Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Вісім місяців знущань.
Сотні кілометрів стежок.
І два рюкзаки. Досі живі.

В цьому огляді говоримо про новинки 2017 року – оновлені серії рюкзаків Talon i Tempest від Osprey, з прототипами яких ми бавимось від липня 2016 року і тепер знаємо про них абсолютно все.

Не секрет, що виробники презентують свої новинки задовго до їх виходу на ринок. В туристичному спорядженні термін, що минає від презентації до продажу, складає приблизно 8-9 місяців. І ми завжди прагнемо домовитись з виробниками про тестування презентованих прототипів, щоб ви мали повну інформацію про продукт як раз до моменту його появи в магазинах. І щоб вам не довелося відчути себе піддослідним щуром. Це наша прерогатива:)

Osprey є одним з тих брендів, які завжди йдуть нам на зустріч в питаннях тестування. Зазвичай ми отримуємо прототипи новинок навіть до їх офіційної презентації світовому товариству. Відтоді тягаємо їх горами і містами без жодного жалю і обережного ставлення, створюючи умови, так би мовити, форсованих випробувань. Тобто, якщо ці рюкзаки прожили в нашому темпі і з нашим відношенням більше півроку, вас вони скоріше втомлять своїм виглядом через півдекади, ніж вийдуть до того часу з ладу.

Та надійність давно вже перестала бути основним показником при виборі спорядження. Сучасні користувачі, окрім надійності, шукають максимальну зручність і продуманість, величезний функціонал, інноваційність і, що стає все важливішим критерієм вибору, бомбезний зовнішній вигляд. Прийшов час дізнатися, що в межах згаданих критеріїв можуть запропонувати новинки від Osprey.

Інноваційність, для мене особисто, є найцікавішим критерієм, тому я почну з нього. Успіх підвісної системи Anti Gravity (AG) в моделях Atmos і Aura показав, що Osprey вибрав дуже правильний вектор руху. Проте в рюкзак, який позиціонується як полегшений мультиспорт, повноцінну AG систему не встановити. Вона є занадто масивною і складною.  Тому в чоловічому Talon i жіночому Tempest виробник реалізував “полегшений” формат новітньої системи, максимально зберігши її основну перевагу: рівномірний розподіл навантаження.

Оскільки до 100% навантаження від рюкзака припадає на стегна і нижню частину спини, саме там Osprey вніс основні зміни в підвіску. Відтепер від краю до краю стегнового пояса тягнеться єдиний відрізок об’ємної еластичної сітки. Відчуття від охоплення нею стегон схожі на відчуття від системи Anti Gravity. Дуже плавне і приємне облягання. Різниця відносно попередньої версії – колосальна.

Наступне вдосконалення підвісної системи стосується жорсткості каркасного елементу спинки рюкзака. В передпопередній лінійці Talon основною проблемою була занадто велика м’якість спини. В минулому поколінні її зробили жорсткішою і спина вже не відчувала кожну одиницю спорядження в рюкзаку. Але газові балони чи тверді чохли досі могли змусити туриста спинитись і перепакувати рюкзак. Нове покоління Talon i Tempest змінило ситуацію остаточно. Тепер не треба переживати за розподілення речей в рюкзаку відносно їх м’якості. Пакуйте як завгодно, цей білий елемент візьме всі гострі кути на себе.

Теоретично, можна діставати цей елемент і використовувати його як сідачку на привалах, та виробник не зазначає такої можливості. І я вкрай не раджу цього робити з двох причин: першочергово – ви вб’єте свій захист спини та будете жалітись на рюкзак; а далі ви згадаєте всі нецензурні слова, які колись чули, поки запхаєте той елемент назад в рюкзак. І, на додачу, пошкодите нігті, намагаючись застібнути вивернуту блискавку, що закриває кишеню для захисного елементу. Тому насолоджуйтесь комфортом підвіски без її розбирання, а на привалах підкладайте під себе весь рюкзак (я цього не казав).

Вентиляція рюкзака вдосконалена на кожній частині підвісної системи. Основна площа спини тепер має ще менше пінного матеріалу і більше вільного простору для руху повітря.

Сітка в нижній частині спини пропускає повітря крізь себе для вентиляції через ті ж канали між пінкою.

А перфорація пінного каркасу стегнового поясу забезпечує його вентиляцію через поясні кишені. 

Вентиляція лямок рюкзака розроблена за тим сама принципом: перфорована піна оформлена з двох сторін повітропроникною сіткою. Сітка, що ближче до тіла, – об’ємна і м’яка, ззовні – тонка одношарова.

