд не логічно.Ну вибач Антон не всі мають зараз такі гроші і взагалі сайт чудовий,ще зроби рубрику бюджетна снаряга трохи бо то читати ці спори не в кайф інколи от воно класне хоть трісніть

  • Марічка, вже є така рубрика, про два бюджетні намети написали. За можливості писатимемо ще.
   Про гамак – сам виробник Liteway, як побачив гамак СТС три дні тому, сказав, що тканина там значно прогресивніша. І я вважаю його найкрутішим рішенням, яке наразі існує на українському ринку. Гамак – Тому грошей своїх він вартує. Якщо потрібно дешевше – можна брати Лайтвей сміливо, але не варто очікувати від нього показників СТС по вазі, об’єму, зручності і тканині.
   Гамак, про який ми писали – не наша власність. Він або повернеться дистриб’ютору, або перейде в проект #БанкСпорядження, де кожен зможе його випробувати.

 • У меня гамак с антимаскитной сеткой. Для России это очень полезная штука.