Антон Прохоров
Автор блогу ПроПоходи. Свої перші гірські кроки зробив 25 років тому в Алтайських горах. Зараз живу і працюю в Києві. Обожнюю гори, рух, складні задачі і легке спорядження.

Цей вміст захищено паролем. Щоби його переглянути, будь ласка, введіть свій пароль нижче:

 • Yakov Levenets

  мабуть, треба виправити трохи 🙂
  “завантажити Rar архів АБО завантажити Zip архів.”

  Дякую! Добрий путівник! Треба обов’язково сходити на Аршицю!

 • Vadym Petryshyn

  дуже хотів би пройти по схожому маршруту, але 70 км це дуже довгий для мене. Можливо порекомендуєте як цей маршрут можно зменшити до кілометрів 30-ти, щоб пройти його за 2 дні?

  • Вадиме, на другий день маршруту можна піти в сторону села Осмолода і звітди виїхати маршруткою. Проте уточніть, коли йде остання маршрутка з Осмолоди, що відкорегувати час пересування.

   • Vadym Petryshyn

    Також думав такий варіант, вирішив, що буду йти маршрутом, Осмолода – Мисливки так як в Осмолоді проблеми з добиранням, щоб не було такого, що я втомляний спущуся з гір, і не зможу звідти виїхати. Виходить близько 40 км. не знаю як правильно розбити маршрут на 3 дні(

    • Перша ночівля – озеро Росохан, друга – Мшана.

     • Vadym Petryshyn

      Мшана це річка, чи полонина? А скільки йти до Росохана з Осмолоди, це взагалі реально за день пройти? І скільки приблизно потім з Росохана до Мшини. Вибачте, що стільки питань, але самі розумієте, краще мені розпитати зараз ніж там буде хз що роботи)) Дуже Вам дякую.

     • Вадиме, Мшана – мав на увазі полонину. Йти – залежить як. Качай трек, дивись відстань і графік висоти, щоб визначити час точніше. Знаючи вашу середню швидкість, зможете визначити час на проходження. Те саме стосується від Росохана до полонини Мшаної. Чим більша група, тим більше додавай на туалети, фотографії та відпочинки. Люди ходять дуже по різному і я не знаю ваші можливості, щоб дати 100% відповідь. Для середнього туриста пропоновані відстані цілком реальні. Досвідчені і спортивні туристи шлях з Осмолоди до Мислівки здолають за 1 день.
      В маршрутку – залежить від кількості людей, яка вже там буде. Сама по собі маршрутка невелика. На таку групу ви можете взяти бус і з комфортом дістатись до старту.
      Якщо будете йти великою групою, захопіть пару мішків для сміття і позабирайте його з Мшаної. Його там і так буде небагато, але як більше людей, то за годину можна позбирати все і простіше знести донизу.

     • Vadym Petryshyn

      дякую!!! Бус маєте наувазі з Калуша? Де його там взяти, прямо на вокзалі?

     • Можна брати з Франківська. Думаю, там ще легше буде його знайти.

 • Dmytro Lyganov

  Антоне, доброго дня!
  Дуже вдячний Вам за Ваші огляди і особливо путівники.

  Підкажіть, будь-ласка, чи хороше місце для ночівлі біля самого оз. Аршиця?

  • Дмитре привіт! Дякую за відгук!
   Біля Аршиці є місця для наметів, можна ставати без проблем. Водночас, там затінок і низина, може бути вогко, будьте готові 😉

   • Dmytro Lyganov

    Зрозумів, дуже дякую.

    • Dmytro Lyganov

     Пройшли цей маршрут вдвох з дівчиною на початку червня. Хочу поділитися декількома порадами для тих, хто планує.

     1) Про безлюдність наразі мова не йде 🙂
     2) Оз. Аршиця справді хороше місце для ночівлі, проте якщо ви йдете великою компанією (6 і більше ліюдей) і там буде стояти така ж компанія, то знайти місце під намет буде проблематично.
     3) Траверс Аршиці достатньо сильно завалений буреломами, особливо перша третина (від Мшани до Аршиці), і це доречі проблема всіх лісових ділянок маршруту, місцями завали настільки сильні, що доводиться обходити підіймаючись стрімким схилом на 20 метрів, або знімати рюкзаки і щось вигадувати їх передаючи. Просто переступити/перелізти не вийде. Тому враховуйте, що ваша середня швидкість на лісових ділянках, навіть якщо на мапі вони виглядають рівними, буде в кращому випадку 2 км/год, або іще менше.
     4) На підйомі на Яйко є хороша галявинка, на якій можна переночувати, що ми й зробили. Проте джерело там явно має тенденцію пересихати влітку.
     5) Якщо вас, як і нас застане негода після Яйка і ви вирішите пройти траверсом, що позначений на мапі по правом (по ходу руху, як описано у Антона), подумайте двічі – стежка більш-менш виділяється тільки в лісі, після виходів на прогалини, а таких достатньо, знайти її вкрай важко. Особливо в негоду.
     6) Колиба під Яйком шикарна, проте вірогідність зустріти там компанію наближається до 100%.