Еко-момент. Придивіться до пінної вставки на спині. Вона споживає суттєво (суттєво!) менше матеріалу, ніж попередня, бо виготовлена не з допомогою вибирання зайвого матеріалу з площі листа, а нанесенням надрізів на вузьку смугу піни і подальшим її розтягненням. Osprey назвав це “аккордеон”. Будь як Osprey. Бережи планету!

На додачу, підвісна система в Osprey Talon i Tempest може змінювати розмір в межах 10 см класичним оспреєвським способом: пересуванням пластини, до якої кріпляться лямки рюкзака.

Пластина фіксується липучками Velcro, які без вашого бажання ніколи не посунуться зі свого місця. В чоловічій версії розмірів спинки два: M/L та S/M, в жіночий – єдиний.

Окрім змінної довжини спинки, в рюкзаку наявні інші засоби регулювання підвісної системи. Вантажні стропи з трищілинними пряжками WooJin у верхній частині лямок змінюють відстань між рюкзаком і спиною туриста. Цим встановлюється пріоритет вентиляції або повного контролю над кожним рухом.

Зміною довжини лямок можна перекидати вагу з плечей на стегна і навпаки, якщо останні стомляться. Для цієї мети також передбачена трищілинна пряжка, проте вже більшого розміру, з огляду на сильніші навантаження, які вона має витримувати.

Регулювання поясу відбувається легким стягуванням кінців стропи до центру. Дуже плавно і майже без зусиль. Щоб відпустити пояс, підсовуємо пальці під трищілинні пряжки і стропа миттєво розслабляється.

Бічні компресійні стропи в оновлених Talon i Tempest теж беруть участь у регулюванні підвісної системи. Їхній нижній кінець закріплений до фланців, пришитих до поясних кишень. Тому із затягуванням компресійних строп нижня частина рюкзака щільніше прилягає до спини.

Наступна інноваційна новинка в Osprey Talon i Tempest – це еластична сітка. Не дивуйтесь. Якщо я кажу, що сітка – це інновація, значить вона того заслуговує.

Нова сітка в рюкзаках Osprey окрім того, що неймовірно еластична, повертається в первозданний стан після багаторазових скажених розтягнень. І, на додачу, показує дива міцності і надійності при контакті з гострими поверхнями і колючими рослинами. За весь час насиченого тестування лише одна мініатюрна дірка на одній з кишень. Завершилась епоха, коли сітка в рюкзаку була найслабшим елементом.

Функціонал. Задача всіх рюкзаків одна – транспортувати спорядження. Проте спорядження буває різним і так само різною є частота його використання. Логічно, щоб зберігалось правило “частіше використовую – ближче тримаю”, виконання якого кожен виробник намагається втілити наявністю різноманітних кишень і систем кріплень.

Основне відділення рюкзака має верхній вхід, який стягується шнуром з пластиковим стопером.

Для додаткового компресування речей над входом проведена 20 мм стропа із застібкою-фастексом. Перевагою зовнішнього розміщення компресійної стропи є можливість зменшити висоту рюкзака для того, щоб він стовідсотково проходив в ручну поклажу авіакомпаній. Тягнемо за стропу і верхня частина спинки плавно згинається до потрібної висоти. Не намагайтесь зробити це з переповненим рюкзаком. Єдиним результатом докладання надмірної сили буде зламаний фастекс.

Клапан у рюкзаках об’ємом 33 і 30 літрів пришитий до спинки. І для мене це значущий недолік. Під знімний клапан можна швидко скласти теплий одяг, якщо раптом потеплішало, або розмістити продукти після відвідин магазину. І не потрібно заморочуватись з додатковими ємностями чи грою в пазл з кожною кишенею рюкзака. У ситуації з новими Talon 33 і Tempest 30 можливості екстреного збільшення об’єму дуже обмежені.

Мабуть, Osprey і гадки не мав, що такі невеликі рюкзаки можна використовувати для багатоденних походів, тому і не заморочувався зі ступенями вільності. А дарма! Бо на більшій версії, 44 і 40 літрів, клапан вже можна підіймати догори, оскільки з кожної сторони він закріплений стропами з пряжками. Але навряд вдасться переконати кожну авіакомпанію, що ці об’єми відповідають розмірам ручної поклажі.

Клапан надає в розпорядження дві кишені. Об’ємна зовнішня вміщає походну кухню і дрібнички. 

