Христина Присяжна
Автор блогу ПроПоходи. Захоплююсь горами, каякінгом, свіжими ідеями і їх втіленням. Живу і працюю в Тернополі.

Я не знаю пухових виробів, з яких не “вилазить” пух. Чи то спальник за $500+, чи светр за $100+, перші кілька використань здається, що пуху під тканиною невдовзі не залишиться, він весь буде або в наметі, або на флісці під курткою.

І ця історія не залежить від того, наскільки іменитий бренд випустив виріб, чи наскільки високої якості пух ховається під тканиною.

Справа в тому, що крізь тканину пробивається не пух, а дрібні пір’їнки. Саме вони мають достатньо твердий стрижень, аби пробити волокна тканини. І все б нічого, але витягаючи ці пір’їнки, ви неодмінно витягнете за ними ще й пух. Адже між собою кластери пуху і пухові частинки пір’їни переплітаються. Ось звідси і береться історія про “багато пуху лізе”.

Варто зауважити, що, хоч пух лізе з усіх пухових речей, його кількість сильно різниться. І тут мають значення два фактори.

Перший – співвідношення пуху до пера. Найчастіше на виробах можна побачити позначку 90/10, що свідчить, що у відсотковому співвідношенні у виробі пуху 90%, а пера – 10%. Буває, це цей показник становить 80/20 чи 70/30. Що більший відсоток пера – то більший шанс, що ви будете бачити його назовні тканини.

Другий – щільність тканини. Що вона вища, то більшу перешкоду становить для пір’їн. А, отже, шанс “вилізти” нагору мають лише пір’їни із доволі твердими і, одночасно, тонкими стрижнями, яких у пухово-перовій суміші вкрай мало.

Виробники, аби запобігти пролізанню пуху, намагаються знайти ідеальне співвідношення між щільністю тканини, її легкістю і приємною ціною. Із цих трьох властивостей одночасно втіленими я зустрічала лише дві. Маєте приклади, що це спростовують – пишіть в коментарях 🙂

То що ж робити з тими пір’їнами, які стирчать з тканини?

Перше, що спадає на думку – просто вийняти її. Але цього в жодному разі не можна робити, бо за пір’їною ви потягнете цінний пух. Вставити пір’їну назад зубочисткою чи голкою, як радять деякі сайти, у вас навряд вийде, адже стрижень пір’їни значно менший від голки чи зубочистки. 

Рішення просте. Розстебніть спальник чи куртку, щоб дістатись до внутрішньої тканини навпроти пір’їни. Далі просто схопіть її внутрішньою тканиною і піднімайте верхню, затягучи тим самим пірї’нку всередину. І все!

Аби показати вам цей процес наглядно, ми відзняли невеличке відео. До речі, а ви вже підписались на наш YouTube канал?

Якщо ви купите спорядження у наших партнерів, магазину Вершина, за посиланнями нижче, ми отримаємо невелику комісію на розвиток блогу і будемо дуже вам вдячні!

 • karmeljuk

  Дуже дякую, класна життєва порада

  • Khrystyna Prysiazhna

   Завжди раді!
   До речі, якщо матимете ідеї що того, які ще корисні відео чи статті написати – кажіть 🙂

   • karmeljuk

    Хм, та багато ідей. Особисто в мене цієї зими з’явилося питання як правильно даглядати за туристичним взуттям

    • Khrystyna Prysiazhna

     Записала!

 • Anatol Natol

  Толково! Дякую, пригодиться))