Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Цей вміст захищено паролем. Щоби його переглянути, будь ласка, введіть свій пароль нижче:

 • Вія

  Якщо немає GPS, то якими картами порадите користуватися? Чи досить точні карти від “Картографії” особливо на першій половині маршруту?

  • Привіт!

   Від початку маршруту і до села Біласовиця я раджу користуватися суперовою картою “Ужанський національний природний парк” Карпатських стежок. Цією: http://www.stezhky.org.ua/?m0prm=50&m1prm=123

   Далі доведеться йти по картах Картографії, де даного маршруту немає. Тобто з них брати тільки місцевість. А дотримуватися шляху по мітках. Іноді це буває складно.

   Від Синевіра вже можна йти по карті “Свидовець. Полонина Красна. Горгани” http://www.stezhky.org.ua/?m0prm=50 На ній вже відмічений ЗТШ.

   Від Квасів і до кінця можна йто по польській карті Чорногора. На ній цей маршрут співпадає з жовтим пунктиром. Та й місцевість відмінно промальована.

   • Вія

    Чудово! Дякую! А від Квасів я і вночі без карти пройду)))
    Починаю закуповувати карти)

    • За останньою фразою відчувається неабиякий досвід підкорення Говерли:)

     • Вія

      Насправді, Говерла тут ні до чого) Просто навчання на кафедрі ботаніки дає можливість щоліта 10 днів жити і обходити всі гори навколо біологічного стаціонару на Квасівському Менчулі :)))

     • Заздрю ботанікам =)

     • Вія

      Та чого)) Можна поїхати з нами) Допомагати збирати матеріал на диплом і гуляти горами)

  • Олександр

   Не раджу користуватися картами “Картографія”. Не точні вони. Сам юзаю карти ‘Карпатські стежки”. Саме вони наносять маркери на маршрутах. З картами “Картографія” я попав в одну ситуацію, через яку я на другий день поіхав додому((

 • Сергей Л

  Благодарствую!
  Очень хорошая,обширная, обрисовка,приятно почитать,посмотреть,особенно зимой,да и вообще,когда не там.

  • Спасибо, Сергей:)

   Да, зимой приятно вспомнить о летних приключениях.

 • Ходили недавно на Пішконю (захопили по-суті частинку ЗТШ).
  Про “Корчму в Колочаві” підтверджую позитивні враження. Смачно і відносно недорого. Тут можна відшукати страви, притаманні цьому реґіону (як от, банош, часникову зупу). Порції достатні, щоб наїстись. А для поціновувачів пива скажу, що кухоль чеського розливного пива (є світлі і темні варіанти) коштує 15 грн. 🙂

 • Вія

  Плануємо йти ЗТШ, але наразі розвідати ділянку г. Пікуй-с. Воловець.

  В ході підготовки виникли наступні питання:

  1) після спуску з г. Пікуй в маршруті зазначена г. Великий Менчул (1036 м). На карті від Картографії (воловецький район) я щось такої гори найти не можу. Судячи з треку GPS і взаєморозташування г. Пікуй, г. Великий Менчул і г Перегиб я припускаю що в мене на карті вона позначена як Високий Горб, але висота 1042 мнрм. То це та гора чи ні? (додаю до повідомлення фото цієї ділянки карти)
  2) Можна детальніше якось описати ділянку г. Перегиб (811 м) —
  с. Біласовиця — г. Татаревиця (849 м), бо на мапі від Картографії розібратись складно. Я на тому ж таки зображенні червоною лінією позначила як приблизно має накладатись трек GPS на мою мапу

 • Вія

  Нещодавно повернулись з цього маршруту. Дійшли до Міжгір’я і далі мусили повертатись. Може комусь буде цікаво – то читайте тут:http://lemonist.blogspot.com/2013/08/blog-post_9.html

  А автору блогу дякуємо за натхнення

 • Любомир

  З Великого Березного і до Говели протяжність 315 км?
  Автор проходив повністю весь маршрут?(які затрати часу?)

  • Привіт! Так, я пройшов весь маршрут, витративши 11 днів, якщо не помиляюсь. 315 км – це “чистий” кілометраж. По GPS вийшло близько 380 км, бо я багато бігав на пошуки джерел, щоб нанести їх на трек.