Пласка внутрішня зроблена з сітки і розрахована на документи, гаманці та інші цінні речі. Пластиковий червоний карабін призначений для кріплення ключів.

Передня еластична кишеня, в моєму випадку, використовується для пляшок з водою на довгі переходи, дощової накидки на рюкзак і мого власного дощовика. І саме вона виручає в часи фруктового відриву.

Зверху передня кишеня закривається стропою з фастексом під яку ще можна вставити пуховий светр, аби він був завжди поруч. Але не робіть так, якщо йдете через колючі зарості. Бо від светру лишиться саме лахміття.

Бічні еластичні кишені я використовую для перевезення пляшки з водою, штативів і крісел Sea To Summit Air Chair. З огляду на невелику глибину кишень, довге спорядження раджу фіксувати кріпленням, призначеним для руків’я льодоруба.

Фірмова фішка Osprey – InsideOut – це можливість пропустити компресійні стропи як ззовні, так і з середини бічної кишені. В першому випадку вони залізно утримуватимуть весь вміст кишені. А в другому – частину спорядження, приміром, каркас намету, можна зафіксувати намертво, а решту простору кишені використовувати для речей, що вилучатимуться регулярно і не потребують жорсткої фіксації, як пляшка з водою.

Кишені на поясі в наших прототипах були виготовлені з еластичної сітки. В ринковій версії матеріал змінили на жорсткіший нейлон. В нас і з сіткою не було жодних проблем, та з нейлоном кишені будуть ще витривалішими до контактів з ґрунтом чи ногами, коли рюкзак стоїть на землі.

Оскільки до цих кишень можна дістатись найшвидше, вони ідеально підходять для найчастіше вживаного спорядження: навігатора, телефону, перекусу і крему від сонця.

Позаду спинки розташована кишеня для питної системи. Максимальний об’єм, на який вона розрахована – 3 літри. Чіпляється питна система за допомогою мініатюрного фастекса на стропі, а її трубка виводиться крізь резинки на лямці рюкзака до нагрудної стяжки.

Згадану кишеню можна використовувати і для транспортування пласких павербанків. Тоді шнур для заряджання прокладається шляхом трубки питної системи. Але цей варіант використання кишені я раджу застосовувати лише в бездощових регіонах. 

Білі резинки теж багатофункціональні. Вони підходять для кріпення окулярів: дужки протягуються на зустріч одна одній. Будьте дуже уважні і знімайте окуляри в транспорті, щоб не загубити їх. Бо саме так я лишився без своїх улюблених Julbo Stunt. І дуже за ними сумую.

Остання нерозглянута кишеня – та, що знаходиться на плечовій лямці рюкзака. Її призначення для мене – повна загадка. В середину не влазять ні навігатор, ні сучасний смартфон, хоча саме там їх тримати було б найзручніше. Для окулярів вона теж не згодиться, бо занадто сильно стискає оправу. Найвдаліше рішення, що спало мені на думку – перекласти туди шапку. А на майбутнє, побажання до Osprey – розширити її до розмірів смартфону.

Окрім кишень, для транспортування спорядження Osprey Talon i Tempest оснащені ще трьома наборами кріплень. Два з них – це кріплення для льодорубів на фронтальній площині рюкзака. Петля в нижній частині й резинка з фіксатором зверху.

З огляду на те, що ці кріплення використовуються вкрай рідко, натомість чіпляються за кущі і гілки на зарослих стежках, Osprey задумав для них дрібні кишеньки, куди все можна сховати. І рюкзак набуває акуратнішого вигляду.

Кріплення Stow-On-The-Go – ще одна фірмова оспреївська фішка, що призначена для транспортування трекінгових палиць. Руків’я палиць утримуються резинкою з прозорим патрубком на плечовій лямці, а нижні кінці вкладаються в аналогічне кріплення збоку рюкзака.

В наших прототипах зажим, що утримує верхнє кріплення, був занадто слабким і натяг резинки постійно спадав. В ринковій версії ця проблема вже виправлена.

Альтернативно кріплення Stow-On-The-Go можна використовувати для перенесення штативу, який має бути завжди під рукою.

Велосипедистам сподобається, що рюкзаки Talon i Tempest оснащені місцем для кріплення проблискового маячка і мають багато світловідбиваючих малюнків.

Для любителів заявити про свою присутність, нагрудна стяжка рюкзака має вбудований в тризуб фастекса свисток. До речі, висоту стяжки можна відрегулювати, пересуваючи її пластикові кріплення вздовж напрямних на лямках рюкзака.

