Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Маю приємність сповістити всіх читачів, що команда блогу Про Походи росте! Тепер тестувати спорядження нам допомагає гід і фотограф Василь Лецин. Останні 2 місяці Василь користувався інтегрованою системою Kovea Alpine Pot Wide. Своїми враженнями він ділиться в даному огляді.

Останнім часом стрімкого розвитку в туристичній кухні почали набувати інтегровані системи для приготування їжі (в туристичних колах часто ще можна почути загальну назву «джетбойл», яка пішла від виробника-першопроходця у даному напрямку, компанії Jetboil® ). Аналогами від інших виробників є MSR Reactor, Primus Eta Solo, Кovea Alpine Pot та інші.

Розглянемо, що собою представляє інтегрована система від корейського виробника Kovea під назвою Alpine Pot Wide.

 

Характеристики системи з сайту виробника:

Час закипання  літра води: 3хв 20 с
Комплектація: газовий пальник KB-0703W, насадка для додаткової посуди,  каструля об’ємом 1 л у неопреновому чохлі, кружка, кришка баняка, заглушка теплообмінника, сітчастий чохол.
Розміри (довжина?ширина?висота), мм: 130?130?175
Вага, кг: 0,51
Потужність, кВт: 1,02
Максимальна витрата газу, гр/год: 75.

 

Насамперед скажу про те, що цікавить всіх найбільше – час закипання літра води в реальних умовах. Найшвидше мені вдавалось закип’ятити зазначений об’єм води за 3 хвилини 57 секунд, найповільніше – за 5 хвилин 35 секунд (температура була -7°С). У середньому час закипання літра води 4 хвилини 20 секунд. Звичайно, що ці всі підрахунки залежать від багатьох факторів: температура (як навколишнього середовища так і самої води), наявності вітрозахисту, погодних умов і т.д.

Інтегрована система Kovea Alpine Pot Wide

Комплектація системи

Розглянемо кожну деталь інтегрованої системи окремо.

Кришка радіатора (заглушка теплообмінника) виготовлена з пластмаси, на вигляд міцна та довговічна. Основна її функція – захищати радіатор казанка від механічних пошкоджень. З метою полегшення рюкзака, можна сміло залишати її вдома, а у поході обережніше поводитись з радіатором.

Газовий пальник у своїй конструкції має пластмасові та металічні частини, ручку регулювання потужності та п’єзоелемент. Заявлена потужність пальника – 1,02 кВт, витрата газу – 75гр на годину. Враховуючи невеликий об’єм казанка, зменшення тепловтрат завдяки чохлу і наявність вітрозахисту, цієї потужності цілком достатньо для швидкого кип’ятіння води.

Пальник системи Kovea Alpine Pot Wide

П’єзоелемент дає хорошу іскру і за час користування жодних проблем виявлено не було. Виникають побоювання, що з часом його можна зламати, якщо не використовувати насадку для додаткової посуди й пластикову чашку, які захищають п’єзоелемент при транспортуванні.

Значним плюсом ручки регулювання потужності є те, що в робочому положенні вона винесена за корпус пальника.

У процесі кипіння води в казанку, якщо не догледіти і через край почнуть лити фонтани кип’ятку – це неоціненна зручність, ваші руки вам скажуть «спасибі»:) Хоча, проблема прикрутити ручку при виливанні кип’ятку тут також існує. Регулювання полум’я досить плавне та точне.

Казанок виготовлений з алюмінію і не має антипригарного покриття.

З середини на стінці казанка нанесено позначку рекомендованого виробником максимального рівня води – 0,5 л.

Я часто ігнорував цю рекомендацію і кип’ятив літр води. Однак, при цьому варто слідкувати за моментом закипання, щоб не прогавити мить, коли вода фонтанами битиме через край.

Після декількох приготувань чаю, стінки та дно вкриваются жовтуватим нальотом, який неможливо відмити.

На казанок надівається неопреновий чохол, який кріпиться за допомогою липучки під ручками казанка. Він дозволяє безпечно брати баняк з кип’ятком голими руками, не боячись їх обпекти.