 • Boris

  Антоне вітаю, буду вдячним за інформацію про покриття мобільним звязком на маршруті. Борис

 • Юрій Пристаєцький

  Доброго дня!)Минулого тижня пройшли з дружиною цей маршрут!)
  На сьогодні, протягом усього маршруту , дуже багато нелегальної вирубки,буреломів і просто заросших жерепом ділянок. Через що проходження треку досить уповільнюється, як і писав вище Дмитро Луганов.
  Початок треку досить закритий і перше місце де можна щось розгледіти це невеличке вікно між вершинами мал.Пустошак і вел.Пустошак)Далі пол.Німецька – чудове місце для ночівлі – відкрите, є джерело гарний краєвид!)Вершина Горган Ілемський – вкрита жерепом, ала частково проглядається.)На спуску до пол. Мшана є дуже красива оглядова ділянка з розсипами горганського каміння, на г.Яйко Ілемське!Тут варто затриматися!) На пол. Мшана найкраще місце під намет – одразу коло джерела – гарний вид і доступ до води зроблять ваш вечір незабутнім)Проте місце тільки одне, тож враховуйте це якщо мандруєте компанією.
  Траверс хр.Аршиці це дійсно дуже складна ділянка через завали,але ліс – просто казка!!!Як в “Нарнії” чи “Володарі кілець”!))Він постійно змінюється, і через кожні 3-7 км ти ,наче, потрапляєш у новий край!)Різкий і досить складний спуск до оз. Росохан, не поспішайте і бережіть коліна, трек палки – обовязково!
  Окреме питання комарів і всіляких мошок!)Поки йдеш – все добре, а от тільки уповільнюєшся, чи стаєш на обід – починається масове піршество!)Особливо на усіх ділянках коло водоймів, озер, і закритих вологих місцин. Будьте обережні і одягайтесь)
  Місце ночівлі ,що вказано у вас, Антоне, перед виходом на г.Молоду, сьогодні нажаль не можливе. Дерева чи то змило, чи може хто вкрав!)Але перейти річку ,у вказаному вами місці – змоги немає. Але дорогою до тієї позначки, трапляються декілька добрих ділянок для ночівлі. Тож, з табором проблем не буде)
  Вихід на г. Молода – це справді випробування не для слабких!Ми йшли 4 години! І хочу вам сказати, що вершина абсолютно того варта!))Розлога, відкрита з неймовірним оглядом!)
  Далі все добре до виходу хребет вершин Укерня – Яйко Ілемське !)До підніжжя Яйка стежка настільки заросла жерепом , що доводиться продиратися наче в диких джунглях!)Що не додає радості і задоволеня на маршруті. Але то все дрібниці коли ви зрештою виходите на Яйко Ілемське – найкрасивішу вершину маршруту!!!Там ви про все забуваєте, бо простір і велич гір тут – НЕРЕАЛЬНІ!)
  Останню ніч вирішили знову провести на пол.Мшана, коло води і гарного виду на гори)Бо на пол. Довге поле дуже далеко до джерела, і перепад висот чималий між табором і водою, тож Мшана значно вигідніша з цих міркувань. Але враховуйте, що спуск буде досить крутим і складним!
  Останній день – це вихід в село Мислівка!)Ми їздили на автівці і залишали ї в готелі Ведмідь) Хороше, привітне місце, де можна смачно поїсти і прийняти душ перед дорогою до дому!) Душ обійдеться вам у вартість номеру – 400 грн, а обід – ну то вже хто, як зголоднів!)Але теж недорого!)
  Підбиваючи підсумки, я би радив не ходити частину маршруту – траверс Аршиці- г.Молода -Яйко тим, хто надає перевагу відкритим хребтам і простору, а йти після пол. Мшана одразу на Яйко Ілемське і повертатися назад у с. Мислівка!)А тим, хто любить “джунглі”і продирання крізь хащі , йти так, як описано тут в маршруті!)Впевнений кожен знайде те, чого прагне!)
  Дякую вам , Антоне, за цей маршрут!)

  • Величезне дякую за розгорнутий і корисний коментар!

 • Олег

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, можно ли пройти от поляны “Немецкая” до о.Росохан не траверсом, а по вершине хребта, чтоб обойти завалы. Если пройти можно, то сократит ли этот маршрут время?

  • Привіт, Олеже! Думаю, годин 15.

   • Олег

    Спасибо! Планирую пройти за 11-12, если не успеем, будем ночевать возле о.Аршица))) Маршрут отличный, очень гибкий; на его основе можно составить доп. маршруты на все случаи жизни. Спасибо за Ваше описание маршрута.