Ще одна загадка для мене – відсутність в комплектації всієї лінійки Talon i Tempest накидок від дощу, або рейнкаверів. Начебто, серія мультиспорт, що передбачає активне використання на велосипеді, в горах, в подорожах містами, а рейнкавера немає. Хоча без нього неможливо навіть покласти цей рюкзак в брудний багажник автобуса. Що вже говорити про опади в горах чи брудні велосипедні маршрути.

З іншого боку, Osprey радить для літражу 30 і 33 літри рейнкавери розміру S, які б не дозволили нам робити масивну навіску спорядження на рюкзак. Ми ж використовували накидки розміру М і почували себе абсолютно вільно, якщо потрібно було прикріпити ззовні рюкзака одяг, спорядження і навіть додатковий рюкзачок Osprey Ultralight Stuffpack.

Останнє трапилось, коли ми не стримали в магазині свій апетит до екзотичних фруктів. Тоді ж рюкзаки пережили свій найбільший стрес навантаженням. При рекомендованому навантаженні до 13 кг, Osprey Talon 33 в піковий момент переносив 23 кг, а Osprey Tempest 30 – 15 кг їжі і спорядження. Само собою, про комфорт мова вже не йшла, адже підвісна система розрахована на значно менші знущання.

Зі всім розмаїттям кишень, кріплень і з дивовижним запасом міцності, чоловічий Osprey Talon 33 важить лише 910 грамів, а жіночий Osprey Tempest 30 – 860 грамів! Щоправда, не забувайте додавати до цих цифр вагу накидки від дощу. Фірмова оспреївська Ultralight Raincover M потягне на 80 грамів.  

Від дизайну рюкзаків я в повному захваті. І те, як вони виглядають на спині, і вибір кольорів – бомба. З усієї палітри саме червоний Talon і м’ятний Tempest сподобались мені найбільше, хоча в першу подорож я додатково взяв ще й синій варіант чоловічого рюкзака, щоб вибрати кращий колір.

Спеціально для вдосконалення зовнішнього вигляду з клапану забрали фіксовані кріплення. А ті фастекси, що утримують його в закритому стані, посадили на вільний шнур, прокладений по периметру клапана. В результаті, фастекси тягнуть за шнур і клапан рівномірно і акуратно облягає верхню частину основного відділення. В попередній версії варто було переповнити рюкзак, або лишити трохи вільного простору всередині, і клапан вигинався як хотів, чим страшенно обурював моє естетичне єство.

На сьогодні прототипи побували з нами в трьох серйозних розвідках, випробували всі можливі види транспорту, навіть подорожували ззовні автомобіля в ненайсприятливішу погоду. Одного разу були змочені дизелем в багажнику автобуса, іншими днями вдало пережили контакт з гострою лавою Канарських островів і колись давно – з колючими заростями невідомих рослин на Кіпрі. Вода, як виявилось, теж для них рідна стихія, в якому б агрегатному стані вона не була.

Окрім походів, рюкзаки відвідали за ці вісім місяців десятки міст в Україні і за кордоном. Двічі були випрані у ванній з теплою водою і мильним розчином. Перший раз причиною був мазут з кузова застопленої автівки, другий – наслідки нашого експерименту з прив’язуванням рюкзака до автомобіля.

З пошкоджень за весь час – один отвір в передній еластичній кишені чоловічого Osprey Talon 33 і надірване кріплення для питної системи в жіночому Osprey Tempest 30. Останнє – суто з моєї вини, бо, витягаючи навпомацки рюкзак з багажника автобуса, я переплутав кріплення питної системи з основною ручкою рюкзака.

Висновки. Osprey щоразу мусить сильніше напрягтись, аби вразити мене своїми продуктами, адже з кожною вау-новинкою очікування до наступних лише зростають. З серіями Talon і Tempest йому це добре вдалося, бо таке поєднання невеликої ваги з широким функціоналом, вражаючим комфортом, неймовірною надійністю і бомбезним дизайном – просто казка. Osprey старанно рекламує серії Talon i Tempest вже багато років. І от тепер я можу впевнено сказати, що настав час звернути на них увагу.

Переваги: нова зручна підвіска, нова міцна еластична сітка, мала вага, велика кількість кишень, добрий запас витривалості. При мінімальному стягуванні чоловічій Talon проходить в ручну авіапоклажу, в жіночому Tempest для цього достатньо не заповнювати клапан.

