Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Якщо ви щойно прочитали мою захоплюючу статтю про намет MSR Hubba Hubba NX, і вже зібралися його замовити, я попрошу вас не поспішати. Справа в тому, що та стаття написана в 2014 році, коли намет лише вийшов на ринок.

Та навесні 2016 сталося дещо, що може кардинально змінити ваше рішення стосовно покупки.

Як виявилося, цього року MSR таємно оновив свій флагман. І далеко не всі зміни, як на мене, стали виграшними для туристів.

Оновлена і попередня модель MSR Hubba Hubba NX
Почнемо?

Вже на упаковці намету можна помітити відсутність поздовжньої стропи, яка дозволяла скомпресувати його у вдвічі менший об’єм. Пам’ятаєте таку картинку?

Тепер все! В новому чохлі цієї можливості немає.

Чохол для намету MSR Hubba Hubba NX

А моя любов до дрібниць, про яку я неодноразово згадував в огляді? Теж пам’ятаєте? Таке відчуття, що МСР-івці прочитали той огляд і вирішили поприбирати з Hubba Hubba NX все, чим я захоплювався.

От вам новий чохол для каркасу. Ані петельки, за яку його було зручно тримати, коли розкривати затяжку, ані стропи з кнопкою, якою можна було фіксувати чохол до компресійної стропи рюкзака, якщо виникала потреба нести його у зовнішній бічній кишені.

Чохол для каркасу

Та навіть з чохла для кілків забрали зручну петельку.

Чохол для кілочків MSR Hubba Hubba NX

Навіщо – не уявляю. Економія ваги? Так намет з вагою 1,7 вже не можна назвати суперлегким і відсутність двадцяти зайвих грамів не перенесе його в категорію “ультралайт”.

Далі футпрінт (він, як і раніше, продається окремо). Попередній варіант мав чудовий, майже невагомий чохол з тієї ж тканини, що і тент намету та сітки. Всередину можна було вкласти патрубок з ремкомплекту, кілочки, додаткові відтяжки і все лежало впорядковано.

Старий і новий чохли для футрінту MSR Hubba Hubba NX

Що ж зараз? Ну, по-перше, ремкомплекту більше немає:) Звісно, це лиш означає, що MSR більше не докладає до намету алюмінієвий патрубок, яким можна було полагодити поламану дугу, та, тим не менше, виникає те саме питання – чому?

Ремкомплект в попередній версії MSR Hubba Hubba NX

По-друге, в оновленій версії чохол намертво пришитий до самого футпрінту і виготовлений з тої ж важчої тканини 70D, що і сам футпрінт.

Футпрінт MSR Hubba Hubba NX

Що ми в результаті маємо:

1. Вага зросла
2. Вдома цей чохол не лишити
3. Щоб акуратно і рівненько скласти всередину футпрінт треба витратити суттєво більше часу і нервів
4. Якщо доведеться ставити намет поза вистриженим газоном, чохол, як і футпріт, лежатиме на брудній вологій поверхні, а потім його складати в рюкзак.

Коротше, вихід один. І називається він “два кільця – два кінця – посередині цвях”.

Тепер кілочки. В первинній версії вони були формату MSR Mini Groundhog. Це Y-подібні кілки з отвором під петельку з мотузки на верхньому кінці. За мотузку було дуже і дуже зручно витягати їх з землі. Тепер це просто брусок алюмінію з виточеним гачком. Виграшу в вазі жодного, в міцності – програш, а от в виробництві такий варіант дешевший. Тільки ціна намету від того не зменшилась.

Кілочки MSR Hubba Hubba NX

А тепер час поговорити про корисні і приємні зміни.

Вітростійкість намету суттєво покращилася завдяки новому розташуванню вітрових відтяжок. Ті, що раніше кріпилися до вентиляційних вікон, переїхали вище, до місця з’єднання дуг. Попередні петлі також лишилися і їх досі можна повноцінно використовувати.