 • Valentyna Zhuchkina

  Шкода, що тільки зараз прочитала цю напрочуд корисну статтю. Наприкінці березня теж ходили з Воловця до Міжгір’я, йшли вдвох без мапи за розміткою аж поки вона не зникла. Із пригодницького: на Магура Жиде втрафили під град, потім трохи заблукали, а отже побували на вершинах, що їм і ймення не знаєм, до Міжгір’я спускалися чагарниками вздовж гірської річки, познайомилися з лісорубами і пізнали автостоп на трахторі! Але, найголовніше, це пречудові краєвиди)

  • Класні фото! Цього року сніг швидко зійшов:)

 • Люба

  Всем привет!
  А кто знает как проходит Закарпатский туристический путь от границы Словакия/Украина: КПП Малый Березный – пгт Великий Березный?
  “Посольство Чеської Республіки в Україні у співпраці з Закарпатською
  обласною радою та МНС України люб’язно запрошує на презентацію та
  урочисте відкриття Карпатського туристичного шляху – пішохідного
  туристичного шляху довжиною 334 км, який веде від українсько-словацького
  кордону до кордону з Румунією через полонини та долини Закарпаття. Цей
  привабливий туристичний шлях було промарковано згідно з європейською
  системою в рамках Проекту відновлення туристичного маркування на
  Закарпатті, який з 2008 року підтримується з коштів уряду Чеської
  Республіки.”

  • К сожалению, этой информации у меня нет. Но, думаю, что маршрут тот же самый, просто точки старта и финиша другие.

  • Олександр Пушик

   На старій версії сайту “Карпатські Стежки” був підрозділ “Маршрути”. На даний момент його там немає((( На жаль, я зберіг собі тільки одну частину карти всіх маркованих маршрутів:

  • Олександр Пушик

   Я вважаю, що не має сенсу стартувати в Малому Березному. Краще, зверніть увагу на те, що маршрут продовжено з Говерли в напрямку г. Піп-Іван і далі через масив Мармароси в м. Рахів(якщо не помиляюсь)

 • PýlÍk

  Прежде всего спасибо вам за сайт, и отличные маршруты на нем, в прошлом году в августе ходили маршрутом №6, с погодой не повезло, все время был дождь, на хребту сильные порывы ветра и затянуто тучами, от этого маршрут усложнился в разы, но в целом все выдержали, и остались отличные воспоминания 🙂
  вот фотографии если интересно https://www.facebook.com/roma.pashkovskiy/media_set?set=a.888175664543177&ENGINE=1
  Собрались снова идти, и хотим пойти этим маршрутом, но начать с Воловца, у нас всего 7 дней похода, не посоветуете в какой точке лучше закончить 7 дневный поход в среднем темпе, если начать с Воловца?

  Заранее спасибо за ответ!

  • Привет!
   Классное фото!
   По твоему вопросу есть два варианта. Можно поспешить дойти до Драгобрата на хребте Апшинец и спускаться в Ясиня. А если есть желание гулять в неспешном темпе, можно завершать или после хребта Пишконя в Колочаве или после хребта Красна в селе Усть-Чорна.

   • PýlÍk

    Спасибо! Еще вопрос, уехать из Усть-Чорна не проблема? Я пытался найти автобусы которые от туда едут но без результатов, единственное что я нашел это инфа что автобус едет в сторону Ужгорода.

    • С этим вопросом я помочь не смогу, т.к. никогда не ездил оттуда. Думаю, транспорт есть. В крайнем случае, можно попросить кого-то из местных жителей подкинуть до более оживленной дороги.

     • PýlÍk

      Спасибо!

 • ivan kosolovych

  привіт.хочу пройти даним маршрутом починаючи від Ужоцького перевалу на Пікуй ітд. чи потрібно реєструватись десь?(де і як це краще зробити,щоб не виникло проблем потім)

  • Привіт, Іване. Для цього маршруту реєстрація не потрібна. Але український паспорт повинен бути з собою, адже на перевалі є погран застава, де можуть поцікавитись документами. Посвідчення водія в даному випадку не підійде, адже в ньому не вказане місце проживання.

   • ivan kosolovych

    дякую!
    а які карти краще використовувати? тут є частина даного маршруту так розумію?вище мова йшла про цю карту- http://stezhky.org.ua/svydovec-polonyna-krasna-gorgany

    • Скажи, будь ласка, де буде кінцева точка походу?