Недоліки: пришитий клапан, відсутність рейнкавера, дивна кишеня на лямці.

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

Також спорядження з огляду можна безкоштовно спробувати в поході, завдяки нашому проекту Банк СпорядженняОсь що про рюкзак Osprey Talon 33 та рюкзак Osprey Tempest 30 пишуть ті, хто ними вже скористався:

 • Шкар

  То все круто, але коли будуть детальні/технічні описи останніх вилазок? Чи “Про походи” стають остаточно “Про спорядження” і чекати марно?

  • Спорядження без вилазок немає сенсу, тому, звісно, про подорожі теж інформація буде.

 • Andriy Andriyiv

  Anton, a chy bude u vas rubryka typu “Mij top…”? Napruklad, vash top rjukzakiv (universalnyj, dlja velo,…) abo, napryklad, spalnykiv (zumovyj, 3-sezonnyj, litnij) i t.d.? A to po kylymkah zrozumilo, a ot po vsjomu reshta – poku takoho niby ne bulo…

  • Андрію, вибрати Топ вельми складно, бо нове спорядження з’являється двічі на рік. Відповідно, вже за 6 місяців інформація втратить актуальність.

   Аби показати, що мені подобається, і чим я користуюсь, щороку складаю Список спорядження 201Х. Цього року він також буде опублікований.

   Хоча, ідея з Топ загалом цікава. Можливо щороку варто робити а-ля “Вибір ПроПоходи”.

   • Andriy Andriyiv

    Було б супер, бо, наприклад, я розглядаю Пропоходи не тільки як інструмент знайомства з новинками, в також як “консультанта” з питань спорядження (в тому числі). Ось зараз я є якраз в процесі повного обновлення спорядження, і було би ДУЖЕ зручним побачити, що зі спорядження рекемдуєте саме ви (з вашим то практичним досвідом). Впевнений, таких як я є немало.
    А в загальному – все супер, тільки МАААААЛО 🙂

    • Стараємось як можемо, та самі вже не витягуємо( Час запрошувати досвідчених мандрівників до тестів спорядження і написання оглядів!
     З Топ від ПП щось придумаємо. Тема має бути кльовою: і цікавою, і дискусійною)

 • Роман

  Классный рюкзак, недавно такой приобрел, хорошая замена Exos, непонятный карман на лямке, подозреваю, для Osprey Hydraulics 500ml Soft Flask, на днях придет, тогда смогу проверить. Отсутствие Rain Cover и отдельного кармана для него это конечно недостаток, у Manta таких проблем не было, хотя они оба позиционируется как мультиспортивные.

  • Роман, Osprey Hydraulics 500ml Soft Flask – отличная идея! Как ты собираешься ее использовать? В походах или соревнованиях-вело? Почему именно ее выбрал?

   • Роман

    Антон, с каждым годом у меня оборудование все легче и легче становится, в итоге, для летних походов с ночевкой могу позволить 33л рюкзаки использовать )), есть Exos 38, пару раз с ним ходил, честно говоря не понравился он мне, пояс как то слабо держит, основное отделение рюкзака от спины на расстоянии висит, в итоге вес как бы увеличивается, лямки не регулируются, питьевую систему трудно с ним использовать, была мысль Manta взять побольше (у меня сейчас на 18л), но там нет верхнего клапана и модель побольше увеличивается в толщину, а не в высоту, что дает доп.нагрузку. в итоге и пришел к

    Talon 33 для пеших походов.

    Osprey Hydraulics 500ml Soft Flask отлично подходит, когда знаешь, что водоемы будут встречаться часто, в итоге нет надобности питьевую систему на себе тащить, все таки 2,5л или 0,5л разница есть, и наполнить Soft Flask гораздо проще, чем доставать питьевую систему каждый раз.

    До этого я использовал Osprey Aqua Stow + спортивные пластиковые бутылки, но там вес больше получается, чем питьевая система весит.

    • С Osprey Hydraulics 500ml Soft Flask согласен. Тоже обращу на них внимание. Ведь если источники на пути заранее известны, можно и правда не тащить на себе лишние кг. Но на ночевку тогда вставать рядом с источником или ближе к вечеру еще одну емкость набирать.

     Exos из-за рамы не всем хорошо садиться на бедра. Нужно хорошо с нагрузкой в магазине мерять. Раньше Атмос был заменой Экзосу. Теперь он ушел в треккинг.