Відтяжки на вітрових вікнах MSR Hubba Hubba NX

Найбільшу користь у протистоянні вітру дадуть відтяжки на довгих сторонах. Раніше точка кріплення відтяжки була на середині вертикального шва дверей. Досвід показав, що цього замало, адже при сильному бічному вітрі намет сильно деформувався. В новій версії відтяжка кріпиться на кінцях поперечної дуги. Кращого місця годі шукати.

Відтяжки на тамбурах MSR Hubba Hubba NX

Самі вітрові відтяжки стали ще легшими. А стопери відтепер мають кольорову анодацію.

Відтяжки і стопери MSR Hubba Hubba NX

І, на завершення, позитивні зміни в футпрінті. Тепер кріплення намету відбувається за допомогою класичної для серії NX фурнітури, а не банальними люверсами.

Футпрінт MSR Hubba Hubba NX

Вимірювання показали, що вага намету трохи впала і тепер становить 1697 грам.

От тепер ви маєте перед очима повну картину і можете приймати зважене рішення щодо купівлі оновленого намету MSR Hubba Hubba NX. Я б сказав, що готовий миритися з усіма змінами в обмін на додаткову вітростійкість, бо ті зміни, насправді, незначні. Але відрізати чохол футпрінта від самого футпрінта – справа номер один після покупки новинки:)

Оновлена і попередня модель MSR Hubba Hubba NX

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.

Товари з даного огляду в магазинах-партнерах:

 • Намет MSR Hubba Hubba NX – головний герой огляду – у Вершині або у Gorgany
 • Футпрінт для намету MSR Hubba Hubba NX – у Вершині або у Gorgany

Дізнатись детальніше про співпрацю ПроПоходи з магазинами спорядження.

 • павло артемишин

  Цікаво як буде виглядати чохол окремо в продажі. Кілки це щось, в моїй MH Ghost UL 2 кілки схожої форми, а намет далеко не дешевий.

  • Думаю, так само, як в оновленого намету. Немає сенсу одночасно відшивати два різних типи чохлів.

 • Ярослав Якубеня

  “Негативні” зміни для виробника спрощують процес виробництва і, відповідно, здешевлюють готовий виріб, отже дивуватись немає чому.

  • Але ж ціна не впала, Ярославе:) Хоча, можливо, це спосіб втримати ціну, незважаючи на здорожчення праці і виробництва.

   • Ярослав Якубеня

    Я мав на увазі, що здешевлюють для продавця (виробника), але не для покупця, тобто виробник заробить більше. Хоча, з іншого боку, погоджуюсь, що з кожним роком вартість виробництва і людської праці зростає, ото ж виробник можливо пішов на “спрощення” виробу, щоб втримати ціну на попередньому рівні.

 • aloshazmey

  Пакращення тільки у збільшенні місць кріплення відтяжок, все інше лажа 🙁

  • Поки виглядає, що так. Будемо чекати відгуків користувачів.

   • Евгений Ермоленко

    Отримав його весною. Власне, трохи злякався, коли почав розпаковувати його і побачив, що комплектація відрізняється, при чому, на сайті виробника змін не знайшов. Якщо ставити всі розтяжки, то намет поводить себе доволі добре, навіть при сильному вітру. Єдине, потрібно сильніше притягнути зовнішній тент до землі.

    • Євгене, дякую за коментар! Добре почути власників оновленого намету, особливо дізнатись інформацію про його вітростійкість, адже саме її не вистачало, за відгуками, в першій варіації.

     • v.makar

      Скажіть будь ласка. Хіба футпрінт є в комплекті? Наскільки мені відомо додо цієї моделі він не йде в комплекті

     • Khrystyna Prysiazhna

      Привіт! Футпринт треба купувати окремо, його в комплекті немає.

 • Alexandr Sapranov

  З кілочками та упаковкою дійсно лажа.