     • ivan kosolovych

      говерла

     • Від ужоцького перевалу карти видаництва АССА (складені за допомогою організації “Карпатські Стежки”) будуть наступними:
      1. Верховинський вододільний хребет
      2. Частина шляху не покрита картами
      3. Боржава.
      4. Свидовець. Полонина Красна
      5. Чорногора

     • ivan kosolovych

      карти вже замовив.
      цікавить частина маршруту не покрита картами,від Біласовиці до Воловця детальніше можете описати,буду вельми вдячний!бо вже в неділю збираюся вирушати,якщо погода сильно не зіпсується.

     • Всі моменти я описав в маршруті, але ще раз хочу наголосити на наступних:

      10. Після переходу річки в Біласовиці ви побачите маркер на тонкому дереві. Від цього дерева піднімайтесь прямо вгору без стежки. Стежка, що відходить догори і ліворуч – неправильний шлях.

      11. При спуску до Воловця за горою Корна, накатана ґрунтова дорога поверне різко ліворуч. Іти потрібно прямо, менш второваним шляхом, в бік великого технічного об’єкта. Ще за 100 метрів трапиться нова розвилка, на якій потрібно обрати правішу дорогу.

      В іншому труднощів не має бути, бо маркування було добре.

     • ivan kosolovych

      Дуже вдячний!як приїду поділюсь фотографіями.

     • Дякую, чекатиму!

 • Олександр Пушик

  Привіт. Як ти поповнював запаси їди на дорозі? Наприклад: в мене на сніданок або мюслі або вівсянка з горіхами, сухофруктами і тд. А на обіди хлібці і вечерю хлібці з сирокопченою ковбасою(гречку можна з собою понести з дому на весь маршрут). Розкажи про свою розкладку на маршруті. І де що купував?

  • Привіт. Ти описав дуже схоже. Я ще брав з собою снікерси, бо вони дуже поживні. І на перший вечір трохи рису, плавлений сир і болгарський перець. Це трохи важкувато, але смачно і в перший вечір цієї ваги вже позбавляєшся.
   Також брав з собою сир пармезан. Він може дуже довго зберігатися в походних умовах.
   Перше поповнення було на п’ятий день в Воловці. Там також взяв на вечір фруктів. Далі – трохи в Міжгір’ї, Усть-Чорній. Всюду у селах обідав в кафешках, як була можливість. Бо це смачно, недорого і релаксово:)

   • Олександр Пушик

    Тобто в селах можна купити с/к ковбасу? А сир? Хлібці, наскільки я розумію, в тих краях не водяться..

 • Олександр Пушик

  Зараз може якось помінялося проходження маршруту біля кордону? В плані дозволів. Чи потрібно тільки паспорт. І якщо проходити від Попа через Мармароси, як отримати дозвіл на перебування?

  • Стосовно дозволу не підкажу. Ніби просто написати листа на мейл погранців, повідомити свої дані і час проходження маршруту. Після подій на Закарпатті вони трохи напряглись, але чемність і привітність виручить завжди. Український паспорт з собою обов’язковий!

   • Олександр Пушик

    Ми трішки не порозумілися))(чи порозумілися?) Я мав на увазі відрізок в В. Березного до пер. Ужоцький

    • А, ну там жодних попереджень не треба точно. Просто український паспорт і посмішка:)

     • Олександр Пушик

      Дякую за відповідь!

 • Gene Cheypesh

  Звертаємо Вашу увагу, що якщо підійматися на Явірник по червоному маркеру – зустрінете завалений ліс,який покриває майже весь схил (станом на 2015р). Краще підійматись на Явірник по жовтому маркеру.

  • Дякую за актуалізацію інфо по маршруту! Сподіваюсь, стежку невдовзі розчистять.

   • Александра Мошковская

    Ми щойно з Карпат. Станом на зараз підйом до Явірника досі завалений величезним буреломом. Коли питаєш у місцевих,вони посилають туди,бо самі ходять через той бурелом і він для них вже став нормою. З наплічником це може бути небепечно, деякі дерева вже прогнили. Кажуть,що техніка стоїть,але особисто ми ніякого натяку навіть на початок розчистки не бачили. Тому дійсно краще одразу йти по жовтому.

    • Олександро, дякую за інформацію!