    • Volodymyr Pavlyuk

     @disqus_hVXjYeu4UG:disqus я проблему питної системи на екзосі вирішив так https://www.dropbox.com/s/jcnb19gbdvtqopo/File%203-9-17%2C%2019%2027%2046.jpeg?dl=0

     В боковій кишені Platypus SoftBottle 1L, до якої докупив шланг. Ще ношу з собою 2-літрову м’яку ємність для фільта Sawyer Mini і сам фільтр. Потенційно можу нести 3 л, але зазвичай одного літра вистачає, а фільтр дає змогу набирати воду з майже з будь-яких водойм в карпатах, тому не треба йти від джерела до джерела.

  • Volodymyr Pavlyuk

   Я б не назвав це заміною екзоса, це різні рюкзаки. В екзоса є жостркий каскас, на який натягнута спинка батутного типу, тому екзос завжди однаково прилягає до спини і однаково добре її вентилює. Ну і в екзоса клапан можна зняти 🙂

   • @volodymyrpavlyuk:disqus, особливість Екзоса – він має підійти по фігурі. Якщо це сталося – сама насолода. Якщо ж ні – жорсткий каркас впирається в стегна. Тому Екзоси варто добре поміряти в магазині. Талон в цьому питанні більш лагідний.
    З клапаном в Талоні промах. Руки сверблять його відпороти і нашити стропи з пряжками 🙂

    • Volodymyr Pavlyuk

     @propohody:disqus мені екзос дуже добре підійшов, тому дійсно насолода, бо відчуваю рівномірне прилягання по всій спині і нічого ніде не впирається.
     Ну і в мене має бути вентильована спинка, щоб вітер гуляв, бо інакше піт буде тупо стікати по спині. Недавно активно ходив на один день з біговим Osprey Rev 6, який накриває тільки верх спини. Так от, температура повітря була десь 0— +4, навколо купа снігу, я в тільки в довгій термобілизні (низ і верх, синтетика середньої густини) та шортах — все так, щоб не перегрітись. Але не допомогло і спина була мокра навіть там, де не прилягав рюкзак, шорти на дупі були мокрі, бо просочувалось від спини. Ноги також були мокрі, бо літні кросівки при ходьбі по снігу з часом промокають. Наступного дня я захворів, а причиною фактично був перегрів 🙂

     • Перегрів в +4 з такою кількістю одягу – це щось поза моєю уявою:)

    • Роман

     У меня показатель удобства рюкзака, это моя спина, если спина через какое время начинает ныть, значит это не мой рюкзак )) я без проблем с Xenith ношу по 25кг и спина не ноет, а с Exos она начинает ныть даже с 12кг, мне нужно чтобы вес шел на бедра, а Exos хоть он и каркасный, но пояс очень мягкий, в итоге, большая часть веса все равно на плечи ложится, Talon мне еще предстоит испытать, пока с ним только по квартире ходил )) Для больших
     походов я взял просто чудесный рюкзак Exped Lightning 60, по весу он 1.1кг но при этом он каркасный, и пояс не хуже чем у Xenith который весит 2.4кг.

 • Vitaly Diky

  До недоліків я би ще додав – ціну 🙂

  • Такий суб’єктивний показник. Комусь 125 євро – багато, комусь одна вечеря в ресторані. Я тому і виключив ціну як критерій в оглядах, хіба вона якась вже зовсім дивна.

 • Volodymyr Pavlyuk

  Прикольні рюкзаки для тих, в кого слабо потіє спина.

  Рейнкавер — це ілюзія захисту від дощу. Він частіше пригоджається для транспортування і пробирання через чагарники, ніж для захисту від опадів, бо в через певний час вода, яка стікає по спині, проникає в рюкзак через задню стінку або дно. Або там де рейнкавер прилягає до дна майже завжди в дощ купа води.
  Тому я забив на рейнкавер і використовую гермомішок-вкладиш, в якому лежать всі речі, крім тих, які не бояться намокнути. Для Exos 38 використовую насос-мішок від Exped: він добре підходить по розміру і ще й надуває килимок — ніщо так не підживлює его лекгохода, як річ, яка виконує кілька функцій 🙂

  • Без рейнкавера є ще один момент: рюкзак добряче набирає води і через тканину, і через всі входи кишеньок. Значно більше, ніж важить рейнкавер, навіть мокрий. Тому я від нього не відмовляюсь, особливо, враховуючи підмічений тобою пункт про чагарники (смолу від жерепу складно мити) і транспорт, який жодного разу ще не був чистим 🙂
   І, звісно, гермік під всі важливі речі;)

 • Roman Klyuchnyk

  Кому віддаєш перевагу talon 44 чи exos 48? у кого спинка краща? Ааа, чи можливо Atmos AG 50?