Ручки казанка є жорсткими (на відміну від виготовлених з тканини джетбойлівських), складаються  при транспортуванні та мають теплоізоляційне покриття.

Так як на системі немає жодної петлі для підвішування, як варіант можна використовувати для цього ручки. Це не зовсім зручно, але інших варіантів я не придумав.

Радіатор має форму зігнутих металічних пластин та додатково захищений від механічних пошкоджень системою кріплення до пальника. На вигляд не досить надійний, але за час використання нарікань чи пошкоджень не було. Система кріплення радіатора виступає водночас і вітрозахистом, що запобігає задуванню полум’я .

Монтаж казанка до пальника здійснюється за допомогою двох виступів на пальнику та, відповідно, двох вирізів на системі кріплення казанка. На мій погляд, ця система не є достатньо надійною. З першого разу не завжди вдається міцно зафіксувати казанок і пальник. Додаткова точка фіксації не завадила б.

У комплект входить насадка для додаткової посуди (чотири лапки які складаються). 

Вона перетворює інтегровану систему на звичайний газовий пальник та дозволяє використовувати посуд більшого об’єму . При транспортуванні дана насадка виконує функцію захисту п’єзоелемента від пошкоджень.

Цінність наступного елементу викликає сумніви. Виготовлений з добротного пластику. Я завжди залишаю його вдома:)

Кришка на казанок виготовлена з прозорого пластику. Має трьохпозиційну ручку яскравого кольору та три дірки для пари, які можна використовувати і для зливу води.

Прозорий пластик дозволяє контролювати процес кипіння води в казанку. Найбільше нарікань викликає система фіксації кришки в казанку. Внаслідок нагрівання кришка розширюється і «клинить» в казанку, зняти її досить проблематично, треба докладати зусиль двох рук або пробувати прокручувати її.

Чохол для транспортування виготовлено з сітчастого матеріалу (дрібна сітка) з вкладкою на дні. Трохи проблематично засувати/витягувати систему з такої сітки, бо неопреновий чохол чіпляється за неї, але це дрібниці. Через деякий час сітка порвалась у місцях де проходить шнурок для затягування (дірки в декількох місцях).

Чохол

У зібраному виді система виглядає так:

Варіант А

І покроково збирається так:

Варіант Б

Збирається компактно.

Дуже компактна:)

У другому варіанті висота зібраної системи стає меншою на 11 см, що дає можливість зручніше розмістити її у вашому рюкзаку:)

 

Висновки

Плюси даної системи:
– мала витрата газу;
– зручність у використанні (ідеальний варіант для двох чоловік);
– компактність та зручність в транспортуванні;
– універсальність (для невибагливих казанок даної системи можна використовувати як чашку/миску).

Негативні моменти в системі:
– кришка (у мене вічна проблема з її заклинюванням в казанку під час закипання води);
– відсутність кільця для підвішування системи;
– навіть, незважаючи на виносний елемент регулювання газу, під час переливання кип’ятку важко не ошпарити руку;
– різьба кріплення пальника до балона (знайшов у мережі два випадки коли при надмірних стараннях алюмінієве кріплення ламалось, тож розраховуйте свої сили).

Як бачимо мінусів достатньо, але, якщо чесно, вони не такі вже суттєві й часто залежать від суб’єктивних обставин, тим більше, що плюси є дуже вагомими та роблять наше похідне життя значно комфортнішим. З часу використання даної інтегрованої системи мій мультитопливний пальник припадає порохом: ) А бажання використовувати Альпінпот тільки зростає.

Kovea Alpine Pot Wide у Криму

Дякую, що цікавитесь блогом Про Походи:)

Інші статті по темі на ПроПоходи:

Брати чи не брати? Бюджетні інтегровані системи Fire Maple X3 та Fire Maple X2
Primus Lite+: огляд найкомпактнішої інтегрованої системи
Початківцям. Переваги інтегрованих систем для приготування їжі
Інтегрована система Jetboil MicroMo. Огляд

Легка підтримка ПроПоходи

*Бажаєте підтримати розвиток ПроПоходи? Купуйте спорядження в наших партнерів через посилання нижче. Ми отримаємо невелику комісію з вашої покупки, а ви не витратите жодної додаткової копійки.