    • Хмельничанин

     А де саме завал? Весь червоний маркер від Вел. Березного й до притулку? Можна піти тоді жовтим маршрутом, а біля роздоріжжя з синім повернути на червоний?

 • volodya

  хочу закінчити маршрут в с. Усть-Чорна (+-) хто скаже по добиранню в цивілізацію звідти як? може в когось є розклади? (кінцева точка – івано-франківськ)

  • Добиратись доведеться двома транспортами. І їх поєднання не завжди успішне. Ми останній раз добирались до Міжгір’я стопом. А далі – автобус.

 • Oksana Yagotin

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, маршрут з Воловця приблизно на 4 дні. Я виділила шматок з цього маршруту “смт. Воловець — г. Темнатик (1343 м) — г. Плай (1330 м) — г. Великий Верх (1598 м) — г. Гимба (1491 м) — полонина Боржава — г. Полонина Кук (1190 м) — г. Мунчел (1247 м) — смт. Міжгір’я — хр. Кичера — с. Синевир”. Скільки часу він займе?Дякую заздалегідь)

 • WARNING! Хочу предупредить про Закарпатскую часть этого маршрута. Там “добрые” экологи навыпускали какой-то редкий вид змей, чтобы животинки размножались. Так вот они теперь так размножились, что селюки боятся за грибами и ягодами ходить. Когда мы там были несколько лет назад, то это только начиналось, но мне на днях рассказали, что за это время змеюки скрестились с теми, что там уже были и стали какими-то совсем ядовитыми, и если раньше можно было отсосать яд и добежать до цивилизации, то сейчас 15 минут – и труп. Еще за это время там расплодились огромные гадюки, при чем прямо возле сел, а что на тропе творится, хз. Там же большой кусок маршрута по траве проходит, мы в июне местами шли по шею в траве, не зная о змеях, но видимо спасло только то, что было холодное лето. Сейчас эти же экологи как-то пытаются змей отлавливать, но фиг их поотлавиваешь 🙁

  Вывод: закарпатскую часть маршрута лучше пока не ходить!!! Антон, внеси плиз предупреждение в пост, а то в комментариях потеряется.

  • Taras Taday

   А звідки така інформація і що за змії? Змій насправді в Карпатах завжди вистачало, не лише на Закарпатті, неодноразово зустрічали їх на багатьох популярних маршрутах.

   • от местных, и от знакомой, которая туда ездила. и то и то было в Ужанском нацпарке

  • Dmytro Korol

   Це жарт?)))

   • Перевіримо вже цими вихідними:) Ідемо в шортах, щоб по слідах зубів визначати вид змії:)

    • Dmytro Korol

     Пофоткаємо )))

  • Taras Taday

   Ходили там в травні, на маршруті ні однієї змії не зустріли, зустріли
   гадюку але вже по дорозі від основного маршруту до станції Сянки. На маршруті в основному равлики 🙂

   • Тарасе, дякую за коментар! Радий, що трек допоміг!

 • Тарас Петрович

  Хтось того літа збирається пройти цей маршрут?
  Приєднаюся компанію для походу

  • Тарасе, чудовий намір! Маршрут став вже набагато довшим 🙂

 • Alex_1987

  Подскажите, пожалуйста, есть смысл идти от Биласовицы до Воловца пешком? На треке нет ни воды, ни мест под палатку. И что такое “туристический приют” над Беласовицей?

  • Khrystyna Prysiazhna

   Привіт! Давно там не були, на жаль. Але точно пригадуємо, що вода (якісь струмки) там була. Стосовно притулку – здається, це була невелика хатинка з вільним доступом та пічкою.
   Можливо, ще хтось з читачів там нещодавно був, то може більше підказати.
   Якщо взяти до уваги цікавість і красу, то цю ділянку можна пропустити.

  • Хмельничанин

   Це колиба в непоганому стані, з пічкою, лежаками і диваном. Десь за 3-4 км вище від Білясовиці, біля г. Козакова.

 • Хмельничанин

  В травні пройшлись ЗТШ (майже весь) https://zaplichnyk.blogspot.com/2018/06/blog-post.html
  Тому кого цікавить актуальна інформація по маршруту, запитуйте)

 • Урли Молчан

  На Малой Куртяске был за хождение не по тропе в босоножках был цапнут гадючкой. Опухла нога до колена, лечусь в Тячеве. Носите люди в горах закрытую обувь.