Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Розповім вам про неймовірно простий і надзвичайно надійний спосіб ремонту небажаних отворів в наметі, для якого не потрібні латки.

Є такий чудо-засіб, McNett Seam Grip. І, хоча на його етикетці написано “клей”, вміє він набагато більше. Наприклад, заклеювати отвори без латок. І так надійно, що розірвати відремонтовану тканину руками майже неможливо.

Мій кількарічний досвід з McNett Seam Grip складається не лише з заклеювання багатьох наметів собі і друзям, а й ремонту килимків, пуховиків, москітної сітки, гамака. І ще деяких хитрощів, про які поговоримо в окремій статті.

Отже, в останній альпійській прогулянці ми були змушені якнайшвидше поставити намет, рятуючись від дощу, і, як наслідок, ніхто не дивився, де саме опинилось наше житло. Як виявилось, в голові стирчав гострий камінець, який лишив після себе отакий подарунок:

Впевнений, більшість з вас по приїзді додому шукали б латку і клеїли її на отвір. Насправді ж, такі, і навіть більші отвори можна ремонтувати без жодних латок. Наприклад, такі:

До того ж, не до кожного намету кладуть ремкомплект, а якщо у ваш і поклали, то немає гарантії, що до ремонту він не загубився.

Для проведення рятівної операції нам знадобляться:

– паперова серветка;
– ватний тампон;
– спирт етиловий;
– поліетиленовий пакет або шматок стрейчевої плівки;
– кухонна дощечка;
– клей McNett Seam Grip.

Першим кроком обмотуємо плівкою кухонну дощечку. Це буде наша робоча поверхня. Клей добре відстає від плівки, але, якщо намет приклеїться до столу, то, скоріше за все, його доведеться зрізати ножем.

Розміщуємо дощечку там, де її ніхто не зачепить мінімум чотири години. Бажано – добу.

Кладемо тканину намету в один (!) шар внутрішньою стороною доверху.

Важливо! Мова йде про заклеювання наметів з поліуретановим просоченням тканини. Таких в Україні 99%. Щоб переконатись, що ваш намет саме такий, подивіться на шви тенту або дна спальні. Якщо вони проклеєні акуратною рівною смужкою – у вас намет з поліуретановим просоченням.

Намети з поліуретановим просоченням завжди клеються зі сторони просочення, зсередини. Якщо ви спробуєте заклеїти його ззовні, латка протримається набагато коротший час, або взагалі не закріпиться, якщо тент оброблений гарним DWR (водовідштовхувальне напилення).

Ватний спонжик змочуємо у спирті і протираємо зону навколо отвору з запасом в 3 см. Це процес очищення і знежирення тканини. Без нього, якщо намет не новий, клей чіплятиметься значно гірше.

Тепер розправляємо тканину, відкриваємо клей і одразу з тюбика наносимо його на отвір, захоплюючи мінімум пів сантиметра навколо отвору. Не бійтесь дати забагато клею. Він має добру текучість, і сам знайде собі місце. Якщо клеїти без латки, то шар клею варто давати більший.

Якщо клей попадає на руки чи стіл – не зволікайте, користуйтесь серветкою.

Після нанесення клею добре закрийте тюбик і лишіть намет висихати. Виробник зазначає час 8-12 годин, я раджу для повного висихання клею McNett Seam Grip лишити його на 24 години. Проте вже за 4 години намет можна рухати і перекладати.

Процес висихання клею можна прискорити двома способами: або додати до нього засіб McNett Cotol-240 (час висихання 2 години), або декілька крапель води (час висихання 4-8 годин). У випадку з водою суміш вийде непрозорою. Не варто прискорювати висихання клею без необхідності, оскільки це негативно впливає на його характеристики (пластичність і надійність склеювання).

Після висихання – перевірте роботу. Заливка має бути елатистичною і добре триматись навіть при доволі сильному розтягненні.

Саме еластичність – одна з основних переваг McNett Seam Grip. Ви можете як завгодно складати та згинати відремонтовану тканину і клей надійно триматиме розріз. Навіть на морозі.

Процес ремонту намету можна переглянути на відео:

#ремонтуйнекупуй

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

  • McNett Seam Grip 28 грам у Вершині або у Gorgany
  • Якщо його немає, ідентичний за складом McNett Aqua Sure 28 грам у Вершині або у Gorgany
  • Компактний варіант для походів McNett Aqua Sure 2×7 грам у Вершині або у Gorgany