    • На здоров’я:) Зважай, що озера зараз можуть бути вже сухими 😉

 • Anna Rusanova

  Антон, спасибо большое за маршрут и такое развернутое описание!
  Мы сходили его на Независимость. Безлюдными те места не были, но и не удивительно – самое время ходить в походы в Карпатах, к тому же погода способстовала. Впрочем, к третьему дню куда-то люди испарились.
  Для нас, середнячков, маршрут показался довольно сложным, мы успевали пройти все участки до темноты, но времени расслабиться и полюбоваться красотами особо не было.
  Несколько комментариев:
  1. Если вас небольшая компания, то в первый день можно не идти на полонину Мшану, а пойти сразу на траверс Аршицы. Там возле первого и второго ручья есть места под одну-две палатки.
  2. Полонина Солотвинка между Молодой и Яйком совершенно волшебное место! Я очень хотела бы переночевать. От нее до Мысливки идти 7 часов, поэтому если вам можно в четвертый день вернуться в Мысливку довольно поздно вечером, то можно остановиться на Солотвинке. Единственное – до воды от Солотвинки приходится ходить несколько сотен метров.
  3. Полонина Довга. Очень красивое безлюдное и цветущее поле! С морем малины и черники! Но! Мошки! Это что-то страшное!!! Если поужинать мы решили на улице, то завтракали мы уже в палатке. А лоб так искусан, что на работу теперь ходить неудобно:) В общем, если и вы там застанете мошек, то может стоит напрячься и спуститься к полонине Мшана. Там мошек не было.

  И еще есть вопрос: по дороге к Горгану и на спуске с него мы видели несколько наблюдательных пунктов иили огневых точек. Просто любопытно чьи они? Первая или Вторая Мировая война? А может бандеровцы?

 • Максим

  Антоне, дякую за цікаву інформацію про маршрут.
  Збираємось піти ним у листопаді, підкажіть, чи є на маршруті інші колиби окрім “Під Яйком”? Бо ночівля в наметі в цю пору року — не дуже велике задоволення 🙂
  дякую!

 • Bohdan Latiy

  Гарний маршрут. Пройшов ним травневі свята із задоволенням. Дякую

  • Денис

   Богдан, приветствую. Планирую тоже пройтись по этому маршруту с 9 мая. Хочу уточнить: как сейчас (после зимы) выглядит маршрут, подсохла земля? И сколько заняло по времени?
   Спасибо.
   С ув. Денис.

   • Bohdan Latiy

    Доброго дня, Денис.
    Не очень приятными были 2 отрезка.
    1. От Малого Пустошока до перемычки (место первой ночевки). Там деревьями завалено тропу. Приходилось пробираться чагарями:)
    2. Жереп от Сивани до Поганця. В шортах лучше не идти.
    По времени так как в описании маршрута 3,5 дня. Шел в коротких кроссовках без проблем.
    Замечательное место для второй ночевки отметил в фото.
    Хорошего путешествия!
    https://uploads.disquscdn.com/images/96b67edc5d4e1a633e7a7f100aa6431244b466510cace55bdc516ff4593f5150.png

 • Сергій

  Доброго дня Антоне. Плануємо 26.06-30.06 йти цим маршрутом. Як там ситуація з питною водою зараз, може щось чули. Чи потрібно на собі постійно носити воду? Дякую.

  • Khrystyna Prysiazhna

   На Мшаній та полонині Німецькій вода була, в червні зазвичай джерела ще не встигають пересохнути.

 • Олександр

  Доброго дня. Хочу після другої ночівлі відвідати озеро Синевір, а потім повернутись на маршрут)) Підкажіть будь ласка чи це можливо, є промаркований маршрут, скільки часу займе (встигну за два дні)?

  • Привіт! Маркований є, але ним за 2 дні не встигнути. На карті він позначений.

   • Олександр Семенцов

    Дякую за відповідь. Запланую тоді 3 дні)))

    • max

     І як? Вдалося пройти?

     • Олександр Семенцов

      Плани дещо змінилися, пішов центральними Горганами, а цей маршрут вже мабуть наступного року.

 • Ruslan

  А що сталось з описами маршрутів? Що це за пароль, та напис захищено?

  • Руслане, путівник відновиться за тиждень. Реінкарнація в бік покращення сервісу.

   • Ruslan

    Це проблема ))) А можна отримати опис текстовий, бо ми в пятницю зібрались по цьому маршруту йти, хотілось би відновити в памяті)))

    • Павло Решетуха

     В кеші Google є збережений текст. (вибрати: “Сохраненная копия”)

     • Павло, ми не просто так закрили доступ до путівника.

     • Tolya Perelman

      А в чому проблема з маршрутом? теж збираємось йти ним через тиждень.

     • Буде з понеділка

     • Tolya Perelman

      🙁