  • Привіт! Дуже залежить від навантаження. Талон і Темпест більше 13 кг ми б не радили вантажити. Якщо більше – краще Атмос. Стосовно чи Екзос чи Талон – я б зараз обрав Талон, оскільки поточна версія Ексзосу мені подобається менше. І Екзос має добре сісти на спину рамою. Талон в цьому плані простіший.

   • Roman Klyuchnyk

    Дякую. Таот з навантаженням думаю, що 13кг можливо і добре було б, бо лайтове спорядження, але хочеться універсальний взяти наплічник на довгі мандрівки чи якщо їхати наприклад в Норвегію. Щось мені трохи лячно за такий малий об’єм, як у Талона…Екзос трохи більший ніби… Atmos би взяв, але вага майже вдвічі більша за талон…коротше не можу визначитись…але дякую за цінну інфу, це важливо бо немаю досвіду поїздок з цими наплічниками.

 • Max Balbukh

  Вагаюсь який об’єм взяти: 33 чи 44. Так щоб можна було на 10 днів в карпати піти.
  Зі спорядження:
  – намет Eped Mira II HL
  – килимок Thermarest NeoAir® XTherm
  – спальник Sea to Summit Spark III
  – jetboil
  – сублімати
  – одяг

  • Максиме, я б сказав 33 буде достатньо. В тебе дуже компактне спорядження.

   • Max Balbukh

    Дякую. Цікаво, на яку тривалість походу вистачить 44л?

    • Ще додатковий тиждень автономної подорожі, як на мене.
     За умови наявності води на шляху.

 • Set Dallas

  Вагаюсь Talon 2016 чи 2017, основний фактор хороша ціна на модель 2016 року.

  • Для мене жорсткість спинки була критичним показником. Тому в цьому виборі я б віддав перевагу моделі 2017 року. Подивись, що є важливим для тебе. Все ж, взяти дешевше той рюкзак, який буде незручно носити – досить невдала інвестиція 🙂

   • Set Dallas

    Ще раз, в живу пощупав 2017 і глянув модель старішу, в якій майже ідентична спинка до 2016, тому зголосився. Вибрав колір і розмір, чекаю поки приїде думаю вже на ці вихідні зможу його протестити…

 • Olexy Kuzenko

  Антон, ти розповів про систему вентиляції спинки, але як вона показує себе на практиці? Дивлюсь собі на Талун 44.

  • Привіт. Навантаження і посадка – ключ до комфорту:) я зазвичай відпускаю противідкиди, щоб рюкзак не торкався спини. Бо з цим рюкзаком така штука, що притиснутим і під час активного руху він точно програватиме підвісці з натягнутою сіткою. Водночас, пояс так круто сидить на мені, що я без проблем скидаю на нього всю вагу і спина вільна і провітрювана.

 • Alexey

  Порадьте, будь ласка, який рюкзак краще взяти – Osprey Aether Ag 85 aбо Osprey Xenith 88?
  У Xenith можна на фронтальній частині кріпити вертикально килимок/намет? Як тут на 1:35 https://www.youtube.com/watch?v=KozpWSTOMyw

  • Олексію, привіт! Подумай, де і як ти використовуватимеш рюкзак. Якщо це експедиційний хард, кидати де завгодно, багато в сніг ходити – то Xenith. Якщо обережніше ставитись, мало взимку подорожувати – можна сміливо Aether AG брати. По посадці він має краще лягти. Намет невеликий прикріпити можна, якщо рюкзак не напханий сильно. Інакше строп не вистачить.

   • Alexey

    Антон, привіт! Дякую за відповідь:) Планую ходити тільки влітку, зимових експедицій в планах немає. У Aether AG влітку спина буде краще вентилюватися? А чим зумовлено більш дбайливе використання Aether AG, цією системою спинки Anti-Gravity?
    І ще з приводу кріплення килимка/намета на фронтальній частині у Xenith. Там не видно цих строп, як у Aether. Виходить потрібно використовувати бічні стропи, перекидаючи їх на фронтальну частину?