  Про футпрінт не згоден – тканина з якої зроблений чохол та сам футпрінт добре чиститься від бруду, якщо очистити чохол не вдалося, то його можна вивернути внутрішньою стороною на зовні та засунути у нього брудний футпрінт. На жаль так зробити можна лише один раз і на наступній стоянці доведеться його чистити.

  Про ремкоплект – я думаю, що наявність трубки для ремонту дуги або її відсутність не суттєво впливає на більшість користувачів. Якщо тягнути ремкомплет, то треба брати і латки до тенту, а їх разом з палаткою не продавали. Тобто якщо потрібен повноцінний ремкоплект, то все одно треба його купувати.

  Я маю Mutha Hubba, скажіть будь ласка а в них якісь зміни вносились?

  • Привіт. Дякую за коментар! Про Mutha Hubba не знаю, нажаль, бо не корисувався цією моделлю.

 • White Father

  Благо завжди можна придбати старішу версію)

  • Якщо продавець сам знатиме, що між ними є різниця:)

 • Купив тільки що собі такий випадково бо ціна була смачна дуже. Версію 2016 року. Бо пів року назад продав їх Nook, не саму вдалу модель.

  • Привіт. Вітаю з покупкою! Розкажи пару слів, чому Nook не підійшов?

   • Не найлегший як для намету з 1 тамбуром. Всередині майже немає кишень для дрібниць. Вітростійкість не дуже. Зовнішний тент іноді не до кінця покриває внутрішній і боковий дощ може пробиватись до внутрішнього. Висока ціна.

    • павло артемишин

     В тебе здається була попередня версія нука?

    • Дякую! Час від час питають відгуки про нього, а я з ним справи особисто не мав. То перенаправлятиму на твій досвід.

 • Anton Hrechaniuk

  Антон, а ты не планируешь сделать обзор этой палатки:
  http://ru.gorgany.com/palatka-turbat-latundr-2.html
  Очень интересно узнать твоё мнение о ней)

  • Привет! Планирую взять с собой в один из ближайших походов и рассказать про нее. Палатка интересная, с некоторыми особенностями, которые хочется показать наглядно.

   • Anton Hrechaniuk

    Супер! Жду с нетерпением)

 • Evgeny Tkachenko

  К сожалению более половины не понял. Попал сюда по ссылке из основного обзора, который был на русском. Там всё шикарно изложено, обзор вопросов не оставил. А этот внес непонимание, за версией какого г.в. гоняться..

  • Alexey Dmitriev

   Если очень кратко, то старая приятней в целом, ремкомплект и всякие приятные штучки и удобности, в новой грамотнее сделаны крепления растяжек и футпринт в комплекте. ИМХО
   Решайте 🙂

   • Evgeny Tkachenko

    Спасибо!

 • Модель Hubba Hubba NX, которая сейчас в продаже, отличается от описанной, насколько я поняла? Вроде бы, большая часть спальника теперь сделана из сетки?
  Подскажите, пожалуйста, насколько эта модель просвечивается ночью при использовании фонарика внутри? Не люблю устраивать театр теней) По этой причине больше смотрим в сторону европейской зеленой модели.

  И вопрос не совсем в тему – не пользовались ли вы китайскими палатками с алиэкспресса? Например, Naturehike Cloudup 2 итд?

 • Сергей Иващенко

  Добрый день. Подскажите пожалуйста – на последнем фото новая версия Хаббы справа или слева? Спасибо

  • Привіт! Праворуч.

   • Сергей Иващенко

    Если Вам несложно, то хотел бы услышать Ваше мнение – есть возможность купить Хаббу NX с футпринтом за 10тыс грн. Это реалистично? Или как и с Дойтером уже есть “подделки”? Также на РЕИ видел не очень хорошие отзывы по качеству пропитки – возможно в Украине продают ту, некачественную версию/серию? Спасибо за любой совет (в любом случае смотреть буду наживо, собранную)