    • Так, Aether AG вентиляція краща, значно. Більш дбайливе ставлення – що не бажано сідати на нього, оскільки сітка натягнута. Про кріплення каремату. Я б взагалі не вибирав рюкзак по цьому параметру, адже все легко вирішується купівленю двох лайтових строп з металевими пряжками і тоді можна кріпити каремат до будь-якого місця на рюкзаку 😉 https://vershyna.com.ua/stropy-sea-to-summit-hook-release-accessory-straps-15m-10mm

     • З ксенітом я помилився, не закріпиш каремат спереду. Стропи додаткові точно рятують.

 • Maksimmus

  На вихідних бігав із Талон 44. Трохи розчарований.. Вага була всього до 8 кг і за два дні походу натер собі боки, зараз аж сині і ниють. І взагалі як я не старався його відрегулювати все одно повного комфорту досягнути не вдалося. Про кольори – в горганах коли я купував був тільки чорний, от тобі й “бомба” вибір Уже трішки шкодую що не взяв Exos чи взагалі exped.
  Але в загальному річ доволі якісна, кидав на каміння і лазив по жерепу – як новий, і в мряці не промок, спина не пріла. https://uploads.disquscdn.com/images/8a884bb1fb5fdcca96c0b6b85eec26977c82067233bfe05d0164bf2330fd3bf2.jpg
  Як до нього чіпляти іжевський коврик ззовні ? Я спочатку притягував ззаду тією стропою що посередині йде, в результаті мало не загубив його, а потім клав під клапан і кожного разу багато часу втрачав щоб щось дістати з рюкзака. Всередині по висоті теоритично він підходить, але тоді місяця зовсім не залишається.

  • А що за одяг на боках був? Чи ти навантажував його в магазині і ходив з навантаженим? Бо зазвичай, регулюється все в магазині і якщо бодай щось не влаштовує після 20-30 хвилин в магазині, варто шукати інше.

   • Maksimmus

    Одяг був звичаний, нейлонові штани і синтетична футболка. Ходив хвилин 5 в магазині.
    Нічого страшного, звикну.

    • Звикати – то не найкращий спосіб знайти комфортний рюкзак:)

     • Maksimmus

      Ну, назад вже не здам, так що тільки так ) Можливо щось цікавише зявиться, то поміняю

 • Менеджер Ель-Капа

  Чудовий огляд, завжди Вас читаємо із задоволенням.
  А ота маленька кишенька на лямці, можливо для якихось батончиків? дуже схожа на такі, які роблять в трейлових моделях

  • Цілком можливо, але чи є сенс? Кишені на поясі для батончиків добре підходять. Мені б зручніше було телефон там тримати, який одночасно і камера, і навігатор.

   • Менеджер Ель-Капа

    Можливо у виробника інший погляд)

  • Proglammer

   Можливо, туди влізе hydrapak ultraflask, чи щось подібне?

 • Клим

  Добрий день. Скажіть а talon був розміром s/m чи m/l. Просто різніця в два літри. І ще підкажіть ви в нього пакували все для ночівлі, палатку, спальник, коврик. Просто зараз вибираю собі рюкзак для карпат в літку на три ночівлі у наметі. Дуже подобається цей, аде не розумію чи поміститься у нього все при розмірі s/m (31 літр)

  • Khrystyna Prysiazhna

   В огляді йдеться про розмір m/l.
   Насправді, при пакуванні ви навряд так сильно відчуватимете різницю в два літри. Але швидше за все відчуватимете чи вдалий розмір рюкзака при посадці на спині. Бо m/l має трішки ширшу і довшу спинку, s/m, відповідно, менший. Тому в першу чергу відштовхуйтесь від того, наскільки комфортно сидітиме рюкзак.
   Найпростіший спосіб з’ясувати, чи поміститься ваше спорядження в рюкзак – в найближчому туристичному магазині, у якому є талон потрібного вам розміру, спробуйте підібрати намет/килимок/спальник/ схожого об’єму, що є вже у вас, і спакувати все в рюкзак. Додайте все, що ще берете з собою в похід (благо, цих дрібниць в туристичних магазинах безліч) – і побачите, чи влаштовує вас об’єм рюкзака.

 • Не забудьте взять достойные наручные часы.
  Желательно противоударные + компас (телефон далеко не везде ловит), высотомер и тд.

 • Yuliia Tomyn

  Підкажіть, будь ласка, чи підійде такий рюкзюк по розмірах для ручної кладі у Rainair?

  • Він чудово проходить як ручна поклажа у Ryanair. Ми стараємось нічого не ставити в передню еластичну кишеню і клапан, щоб він вписався у розміри. Зате у бокові кишені можна класти багато всього, бо є великий запас по ширині.